Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Test Sonucum negatifti ama şüphelerim var.

Durum
    Jeanvaljean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Test Sonucum negatifti ama şüphelerim var.

Merhaba herkese.
    40 yaşında erkeğim. Herhangi bir belirti olmamasına rağmen aklıma takıldığı için 2019 aralık sonunda Gelişim Laboratuarında test yaptırdım ve sonuç negatif çıktı. Örnekleri kendim aldım. Bir çubukla penis içerisinden ve diğer çubukla da dış yüzeylerden tarif ettikleri gibi ve dikkat ederek, hemen her yere sürerek yaptım.
    Test sonucu üzerinden 4 ay geçti ve testislerimin sağ tarafında bir toplu iğne başı kadar ve hemen yarım cm aşağısında ondan biraz daha küçük 2 adet çıkıntı gördüm. Bunlar ya daha önce yoktu ya da ben dikkat etmemistim. Korku, panik, sürekli düşünce hali beni de aldı. Ama ilk baştaki kadar değil tabi. Dün cildiye doktoruna gittim. Büyüteçle baktı ve "net bir şey söylemek zor. Siğil de olabilir yağ bezesi de" dedi. Önce dondurmayı teklif etti ama ben net olarak siğil olup olmadığını anlayamaz mıyız diye sorunca "Biraz takip edip tekrar bakalim" dedi.
    Sormak istediklerim şunlar, yardımcı olursanız sevinirim:
    1- Başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum ama ben bunu evde anlayabilir miyim. Elma sirkesi vs ile. Doktorun anlamadığını nasıl anlayacaksın diyebilirsiniz haklı olarak ama bana çok bilgili biri gibi gelmedi ve şu süreçte her zaman hastaneye gidilmiyor.
    2- Erkekte yalancı negatiflikleri okudum, bende de hiç bir belirti olmadığı halde test yaptırmıstım. Testi negatif olup da sonradan pozitif olduğunu öğrenenler var mı?
    3- Siğiller her zaman büyüme eğiliminde midirler? Çıktığı haliyle yani bendeki gibi toplu iğne başı kadar kalmaya devam ederler mı? Doktorun biraz daha takip edelim demesinden siğilse büyürler olarak mı anlamalı. Sizce ne kadar bekleyip tekrar doktora gitmeliyim.
    Tavsiyeleriniz ve yardimlariniz için şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    Xyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Test Sonucum negatifti ama şüphelerim var.

Bende tam olarak aynı birebir dertten mızdaribim doktor siğil değil dedi ama içim rahat değil doktora da gidemiyorum tekrardan elma sirkesini yapacaktım aryayla konustum anlaşılmaz dedi yani siğilde v s hepsi beyazlıyormus o yüzden test olarak kullanılmaz ayrıcı özelliği yok 😟

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

testislerde hpv çok tutanamıyor. görülme ihtimali düşük, bu durumda yapılacak en iyi metot, lezyonun alınıp biyopsi yapılması... benim testiste de lezyon benzeri bir oluşum vardi üç doktor gezdim "kiraz damarsal beni" olduğuna kanaat getirildi, kriyo yapıldı düşmedi.

yalancı pozitiflik/negatiflik tüm virüsler için geçerli... coronada da adı geçmişti hatırlarsanız. siğiller her zaman büyüme eğiliminde değildirler, renk ve şekil değişimi olabilir.

doktorunuz asetik asit sürmeden lupla baktıysa, başka bir hekime gitmenizi tavsiye ederim. biyopsi önemli!

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Xyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tam olarak aynı birebir dertten mızdaribim doktor siğil değil dedi ama içim rahat değil doktora da gidemiyorum tekrardan elma sirkesini yapacaktım aryayla konustum anlaşılmaz dedi yani siğilde v s hepsi beyazlıyormus o yüzden test olarak kullanılmaz ayrıcı özelliği yok 😟
    Erkeklerde asetit testi pek yapılmıyor ankarada denk gelmedım

Durum
    Jeanvaljean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Tip 6 Bayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    testislerde hpv çok tutanamıyor. görülme ihtimali düşük, bu durumda yapılacak en iyi metot, lezyonun alınıp biyopsi yapılması... benim testiste de lezyon benzeri bir oluşum vardi üç doktor gezdim "kiraz damarsal beni" olduğuna kanaat getirildi, kriyo yapıldı düşmedi.

yalancı pozitiflik/negatiflik tüm virüsler için geçerli... coronada da adı geçmişti hatırlarsanız. siğiller her zaman büyüme eğiliminde değildirler, renk ve şekil değişimi olabilir.

doktorunuz asetik asit sürmeden lupla baktıysa, başka bir hekime gitmenizi tavsiye ederim. biyopsi önemli!
    Asetik asitle bakmasını rica ederim gittiğimde. Doktor donduralım demişti ama ben HPV olduğundan emin olmadan ve tipini öğrenmeden dondurmak istemedim.