Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil diyorum değil diyor

Durum
    Tip3139erkegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil diyorum değil diyor

Merhabalar, doktorumla arkadaş olmuş durumundayım enfeksiyon bölümünde kendisi. Uzun zamandır üst bacağımda penis hizasının biraz aşağısında siğile benzettiğim birşey var bekledim belki geçer diye ama geçmedi yaklaşık 2 aydır var. Doktoruma bugün sordum ama inatla siğil olmadığını söylüyor aldara kullanmamıda tavsiye etmedi kıl dönmesi diyor ama ben siğil olduğunu düşünüyorum.
    6 ay önce Şüpheli ilişki sonrası test yaptırdım pozitif çıktı hemen ahcc, propolis ve diğer takviyelere başladım. Gardasil 9 buldum yurtdışında olduğumdan ikinci dozumdayım. Acaba bu bir siğil mi eğer siğiliniz varsa buna benzer ben hala emin olamadım. Resim koymayı denicem ama umarım olur.

https://hizliresim.com/JC9Mpc

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Siğil diyorum değil diyor

Evet ayni doktorun dedigi gibi kil donmesi yazini okumadan ilk goruste onu dusundum sigil deri altinda olmaz bu deri altinda.

Ayrica doktorlara guvenin arkadaslar onlarin alani zaten bu tanilari koymak.. kac sene bunun icin egitim alip emek harciyorlar. Doktor teshislerine cok absurt bi durum olmadikca supheli bakilmasini dogru bulmuyorum

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, doktorumla arkadaş olmuş durumundayım enfeksiyon bölümünde kendisi. Uzun zamandır üst bacağımda penis hizasının biraz aşağısında siğile benzettiğim birşey var bekledim belki geçer diye ama geçmedi yaklaşık 2 aydır var. Doktoruma bugün sordum ama inatla siğil olmadığını söylüyor aldara kullanmamıda tavsiye etmedi kıl dönmesi diyor ama ben siğil olduğunu düşünüyorum.
    6 ay önce Şüpheli ilişki sonrası test yaptırdım pozitif çıktı hemen ahcc, propolis ve diğer takviyelere başladım. Gardasil 9 buldum yurtdışında olduğumdan ikinci dozumdayım. Acaba bu bir siğil mi eğer siğiliniz varsa buna benzer ben hala emin olamadım. Resim koymayı denicem ama umarım olur.

https://hizliresim.com/JC9Mpc

Bu siğil değil. Algınız bozulmuş biraz. Doktorunuza biraz güvenmeniz gerekiyor. Şüpheli ilişki yazmanız hoş değil. Eskorttan kaptığınızı düşünmüş gibi. Bu hpv, eskort hastalığı felan değil gayet de herkeste olabilen bulunabilen bir rahatsızlık. En güvendiğiniz insandan da kapmış olabilirsiniz. Deri teması yeterli olabiliyor bazen.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bunun siğille uzaktan yakından alakası yok. Bence birazcık doktorunuza güvenin. Doktor güveni bu dönemde sandığından daha önemlidir.
    @Merve'ye katılıyorum doktorlar senelerce dirsek çürütüyorlar. Emin olamıyorsan 2 doktora birden görün.

Siğil dediğin şey çıkıntıdır ve üst tarafını parmağınla dokundugunda sağa sola oynatabilirsin. Bu daha çok çıkamayan sivilce ya da kıl dönmesine benziyor. Ek olarak eğer dış yüzeye çıkmış ve aynen bunun gibi yuvarlak ve kırmızı görünüyorsa o zaman ''molluskum'' dur.

Durum
    Tecrübeli Üye

Sevgili dostlarım doktoruma güvenmememin bazı özel sebepleri var açıklamak isterdim ama hem yasal hem de etik açısından açıklama yapamıyorum.
    Korona şüphesi olduğu için hastaneye gidemiyorum tek çarem tanıdık birisi onda da bu joker hakkımı kullandım.
    Kendisinin tıp bilgisine güvenim sonsuz kendisi önemli bir üniversite de profesör ünvanına sahip.
    Google görsellerine baktığımda çok benzettim ama yine de emin olmak istedim.
    Siğilin olduğunu anlamanın başka bir yolu var mı acaba? Bir sıvı dökülüpte beyazlaşırsa siğil deniliyordu ama bu tıpbi ve ulaşılması zor mudur?

Durum
    Tecrübeli Üye

Yandan çektim sanki dışarı çıkmış gibi acaba fotoğraftan anlaşılmıyor olabilir mi diye umarım siğil değildir.

Durum
    Admin

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yandan çektim sanki dışarı çıkmış gibi acaba fotoğraftan anlaşılmıyor olabilir mi diye umarım siğil değildir.
    Yandan çektiğine de cevap veriyorum bize görüş sorduğun için: Siğil değil. ( 4 buçuk yıllık tecrübeme dayanarak)
    Anlaşılmıyor değil, sen siğil sanıyorsun..

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Dün yada ertesı gun muhabbet oldu cildiye doktorları kriyoya para alıyor dıye bende benım doktorum almıyor dedım 3 defa gıttım 3ünde de alamadı dilimi eşşek arısı soksun bugun gittim 85 tl para aldı benden 😂

Durum
    Admin

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün yada ertesı gun muhabbet oldu cildiye doktorları kriyoya para alıyor dıye bende benım doktorum almıyor dedım 3 defa gıttım 3ünde de alamadı dilimi eşşek arısı soksun bugun gittim 85 tl para aldı benden 😂
    Benim de başıma gelmişti İlk siğillerime kriyoterapi yaptırdığımda (ilk defa yaptırıyordum 10-12 tane vardı) 600 tl almıştı o zamanlar, şimdinin 1200ü falan.. Neyse 2 defa almadı daha sonra. Sonrasında ise 4 tane sigile 200 tl almıştı

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    85 yine iyiymiş mert 500 vermiştim bir keresinde 3 siğile Sonra para yetiştiremiyorum dediğimde 2. kriyoterapiden para almadı ama muayane ücreti de çok tuzlu ya.... Doktorumu da değiştirememiştim yıllardır gittiğim kişi olduğu için... Alışkanlıklarıma çok bağlıyımdır

Bu Konu için Etiketler