Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bademcik taşları hakkında

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Bademcik taşları hakkında

Merhaba arkadaşlar, forumdaki birçok kişinin oral hpvden korkup ağzındaki her türlü yapıyı detaylı bir şekilde incelediğini biliyorum. O yüzden sizi bademcik taşları hakkında bilgilendirmek istedim. Beyaz-sarı plaklar olarak bademciklere yerleşiyorlar sebebi bir dönem çok sık boğaz iltihabı geçirmiş olmak, büyük bademciklere sahip olmak, süt ve süt ürünleri olan gıdaları tüketmek. Hiçbir zararları yok, sadece ağız kokusuna yol açabiliyorlar çok büyürlerse. Google'dan nasıl bir şeye benzediğine bakabilirsiniz. Dün gece farkettim kendimde ve direkt oral hpvye bağladım.... Araştırdım ama googledaki örneklerine göre ufaktı benimkisi, pirinç tanesi gibi o yüzden bademcik taşı olup olmadığına da emin olamıyordum. Tedavi yöntemlerini araştırdım, ıslatılmış kulak çöpüyle veya parmağınızla (tırnaklarınız kesinlikle kısa olacak, kanatabilirsiniz) bademciğinize baskı uyguladığınızda çıkıyorlar eğer çok derinde değillerse. Akşam cesaretimi topladım ve denedim, tabiki siğil değil yalnızca bademcik taşıymış, bir gram zararı olmayan bir şey 2 gün önce böyle bir şeyin varlığından bile haberim yoktu, lezyon veya iltihap zannettim....

Bunu burada paylaşıyorum çünkü ağız çok kompleks bir yer. Hpv olduğunuzu öğrenir öğrenmez ahccye başlayın en kısa sürede. Ben öğrenir öğrenmez başladım ve siğillerim hiç nüks etmedi bunu ahccnin başarısına bağlıyorum. Ağzınızı da benim gibi kurcalayıp durmayın Yılda bir kere kbbye görünün yeter... Ağza bulaşma olasılığı genital bölgeye göre çok çok çok düşük zaten... Sağlıklı günler dilerim hepinize...

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bademcik taşları hakkında

Ağrın var miydi canim bogazda? Bademcik taşları ağrı yapar mi?

Durum
    HeliosHyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende bademcik yok 2 haftadır ara ara bogazlarımda hafif bir agrı var.İnsan ister istemez korkuyor.Covid miyim hpv mi insanın kafası karışıyor :/

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı HeliosHyperion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bademcik yok 2 haftadır ara ara bogazlarımda hafif bir agrı var.İnsan ister istemez korkuyor.Covid miyim hpv mi insanın kafası karışıyor :/
    Ikisi de birbirinden beter oldugu icin insallah hic biri degilsindir .s benim aylardir gecmeyen bogaz agrim da korkutuyor. Bademcik tasi agri yapar mi belki boyle biseydir diye umit ediyorum. Sagligi tehdit etmesin kalıcı bi hasar birakmasin da modundayim suan

Durum
    HeliosHyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ikisi de birbirinden beter oldugu icin insallah hic biri degilsindir .s benim aylardir gecmeyen bogaz agrim da korkutuyor. Bademcik tasi agri yapar mi belki boyle biseydir diye umit ediyorum. Sagligi tehdit etmesin kalıcı bi hasar birakmasin da modundayim suan
    Çok kötü bir zamanda yakalandık bu hastalıga :/

Durum
    Kıdemli Üye

Çok kötü bir zamanda yakalandık bu hastalıga :/
    Evet şuan tedavilerimizi aksatıyoruz kendi kendimize de iyilesmeye çalışmak, aklimizda bir sürü soru isaretiyle zaman gecirmek cok zor oluyor acikcasi .s

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağrın var miydi canim bogazda? Bademcik taşları ağrı yapar mi?
    Hayır hiç ağrım yoktu hafif batmam vardı sanki ama birsürü kaynak okudum, bazılarında ağrı yapabileceği yazıyordu... Böyle bembeyaz yoğurtsu bir yapı, tam siğil gibi değildi de ama çok korkmuştum...

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hiç ağrım yoktu hafif batmam vardı sanki ama birsürü kaynak okudum, bazılarında ağrı yapabileceği yazıyordu... Böyle bembeyaz yoğurtsu bir yapı, tam siğil gibi değildi de ama çok korkmuştum...
    Yoğurtsu olma sebebi de süt ve süt ürünlerini çok tüketmenin de buna sebep olabilmesi, şahsen ben abanmıştım özellikle de son 1-1,5 ay çok fazla peynir, süt, yoğurt ve kefir tüketiyordum...

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Hpvnin boğaz ağrısı yapabileceğini hiçbir kaynakta okudumadım ben arkadaşlar, genellikle dilde ve küçük dilde siğil olarak belirdiğini gördüm sadece...İçinizi rahat tutun. Ağrı için komik gelebilir ama birkaç gün boğazına kaşkol sarın, uyurken bile çıkarmayın, inanın denendi işe yarıyor

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif batma olmasının sebebi benim bademcik taşımın çok küçük olmasından kaynaklanabilir. Bazı taşlar epey büyük olup gizli de olabiliyorlarmış kbbcilerin kontrol etmesi gerekirmiş.