Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 14 aydır geçmeyen hpv

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 14 aydır geçmeyen hpv

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla doktorlar takma gecer demis hatta negatif olursun demis. Esim acikcasi cok takmiyor sadece benim icin endiselenip ozen gosteriyor. Aslinda daha duzenli tedavi olsa onun da hemen biter diye dusunuyirm biz beslenme ve takviye falan hic birsey kullanmiyorz esim de sadece 3 defa kriyo oldu daha sonra evde verrutol ile yakiyo aslinda duzenli gidip tedavi olsa biter onun da ama biz artik takmiyoruz bunu cunku iliskimiz yiprandi ve evliligimiz sarsilmaya basladi bu yuzden tedavi olup akisina biraktik dikkat ediyoruz ama hayati kendimize zehir etmiyoruz caresi yok bir defa bulasti bu bize tedavi olucaz ve elbetteki negatif olcaz hatta siz de olcaksiniz emin olun inanin bunlar vucudunuzda misafir
    Birbirinize destek olun, zaten başlı başına zor bir durum): ikiniz de negatif olduktan sonra birbinizi yıpratabilirsiniz(:

Biz de eşimle şimdilik birbirimize destek olmaya çalışıyoruz ancak özellikle cinsellik konusu aramızda sıkıntı oluyor): aslında takmayarak en iyisini yapıyorsunuz veya ekstra özen göstermeyerek. Peki tip 6 olduğunuzu varsayarak soruyorum siğil olduğu dönemde kaşıntı yapıyor muydu ve hala kaşıntı oluyor mu? Akıntı problemi yaşadınız mı hiç? Siğillerimin bir türlü geçmemesi en cok bu sebeplerle canımı sıkıyor):

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbirinize destek olun, zaten başlı başına zor bir durum): ikiniz de negatif olduktan sonra birbinizi yıpratabilirsiniz(:

Biz de eşimle şimdilik birbirimize destek olmaya çalışıyoruz ancak özellikle cinsellik konusu aramızda sıkıntı oluyor): aslında takmayarak en iyisini yapıyorsunuz veya ekstra özen göstermeyerek. Peki tip 6 olduğunuzu varsayarak soruyorum siğil olduğu dönemde kaşıntı yapıyor muydu ve hala kaşıntı oluyor mu? Akıntı problemi yaşadınız mı hiç? Siğillerimin bir türlü geçmemesi en cok bu sebeplerle canımı sıkıyor):
    Aslinda ben tedaviye baya gec basladim cünkü bilmiyordum aylarca onlarla yasadim tabi o surede epey kasintim oldu anlam veremiyordum sonra bakinca fark ettim doktor a gittim eger abarymadiysa 100 e yakin siğil yaktim dedi bolgesel olarak yakti bende makat civarinda vardi vajende vs yoktu. Yaktikdan 3 ay sonra daha devam etti daha sonra 2019 ocak tan bu yana hiç nüks olmadi çok sukur .umarim atlatmisimdir

Durum
    Özel Üye

Aslinda ben tedaviye baya gec basladim cünkü bilmiyordum aylarca onlarla yasadim tabi o surede epey kasintim oldu anlam veremiyordum sonra bakinca fark ettim doktor a gittim eger abarymadiysa 100 e yakin siğil yaktim dedi bolgesel olarak yakti bende makat civarinda vardi vajende vs yoktu. Yaktikdan 3 ay sonra daha devam etti daha sonra 2019 ocak tan bu yana hiç nüks olmadi çok sukur .umarim atlatmisimdir
    Çok sevindim atlatmış olmanıza. Bence atlattınız. Şu an kaşıntı fln olmuyor öyleyse sizde değil mi? Bende 3 tane fln siğil vardı doktorlar hep bir daha çıkmaz fln diyerek yaptı işlemi çünkü çok az ve küçüktü ancak nüks görüldü):

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok sevindim atlatmış olmanıza. Bence atlattınız. Şu an kaşıntı fln olmuyor öyleyse sizde değil mi? Bende 3 tane fln siğil vardı doktorlar hep bir daha çıkmaz fln diyerek yaptı işlemi çünkü çok az ve küçüktü ancak nüks görüldü):
    Hayir kasintim olmuyo koter oldunuz demi siz de

Durum
    Özel Üye

Hayir kasintim olmuyo koter oldunuz demi siz de
    Evet oldum.

