Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kondilomdan Sonuç

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kondilomdan Sonuç

Merhaba arkadaşlar kondilomdan alınan sonuçta hpv 6 pozitif saptandı. Mavi laboratuvarda yaptırdık testi. Bütün hpv tipleri tek bir kondilom üzerinde saptanabilir mi? Yani birçok tür varsa ama kondilomda çıkmıyorsa? Smear yaptırmadım çünkü tam bir birliktelik yaşamamıştım. Doktor da yapmadı. Ve test sonucunda da diğer tiplere bakılıp bakılmadığı görünmüyor yalnızca hpv tip 6 pozitif yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Durum
    Özel Üye

Cevap: Kondilomdan Sonuç

Bir bilen var mı arkadaşlar?

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba, anladığım kadarıyla kondilomdan biyopsi yapıldı. alınan numunede hangi tipler varsa tahlil neticesinde belli olur. aynı zamanda sürüntü alınmadı mı? ben mavi labta kondilom üzerinden sürüntü vermiştim. tip 6 çıkmıştı... tahminimce haseki şb. gittiniz..

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kondilomdan alınan sonuçta hpv 6 pozitif saptandı. Mavi laboratuvarda yaptırdık testi. Bütün hpv tipleri tek bir kondilom üzerinde saptanabilir mi? Yani birçok tür varsa ama kondilomda çıkmıyorsa? Smear yaptırmadım çünkü tam bir birliktelik yaşamamıştım. Doktor da yapmadı. Ve test sonucunda da diğer tiplere bakılıp bakılmadığı görünmüyor yalnızca hpv tip 6 pozitif yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Eger siğilin de baska tip olsaydi o da cikardi canim hpv virusu tipleri tek bir sigil uzerinde toplanabilir tip 6 sen git sigil yap bende şurda durayim demez tip 16 yani eger baska tip olsaydi çikardi bence cunku sigil tek bir tip ile olusmuyor ama sende sadece tip 6 vardir rahat ol

Durum
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger siğilin de baska tip olsaydi o da cikardi canim hpv virusu tipleri tek bir sigil uzerinde toplanabilir tip 6 sen git sigil yap bende şurda durayim demez tip 16 yani eger baska tip olsaydi çikardi bence cunku sigil tek bir tip ile olusmuyor ama sende sadece tip 6 vardir rahat ol
    Ay teşekkür ederim

Bu Konu için Etiketler