Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CORONA sürecinde tedavi

Durum
    karole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

CORONA sürecinde tedavi

merhaba arkadaşlar. corona sürecinde hastaneye gidip tedavi olan var mı? yaklaşık üç ay önce farkettim genital siğillerimi doktora gittim çok küçükler bir ay sonra gel dedi ama malum durum yüzünden randevu alamadım o doktordan başka bi doktordan randevu alıp gittim hemde ikinci bi bakış açısı için. doğru düzgün muayene etmedi bile bi ilaç önerdi sadece(podofilm). o ilaçta ithal edilmiyormuş. çok eski bi ilaç. bir eczanede kendi laboratuvarlarında yaptığını öğrendim etken maddesiyle ama alıp denemeye korkuyorum. bi de aldara alabilirsin dedi. öğrenciyim ve aldara krem çok pahalı ayrıca herkeste geçirmediği de söyleniyor. evde sirke denemeye başladım dünden beri. benim siğillerim çok minik ama yanyana yanalar ve iki dilin kenarlarındalar. çay ağacı yağı sürüp üstüne sirkeli pamuk koyup iki-üç saat bekletiyorum. iki üç saatte bir değiştiriyorum. beyazlama var ve iyice belirginleştiler. korkuyorum açıkçası çok yayılmış gibi duruyor ve hiç bişey yapamıyorum. aldara krem kullanıp sonuç alan var mı veya sirkeyle?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: CORONA sürecinde tedavi

bir de solgarın shitake-maitake-reishi mushroom ekstraktını alıp kullanmaya başladım. kullanan var mıdır forumda?

Durum
    Newguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı karole Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de solgarın shitake-maitake-reishi mushroom ekstraktını alıp kullanmaya başladım. kullanan var mıdır forumda?
    Sitede Solgar ahcc nin bir işe yaramadığı ile ilgili bazı mesajlar okuduğumu hatırlıyorum ama ben buna katılmıyorum. Time health ahcc kullanıyorum ve her iki ürün de aynı içeriğe sahip. Tek fark time health ahcc 500mg, solgarin ki 300 mg. En az 3 gr alınması gerektiğinden günde en az 10 kapsül tuketmen gerekiyor.

Ayrica Amazonda ki yorumlarda da Solgar kullanıp hpv den kurtulduğunu söyleyen çok sayıda yorum mevcut.

Time health ahcc fiyatı sebebiyle en mantıklı seçenek ancak stok sorunu var. Böyle durumlarda Solgar ahcc de tercih edilebilir

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Newguy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitede Solgar ahcc nin bir işe yaramadığı ile ilgili bazı mesajlar okuduğumu hatırlıyorum ama ben buna katılmıyorum. Time health ahcc kullanıyorum ve her iki ürün de aynı içeriğe sahip. Tek fark time health ahcc 500mg, solgarin ki 300 mg. En az 3 gr alınması gerektiğinden günde en az 10 kapsül tuketmen gerekiyor.

Ayrica Amazonda ki yorumlarda da Solgar kullanıp hpv den kurtulduğunu söyleyen çok sayıda yorum mevcut.

Time health ahcc fiyatı sebebiyle en mantıklı seçenek ancak stok sorunu var. Böyle durumlarda Solgar ahcc de tercih edilebilir
    3 gram mı??????? hemde en az. para mı dayanır ahcc'ye? hpv'yi geçirecek kadar içmek için kredi falan çekmek gerekiyor. ben günde bir kapsül alıyorum yani bütçem buna yetiyor. bi de ben aşıyı sormak istiyorum. aşının tek dozu mu 530 tl bilginiz var mı? yoksa üç doza birden mi 530 tl veriliyor?

Durum
    BluePhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba,

Ilk olara, podofilm dedigin sanirim podophyllotoxin etken maddesi olan bir ilac. Eger podophyllotixin yerine podophyllin ise etken maddesi, bence kullanma. Podophyllin onerilmiyor. Bence podophyllotoxinsidir o.
    Simdi.. bu ilac ya krem ya da solusyon olarak satiliyor sanirim. Bunu su sekilde kullaniyorsun. Kurdan varsa evde, kurdanin en kismi cok sivri, orasi olmaz ama arka kismiyla sigilin ustune bir dondurma topunu kulaha koyar gibi koyuyorsun. 30-60 dakkada deri zaten onu ceker, o zaman araliginda beklemen gerekiyor. Deri kremi emmeden giyinirsen bu sefer kremi etkili kullanmamis olursun.

