Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 14 aydır geçmeyen hpv

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 14 aydır geçmeyen hpv

Çok moralim bozuldu bu başlığı okuyunca hiç geçmeyecek mi bu illet ((

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu tip 6 berbat birşey yüksek tiplilerden bile inatçı anlasilan 4 yıl olacak neredeyse hala tıp 6 pozıtıfım herseyı denedım gecıyor 1 sene sonra tekrar siğil çıkıyor yüksek tip bile negatif oldum hala tip 6yla baş edemedim

Durum
    mavişşş55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Niloya ahcc kullandinmi

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, artık biraz bıkkınlıktan biraz çaresizlikten açıyorum bu konuyu aslında 2 aydır konuyu açmadım 4 ay daha bekleyip 3. Testten sonra negatif haberiyle geleyim diye bekleyeyim kimsenin de morali bozulmasın dedim ama artık çok moralim bozuk ve belki bi çözüm bulunur diye yazmak istedim. Çünkü site daima bana olumlu enerji verdi.

Geçen yıl mart atında teşhis konuldu daha sonra hemen siğiller temizlendi ve bağışıklık yükseltmek için çalışmalara başlandı. Bu süreçte neler neler yaptım ancak bir üyenin de dediği gibi sanırım bu virüsün vücuttan temizlenmesi için vücuda girdikten sonra rahat 1,5- 2 yıl geçmesi gerek. Son testimizi 2 ay önce yani teşhisten tam bir yıl sonra kozyatağı mavi labda yaptırdık. Sonuç tip 6.

-bu sürecte 3 defa smear verdim hepsi temiz sonuclandı. Zaten tip 6 taşıyoruz.
    -14 aydır bir kere dahi birlikte olmadık tamamen birbirimizden uzak kaldık.
    - hemen imütor komplekse bakladık ve 12 ay boyunca düzenli kullandık.
    - nisan ayında ahcc kullanmaya başladık ve 7 ay boyunca ahcc kullandık(time health)
    -günlük 20 damla propolis kullandık (beeo up) 1 yıl boyunca ara ara boşluk vererek.
    - 9 ay boyunca hergün ev kefiri yaptım içine zerdeçal çörekotu karabiber atarak.
    -ayda 10 gün d vitamini damlası kullandık.
    -hergün düzenli kahvaltı ev yemeği yedik.
    -hergün akşam meyve yedik 2-3 çeşit.
    -ilk 6 ay haftada 3 gün düzenli günde 1,5 saat tenis oynadık. Sonrasında sporu saldık.
    -sigara kullanmıyoruz, eşim haftasonu 2 bira içiyor tek olumsuz bunu söyleyebilirim.
    -bu konuda iyi olduğu düşünülen benim asla önermediğim hakan topalismailoğlunda tedavimizi yaptırdık.
    -gardasil aşımızı yaptırdık(3 doz)
    - iç çamaşırları ve pijamaları 60 derecede yıkadım tüm çamasırlarımızı atıp %100 pamuklu çamasırlarla değiştirdim deterjan kısmına deterjan dısında beyaz sirke ve çamasır suyu da ekledim ve hep ütüleyerek giydik.
    -her akşam 12 de uyuyup sabah 8 de kalktık. Uyku düzenimize dikkat ettik.
    Eşimin de benim de işlerimiz bizi strese sokan fiziksel olarak yoran işler değil toplumda belli bir saygınlığı olan işler, bu süreçte bizi üzen bir olay da yaşamadık.
    - cinsel yolla bulaşan tüm hastalıklar için de gelişim lab da test yaptırdı. Başka herhangi bir rahatsızlığımız da yok hpv dışında.

Yani aklıma gelmeyen ama yaptığımız başka seyler de vardır iyileşmek adına ama tüm bunlara rağmen neden düşük riskli bir tipten kurtulamadık anlamış değilim. Ne yapmalıyız ya da yapmamalıyız artık bilemiyorum. Çook canım sıkkın ne yapacağız bilmiyorum.
    Testlerini hep mavi labaratuarda mi yaptirdiniz baska bi labaratuarda da mi tip 6 poItif cikti

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kesinlikle. Bağışıklığı fazlasıyla yükseltmek de ters etki yapabiliyormus. Hpv için verilen süre zaten 1.5 2 sene civarı. Kaldı ki tıp 6 çok inatçı. O yüzden bunlara rağmen neden geçmiyor demek doğru bir yaklaşım değil. Viral yükünüz çok olabilir başka etkenler vs vardır. Siz beslenmenize dikkat edin elbet geçecektir. Yoksa hpv olup 9 ay 12 ay gibi sürelerde Dr negatif olan çok insan var. İş tamamen kafada bitiyor. Olumlu düşünün veya hayatınızı yaşayın. Ve bagisikliginiza da fazla yüklenmeyin.

