Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Smear da kanser nasil anlalr?

Smear verdigimde sonu LSIL geldi kolposkopi ve biyopsi yaptramadm. Okuduum hikayelerde ve burdaki yazlarda Smear i kotu biyopsi daha kt gelen kiiler var. Smear verdiimde kanser isem bu smearda cikmayabiliyor mu ya da kanser olduunda smear verisi ne oluyor ?
    Benim ok fazla pelvik agrm var. Sebebi bulunamad hpv agri yapmaz diyorlar ve yzm srekli iiyor yanaklarim vs iti arada iniyor ama tam deil. Acaba rahim kanseri m oldum da bu belirtiler geliyor ? Smear da ne yazmalyd kanser ise ?

Yeni ye
    yelik tarihi
    07.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: Smear da kanser nasil anlalr?

Alnt Madurella Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Smear verdigimde sonu LSIL geldi kolposkopi ve biyopsi yaptramadm. Okuduum hikayelerde ve burdaki yazlarda Smear i kotu biyopsi daha kt gelen kiiler var. Smear verdiimde kanser isem bu smearda cikmayabiliyor mu ya da kanser olduunda smear verisi ne oluyor ?
    Benim ok fazla pelvik agrm var. Sebebi bulunamad hpv agri yapmaz diyorlar ve yzm srekli iiyor yanaklarim vs iti arada iniyor ama tam deil. Acaba rahim kanseri m oldum da bu belirtiler geliyor ? Smear da ne yazmalyd kanser ise ?
    eer yleyse smearda squamoz hcreli karsinom yazar. ama dediiniz gibi her zaman doru sonu vermiyor asl tan biyopsi ile koyulur. baz doktorlar bu durumu gz nnde bulundurduu iin LSIL gelse bile biyopsi ile dorulamay uygun buluyor.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    31.Mays.2020
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Madurella Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba ben de ayn durumdaym. LSIL dim. Kolposkopi yaptrmadm. Bende de aylardr pelvik ar var. Bunun bir sr sebebi olabiliyor. Pelvik ar az biraz ilerlemi kanserlerde oluyor. Yani anlalrd sebebi diye dnyorum. Kolposkopi acayip korkuyorum biyopsi Leep falan da yaptrmak istemiyorum. Napicam bilmiyorum..

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Ben kolposkopi biyopsi yaptrdm sonu bekliyorum. Kesinlikle yaptr ren en azndan leep yaplp yaplmamas gerektiini renirsin. Pelvik ar yaamyorum bu arada karnm armyor sadece vulva ksm aryor.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Kasm.2019
    Tecrbe Puan
    1

Merhaba gemi olsun pap smearde kanser nasl kyor tam bilmiyorum ama lsil kanser demek deil, lsil ve hsil kanser ncesi aamalardr, kanser deilsiniz, benim de lsildi sonucum kolposkopi olmam gerektiini syledi doktorum ve cin1 kt.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Aslnda pap smear'de %25 yanlma pay oldugu icin zaten kanser varsa eer kendini belli eder. Doktor'da kolonoskopi ya da para varsa alp ona biyopsi yapmay ister. Bylece ok net aa kar.
    Ahcc temini iin ulaacanz numara; 0542 487 21 22.

Her ey gzel olacak. Belki bugn deil ama elbet bir gn.