Podopyhllotoxin direk sigili yok etmeye calisan bir krem. Zaten o nedenle saglikli deriye degmesin, dikkat edin derler. Kendi adima, bilerek tasiriyorum azicik. Ama bazi insanlarda deride kizarma, hafif sisme de yapiyormus. Kasinti vesaire de yaparsa, ya da sismesi seni tedirgin ederse, bu durumda, tekrar kullanma kremi. Deri/sigil eski haline gelinceye kadar hicbir sey yapma bekle. Zaten o bolgede sisme, kasinti olduysa, bence krem etkili olmustur. Bekledigin 4-5 gunluk surecte, hem siskinlik kaybolur, hem de bana gore sigilin de ya yok olur ya da kuculmus olur. Kullanim talimati cok onemli bu krem icin.

Diger yandan Aldara, tamamen farkli bir mantikla calisiyor. Aldara sigili ya da virusu oldurmeye calismiyor. Belki boyle bir etkisi de vardir, saglikci degilim. Ama Aldara immunostimulant, yani bagisikligi canlandirici/tetikleyici bir krem. O nedenle zaten surulurken sigilin ustune VE etrafina surun deniliyor. O sigil bolgesinde Aldara bagisikligi uyariyor. Cok guclu bir krem. Bence cok da etkili. Aldarayi dondurma topunu kulaha koyar gibi koymamalisin. Aldara kullanirsa, coook ince bir tabaka seklinde o bolgeye surmen gerekiyor. Miktari ayarlayamazsan, fazla doz koyabilirsin rahatlikla. Bu durumda da "Aldara bende cok tepki gosterdi, kasinti, kizariklik yapti" diyen gruba dahil olmus olursun. Ben de o gruptaydim.

Aldarayla gecirdigin sigilin nuksetme orani %7. Podophyllotoxin ile gecirdigin sigilin nuks etme orani %17

Aldara ufacik bir krem. Hemen bitiyor. Bu benim fikrim.
    Podophyllotoxin tupte satiliyor ve daha sonradan yeni cikan bir sigilde de doktora gitmeden kullanabiliyorsun.

Sirkeyle ilgili:
    Sirkenin orani cok onemli. Pamuk ne akdar islak, ne kadar sure tutuyorsun sigilin ustunde gibi konular etkiliyor basari oranini. Dogrusunu tam olarak bilmiyorum ama internette pamugu sirkeleyip 15 dakika tutan da var, ufak havluyu sirkeye batirip her gun 2 saat tutan da var. Yanlis bir sey soylemek istemem. Ben 4-5 gun boyunca 1er saat pamuklari yogun sekilde sirkeleyip asagi bolgeye bantladim her gun. Derimde kuruma oldu ve urktum. Fakat 2-3 gunde deri kendisini yeniledi ve bir sikintim kalmamisti. Ama sigilim yoktu. Deriyi rahatsiz edeyim o da kendisini yenilesin diye ugrasiyordum. O nedenle sigile nasil etki eder bilmiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Newguy, ''en az 3 gram'' kullanılmıyor. Sadece 3 gram kullanılıyor.

Bu da deneylerdeki kullanım miktarı ve bu şekilde negatif olunduğu icin. Bazı kişiler doktor önerisiyle 2 gram kullanıyor o ayrı ama kimse ''EN AZ'' 3 gram kullanmıyor. Kimse 4-5 gram kullanmıyor. Sen en az 3 gram yazınca insanların aklında 4-5 gram geliyor ve yanlış bilgilendirmiş oluyorsun. Bilgin olsun.

Durum
    Yeni Üye

Tekrar merhaba. Devlet hastaneleriyle ilgili bilgisi olan var mı? Ilçede yaşıyorum ve bulunduğum yerde devlet hastanesi siğillere corona sürecinden dolayı hiç bi işlem yapmıyor. bende aldaraya başladım iki gün önce. 1 haziranda hastanelerin işleyişi normale dönecek diyor haberlerde. Siğillerimi yaktırabilir miyim? 2 aydır bekliyorum ve artık psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Vajina içinde var mı yok mu bilmediğim için bu şüphe beni deli ediyor. Ayrıca siğillerde git gide yayılıyor sanki. Öğrenciyim ve özel doktora gidebilme durumunda değilim. Nasıl yol izliyorsunuz bu süreçte yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Verrütol kullanıyoruz genelde