Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv için hangi bölümr gidilir ?

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv için hangi bölümr gidilir ?

Arkadaşlae hpv testi yaptırmak istiyorum. (Erkeğim). Hangi bölüme gitmek istiyorum ve özel hastaneye gidicem bu testin ücreti ne kadar oluyor aşağı yukari ?

Durum
    ropsofodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv için hangi bölümr gidilir ?

Bu korona döneminde hastaneye gidip risk alıcaksınız, ben de tereddüt ediyorum gidip gitmeme konusunda ama genelde cildiye, fakat bayan doktorlar bakıyor mu emin değilim..

Durum
    ropsofodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hpv testi için gitmeniz çok saçma bu salgın döneminde, bende büyük bir siğil var ben bile tereddüt ediyorum gidip gitmeme noktasında daha önce cildiyeye gitmiştim fakat maalesef 1 tane sonradan yine çıktı, ama test için sanıyorum üroloji daha mantıklı.

Durum
    Kıdemli Üye

Psikolojim bozuldu gitmezsen deliricem ne varsa öğrenmem gerek bir an önce. Bu testin ücretleri ne kadar oluyor bilginkz var mı ?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Özel labaratuvara git penisten sürüntu aldır mavi labaratuvar bu konuda ıyı oraya gitmenı önerırım ıstambuldaysan eger

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Merhaba, erkeksiniz, kanser riskiniz yok denecek kadar düşük. Eşcinselseniz risk büyüyor yalnızca. Evdeki aile halkını tehlikeye atıp dışarı çıkmayın. Corona riski altında olan anne-babanız varsa özellikle evde. Onları böyle bir riske atmaya değmez. Elma sirkesi ve çeşitli kremler kullanmanızı öneririm. Hepimiz aynı süreçlerden geçiyoruz, ilk öğrendiğimizde aklımızı kaçıracak gibi oluyoruz ama inanın zamanla rahatlayacaksınız. Bir de ahcc alın, siğillerin çıkma sıklığını azaltır en azından. İlla ki test yaptıracaksanız hastaneye değil özel lablara gidin ama gerçekten gerek yok.

Durum
    Kıdemli Üye

Erkeklerde neden az kanser olma riski ?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Çünkü hpv kadınlarda rahim ağzında değişiklik yapabiliyor türüne göre. Siğil yapan türler %90 düşük risk. Bu sebeple smear aldırmak önemli, hayatında hiç siğili olmayan bir kadın eğer düzenli olarak kontrole gitmezse rahim ağzındaki lezyonlar gözden kaçırılıp kansere dönüşebilir ki onun bile çaresi var, düzenli kontrole giden birinin kanser olma riski %1 bile değil, doktorlar kanserleşmeden rahim ağzındaki lezyonları gerekli görürse yakıyor. Siğil=hpv demek değil yani. Erkekler siğil yapmayan türlerin genellikle taşıyıcısı oluyorlar ama bunlar tehlikeli tipler de olabiliyor. Düşük riskliler ise sizi 1 yıl kadar uğraştırabilir ama eninde sonunda bağışıklık sisteminiz bu virüsü yenecek ve negatif olacaksınız zaten. Sigara, alkolü kesip ahcc kullanırsanız bu süreç çok daha hızlı olur.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı KülTigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkeklerde neden az kanser olma riski ?
    O şekilde, bilmiyoruz doktor degiliz sadece erkeklerde cok dusuk ihtimal %2 falan.
    Bunun icin bu donemde hastaneye gitmenizi onermem. İlla test yaptırmak ıstıyorsanız önceden 350 tl arasındaydı fiyatlar bundan 2-3 sene önce icin konusuyorum. Şimdi 600 tl falan olmuştur. Laboratuvarda yaptırmanızı öneririm hastaneden daha dusuk ucret ve daha cok tipe bakarlar. En az 14 tane tipe baktırmanı öneririm bu arada.

Laboratuvar olarak şunlara bakabilirsin: Gelişim tıp lab, mavi lab, düzen lab..

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Tür demişim de tip desem daha doğru olacaktı.