Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaşlar lütfen yardim edin

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar lütfen yardim edin

Arkadaslar merhaba beb araniza yeni katildim oncelikle merhaba. Ben suan 25 yasinda universite mezunuyum. Universite okudugum yillarda 2016 senesinde benim cinsel organimin sunnet derisi kisminda kcuk kucuk biseyler cikmisti. Onceleri onemsemedim sonra kasinti falan yapti cogaldi. Doktora gittim egzema dedi locoid krem verdi. O yildan sonra da bi daha hic o bolgemde bisey cikmadi. Ama orada bi iz kaldi. Boyle burustu falan orasi.

Neyse asil konuya geliyorum. 2017 senesinde bi kiz arkadasim oldi. Ve cinsel munasebet yasamdim o gun bugundur kimseyle. Sadece kiz arkadasimla surtunme yasadim. Simdk onda hpv cikti. Muhtemelen bendeki hpv idi doktor ya fark edemedi ya brn gec gittigim icin anlayamadi. Kiz arkadasima da bulasti.

Yarin bi ozel hastanryr gidicrm. Test isteyecegim. ( kiz arkadasimda 7 ay oncr cikmisti hpv. 7 ayda 10 tane doktor degistirdkm hepsi gozle bakti ve hpv yok sende dedi. Suan zaten sigil yok ama bu hpv olmadigi anlamina gelmez ki. Test yaptiricam bu sefer.)

Sorum ise şu. Bende suan sigil yokken kiz arkadasima bulastirdigima gore. Tam arak temizlenmedi 4 yildir. Suan doktora gitsem lazerle vrya baska turlu tedavi etmr şansi var mi ne yapabilir ?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Arkadaşlar lütfen yardim edin

Kiz arkadaşinizda siğil mi çikti nasil anladiniz ona bulastigini

Durum
    Kıdemli Üye

Kiz arkadasimda cikti doktora gittik genital sigil dedi aldora mi neydi adi tam hatirlamiyorum ondan surdu biraz sonra grctiler simdi de aşısını oluyor

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Surtunme yolu ile mi bulasti yoksa tam birliktelikle mi. Eger rahim agzina vs bulastiysa asinin pek etkisi olmaz diye dusunuyorum. Sizde gorunurde siğil yoksa tasiyicisiniz olsa mutlaka doktorlar anlardi ya da asetik asit testi yapan bir doktora gidin asit lezyon olmasa bile hpv varsa sanirim ortaya çikariyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Surtunmeyle bulasti. Kiz arkadaşım bakire olsuğu için hiç tam anlamiyla cinsel birliktelik yaşamadik

Durum
    Kıdemli Üye

Ben yarın özel bi hastanenin cilsiye bölümüne gidip test istemeyi düşünüyorum. Kız arkadaşım doktora gitti krem surdu ve gecti onun sigilleri de. Ama ne tip kontrolu yapildi ne baska bisey.

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Kiz arkadaşiniz smear aldirip hpv testi yaptirabilir onda bulunan tip sizdekinin aynisidir zaten

Durum
    Kıdemli Üye

Anladım. Peki bende şuan siğil olmamasına rağmen kiz arkadasima bulastirmis olmam normal mi ? Aradan 4 yil gecti ve hic sigil cikmadi bu sure icerisinde. Ama tasiyiciyim sanirim. Kiz arkadasim tedavisini olduktan sonra ona tekrar bulastirmak istemiyorum. Bunun bi tedavisi var mi ? Yani sigil yokken de tedavi yapilir mi ?

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Siğil yokken tedavi olmaz malesef . Ama iliski de 1 yil prezertavif kullanmaniz gerekir . Sizde sadece tasiyici olarak hpv olmus olabilir .yani sizde daha once hic siğil olusmadiysa hpv oldugunuzu nerden anladiniz kiz arkadasiniz sizden onceki iliskisi varsa ordan da almis olabilir virüsü

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı KülTigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba beb araniza yeni katildim oncelikle merhaba. Ben suan 25 yasinda universite mezunuyum. Universite okudugum yillarda 2016 senesinde benim cinsel organimin sunnet derisi kisminda kcuk kucuk biseyler cikmisti. Onceleri onemsemedim sonra kasinti falan yapti cogaldi. Doktora gittim egzema dedi locoid krem verdi. O yildan sonra da bi daha hic o bolgemde bisey cikmadi. Ama orada bi iz kaldi. Boyle burustu falan orasi.

Neyse asil konuya geliyorum. 2017 senesinde bi kiz arkadasim oldi. Ve cinsel munasebet yasamdim o gun bugundur kimseyle. Sadece kiz arkadasimla surtunme yasadim. Simdk onda hpv cikti. Muhtemelen bendeki hpv idi doktor ya fark edemedi ya brn gec gittigim icin anlayamadi. Kiz arkadasima da bulasti.

Yarin bi ozel hastanryr gidicrm. Test isteyecegim. ( kiz arkadasimda 7 ay oncr cikmisti hpv. 7 ayda 10 tane doktor degistirdkm hepsi gozle bakti ve hpv yok sende dedi. Suan zaten sigil yok ama bu hpv olmadigi anlamina gelmez ki. Test yaptiricam bu sefer.)

Sorum ise şu. Bende suan sigil yokken kiz arkadasima bulastirdigima gore. Tam arak temizlenmedi 4 yildir. Suan doktora gitsem lazerle vrya baska turlu tedavi etmr şansi var mi ne yapabilir ?
    4 yılda temizlenmemiş mi ben buraya takıldım bir de kız arkadasınız da nenzaman sigil olustu suan mı 2017 den beri oda sıkıntı .bagısıklık yenemiyorsa güçlendirmek gerekli