Durum
    arslan_snn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben hem oral hem de genital bölgede HPV tipleme testi yaptırdım. Oral boğaz sürüntüsünde tip53 pozitif çıktı. Genital bölge test sonucunu halen bekliyorum. Kadınlarda kanser riski durumundan dolayı kendimden ziyade eşime bulaştırmaktan korkuyorum. Genital bölgede siğil var zaten tip 6 ya da 11 kesin çıkacak. Forumu ilk bulduğumda bu konu beni çok etkilemişti, o sebeple yakından takip ediyorum. HPV olduğumu ilk öğrendiğimde eşimle cinsel ilişkiyi kesmeyi düşünmüştüm. Ancak hem ilişki, hem de psikoloji açısından boxer + prezervatif metodu daha mantıklı görünüyor.

Her ne kadar güçlü olmak için insan çabalasada insan bu hastalıkta psikolojik olarak güçten düştüğünü hissediyor. Ancak hayatın kendisi bir uğraş. Sabırlı ve güçlü kalarak umarım bu hastalığı yeneceğiz.

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı arslan_snn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hem oral hem de genital bölgede HPV tipleme testi yaptırdım. Oral boğaz sürüntüsünde tip53 pozitif çıktı. Genital bölge test sonucunu halen bekliyorum. Kadınlarda kanser riski durumundan dolayı kendimden ziyade eşime bulaştırmaktan korkuyorum. Genital bölgede siğil var zaten tip 6 ya da 11 kesin çıkacak. Forumu ilk bulduğumda bu konu beni çok etkilemişti, o sebeple yakından takip ediyorum. HPV olduğumu ilk öğrendiğimde eşimle cinsel ilişkiyi kesmeyi düşünmüştüm. Ancak hem ilişki, hem de psikoloji açısından boxer + prezervatif metodu daha mantıklı görünüyor.

Her ne kadar güçlü olmak için insan çabalasada insan bu hastalıkta psikolojik olarak güçten düştüğünü hissediyor. Ancak hayatın kendisi bir uğraş. Sabırlı ve güçlü kalarak umarım bu hastalığı yeneceğiz.
    Merhaba tıp 53 hiç duymadım sanırım daha önce . Düşük mü yoksa yüksek riksli gruba mı giriyor ? Birde ağzınızda siğil var mı acaba ? Bende oral hpv testi verdim ve sigilim var ağzımda sonuç bekliyorum.

Durum
    Yeni Üye

Merhabalar. Bende forumun tiplerle alakalı çok sayıda konularını okudum, tip53e rastlanan toplasan 5 kişi var. Risk gurubu olarak "Muhtemel Yüksek Risk Grubundaki HPV Tip" yazıyor raporda. Sanıyorum yüksek değil ama yükseğin bir tık altı bir sınıf. Bende siğil yoktu ağzımda. Ancak daha önceki cinsel tecrübelerimden dolayı yaptırmak istedim oral testi. Tip 53 siğil oluşturmayan bir tip olabilir, bilemiyorum.

Ağızda siğil ya da lezyon yokken oral HPV partnere öpüşme yoluyla vs. bulaşıyor mu? Benim derdim biraz kendimden ziyade eşimi bu illetten korumak.

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı arslan_snn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende forumun tiplerle alakalı çok sayıda konularını okudum, tip53e rastlanan toplasan 5 kişi var. Risk gurubu olarak "Muhtemel Yüksek Risk Grubundaki HPV Tip" yazıyor raporda. Sanıyorum yüksek değil ama yükseğin bir tık altı bir sınıf. Bende siğil yoktu ağzımda. Ancak daha önceki cinsel tecrübelerimden dolayı yaptırmak istedim oral testi. Tip 53 siğil oluşturmayan bir tip olabilir, bilemiyorum.

Ağızda siğil ya da lezyon yokken oral HPV partnere öpüşme yoluyla vs. bulaşıyor mu? Benim derdim biraz kendimden ziyade eşimi bu illetten korumak.
    Ben de öğrendiğim andan beri bu bulaştırma korkusunu yaşıyorum.Tukurukle bulaşabilecegi, öpüşmeyle geçebileceğini okudum.Ama bunlar ağızda siğil varsa diye biliyorum.Bence yine de dikkat etmek lazım gibi geliyor.Ortak bardak çatal kaşık tabak kullanımı falan olmamalı.Bende bu uzun zamandır var en az bir yıldır dudağımda o nokta vardı ama siğil olduğunu yeni öğrendim.Hic dikkat etmemiştim yani denk gelirse aynı bardaktan su içtiğim de oldu başka insanlarla, ailemle.Ama şu an aşırı dikkat ediyorum yukarda saydığım şeylere.
    Bende şunu merak ediyorum mesela 16 18 gibi yüksek risklidir tipler genitalde siğil yapmıyor ağız içinde geçerli midir bu.Yani benim ağzımda siğil var ben bu tiplerin ağızda da siğil yapıp yapmadığını merak ediyorum.

Durum
    Yeni Üye

Ortak tabak, çatal, bardak kullanımı benim aklıma hiç gelmemişti bunu bende düşüneyim. Yüksek riskli tiplerin ağızda siğil yapıp yapmaması konusunu hiç bilmiyorum. Sizden gelecek test sonuçları (umarım en sıkıntısız şekilde gelir) belki bize ışık olabilir. Ağzınızda siğil varsa ve tip 6 ya da 11 çıkmazsa, öyle bir anlam çıkarılabilir.