Durum
    Hopeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, artık biraz bıkkınlıktan biraz çaresizlikten açıyorum bu konuyu aslında 2 aydır konuyu açmadım 4 ay daha bekleyip 3. Testten sonra negatif haberiyle geleyim diye bekleyeyim kimsenin de morali bozulmasın dedim ama artık çok moralim bozuk ve belki bi çözüm bulunur diye yazmak istedim. Çünkü site daima bana olumlu enerji verdi.

Geçen yıl mart atında teşhis konuldu daha sonra hemen siğiller temizlendi ve bağışıklık yükseltmek için çalışmalara başlandı. Bu süreçte neler neler yaptım ancak bir üyenin de dediği gibi sanırım bu virüsün vücuttan temizlenmesi için vücuda girdikten sonra rahat 1,5- 2 yıl geçmesi gerek. Son testimizi 2 ay önce yani teşhisten tam bir yıl sonra kozyatağı mavi labda yaptırdık. Sonuç tip 6.

-bu sürecte 3 defa smear verdim hepsi temiz sonuclandı. Zaten tip 6 taşıyoruz.
    -14 aydır bir kere dahi birlikte olmadık tamamen birbirimizden uzak kaldık.
    - hemen imütor komplekse bakladık ve 12 ay boyunca düzenli kullandık.
    - nisan ayında ahcc kullanmaya başladık ve 7 ay boyunca ahcc kullandık(time health)
    -günlük 20 damla propolis kullandık (beeo up) 1 yıl boyunca ara ara boşluk vererek.
    - 9 ay boyunca hergün ev kefiri yaptım içine zerdeçal çörekotu karabiber atarak.
    -ayda 10 gün d vitamini damlası kullandık.
    -hergün düzenli kahvaltı ev yemeği yedik.
    -hergün akşam meyve yedik 2-3 çeşit.
    -ilk 6 ay haftada 3 gün düzenli günde 1,5 saat tenis oynadık. Sonrasında sporu saldık.
    -sigara kullanmıyoruz, eşim haftasonu 2 bira içiyor tek olumsuz bunu söyleyebilirim.
    -bu konuda iyi olduğu düşünülen benim asla önermediğim hakan topalismailoğlunda tedavimizi yaptırdık.
    -gardasil aşımızı yaptırdık(3 doz)
    - iç çamaşırları ve pijamaları 60 derecede yıkadım tüm çamasırlarımızı atıp %100 pamuklu çamasırlarla değiştirdim deterjan kısmına deterjan dısında beyaz sirke ve çamasır suyu da ekledim ve hep ütüleyerek giydik.
    -her akşam 12 de uyuyup sabah 8 de kalktık. Uyku düzenimize dikkat ettik.
    Eşimin de benim de işlerimiz bizi strese sokan fiziksel olarak yoran işler değil toplumda belli bir saygınlığı olan işler, bu süreçte bizi üzen bir olay da yaşamadık.
    - cinsel yolla bulaşan tüm hastalıklar için de gelişim lab da test yaptırdı. Başka herhangi bir rahatsızlığımız da yok hpv dışında.

Yani aklıma gelmeyen ama yaptığımız başka seyler de vardır iyileşmek adına ama tüm bunlara rağmen neden düşük riskli bir tipten kurtulamadık anlamış değilim. Ne yapmalıyız ya da yapmamalıyız artık bilemiyorum. Çook canım sıkkın ne yapacağız bilmiyorum.
    Hakan topalismailoğlu hakkında önermediğim demişsiniz merak ettim sebebini benimde şu anda kontrollü gittiğim hoca kendisi

Durum
    HeliosHyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok haklısınız tabiki arada olabilirdi ama yapılması gereken her seyi yapmamış olsaydım bunu asla önemsemezdim ama inanın daha fazla ne yapmalıyız bilemiyorum. Sanırım bu durum biraz ümitsizliğe sürükledi beni. Asla negatif olamayacakmışız gibi geliyor. Keşke hiçbir şey yapmasaydım sadece siğillerimi cıktıkca yaktırsaydım şu an daha huzurlu olurdum umutlarım yıkılmadığı için daha rahat olurdum. Sizin tipiniz nedir? Ne kadar zamandır taşıyorsunuz? Bu arada memnun oldum sitede çok fazla öğretmen var bu üzücü olsa da):
    Bende sadece tip 6 var 1,5 aydır taşıyorum ne yazıkkı hastaneler yakma işlemi yapmıyor.Özellerde çok fazla ücret istiyor verrutol le yakmaya çalışıyorum ama daha çok yara yaptım gibi anlıcanız çıkan siğillerimi daha yok edemedım :/

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hopeless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan topalismailoğlu hakkında önermediğim demişsiniz merak ettim sebebini benimde şu anda kontrollü gittiğim hoca kendisi
    açıklamış kendisi, yorumları okursanız ve kurcalarsanız görürsünüz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Şans, gerçekten negatif olma sürecinin uzamasına en çok üzüldüğüm kişilerden birisin, okuyunca benim de moralim bozuldu. Çok eski üyemizsin zaten. Güzel sözlerin için teşekkür ederim.

Sana tamamen farklı bir öneriyle geleceğim. Bu kadar zamandır negatif olamaman ve bunun ugruna süper şekilde her şeyi yapıyor olman hayal kırıklıgı yaratmıştır. Bence artık kendini daha fazla yıpratmaman gerekiyor, mükemmel beslendikçe sonucun olumlu'ya dönmemesi darbe üstüne darbe oluyor ve daha çok üzülüyorsun. Normalde hiç yapmadığım bir şekilde ilk defa böyle bir tavsiye vereceğim. Ne olacak sonucunda bilmiyorum ama;

Normalde hayatına nasıl devam ediyorsan öyle devam etmeye başla, bu kadar takviye veya beslenme değil. Normal hayatına dön. Ahcc kullanmaya devam edebilirsin ama sende beklenti yaratacak şekilde çabalamaktan vazgeçersen belki psikolojikmen de beklentin düşmüş olur. Hepimiz biliriz ki çok istersen olmaz, tam vazgeçtiğin anda olur

Eşinle kontrollü bir şekilde prezervatif + boxer ile cinselliğe de başla hatta. Yani tamamen başa sar ve tedbirleri sadece iyi korunmak üzerinden yap. Bir süre böyle olursa belki kafan dağılır, bu surece odaklanmak yerine normal düzene odaklanabilirsin. Aklıma sadece bu geldi ne kadar dogru bir öneri verdim bilmiyorum ama denemezsen de negatif olman gecikti, denesen de gecikecek. Yani deneyebilirsin en azından 1-2 ay bu normal hayat sürecini canım arkadaşım. Seni ve buradaki 5-6 kişiyi gerçekten çok seviyorum ve benimsemişim, hala bu durumda olmana uzuldum.

Durum
    Özel Üye

Alıntı HeliosHyperion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sadece tip 6 var 1,5 aydır taşıyorum ne yazıkkı hastaneler yakma işlemi yapmıyor.Özellerde çok fazla ücret istiyor verrutol le yakmaya çalışıyorum ama daha çok yara yaptım gibi anlıcanız çıkan siğillerimi daha yok edemedım :/
    Çok geçmiş olsun, bizde de tip 6 var ve sanırım direncli bir tip. Ben de şimdilik verrutolle devam ediyorum ancak verrutol cok dikkatli özenli kullanılması gereken bir kimyasal ben de emin olamıyorum daha cok mu yayar diye çekiniyorum. Çok yaygın mı siğilleriniz?