Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkeklerde genital siğil kendiliğinden tedavisiz geçebiliyor mu?

Durum
    ropsofodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeklerde genital siğil kendiliğinden tedavisiz geçebiliyor mu?

https://www.webmd.com/sexual-conditi...pv-virus-men#2

Burada erkeklerde kendiliğinden geçebildiğinden bahsedilmiş. Sizce ne derece doğru?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Erkeklerde genital siğil kendiliğinden tedavisiz geçebiliyor mu?

Kesinlikle katilmiyorum tedavisiz geçer belki ama 10 yilda gecer o surede beklemek pek akillica degil

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kendiliğinden geçeceği dogrudur belki ama kendiliginden gecmesini bekleme konusunda dogru diyemem. Kansere sebep olabilen bir virüs bence akışına bırakılmamalı bir an once kurtulmali. Ayrica psikolojik sorunlar, bagisikligin dusmesinden kaynakli olusabilecek diger rahatsizliklari da goz önüne alirsak ivedilikle tedavi olunmasi gerektigini düşünüyorum. Sunu da belirteyim benim genitaldeki sigillerim ahcc basladiktan sonraki 25gun icinde kendiliginden gecti koter kriyo yaptirmadan.kendiliginden geçeceğini doktor soyledigi icin ve israrla yakmadigi icin bekliyordum ama bi sure daha gecmeseydi baska bir doktor bulup yaktiracaktim.suan ahcc devam ediyorum ve ilk hedef bagisiklik guclendirme olacak sekilde bence tedavi olunmali diye dusunuyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendiliğinden geçeceği dogrudur belki ama kendiliginden gecmesini bekleme konusunda dogru diyemem. Kansere sebep olabilen bir virüs bence akışına bırakılmamalı bir an once kurtulmali. Ayrica psikolojik sorunlar, bagisikligin dusmesinden kaynakli olusabilecek diger rahatsizliklari da goz önüne alirsak ivedilikle tedavi olunmasi gerektigini düşünüyorum. Sunu da belirteyim benim genitaldeki sigillerim ahcc basladiktan sonraki 25gun icinde kendiliginden gecti koter kriyo yaptirmadan.kendiliginden geçeceğini doktor soyledigi icin ve israrla yakmadigi icin bekliyordum ama bi sure daha gecmeseydi baska bir doktor bulup yaktiracaktim.suan ahcc devam ediyorum ve ilk hedef bagisiklik guclendirme olacak sekilde bence tedavi olunmali diye dusunuyorum.
    tamam ama kriyoterapi gibi yöntemlerle de kurtulunmuyorki, tekrardan çıkıyor yani o da çözüm değil.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ropsofodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.webmd.com/sexual-conditi...pv-virus-men#2

Burada erkeklerde kendiliğinden geçebildiğinden bahsedilmiş. Sizce ne derece doğru?

Kendiliğinden geçmesini beklerken hpv pozitif kalmak ve uzun yıllar cinsel hayatının olmaması ya da cinsellik yaşadığın herkese bulaştırmak ve siğilli bir şekilde gezmek ve en az 2-3 yıl vücudunda hpv barındırdığını düşünürsek, neden olmasın? hpv vücudundan 5 yıl sonra gidecekse ve 5 yıl bekleyeceksen evet geçebilir mesela bu da bir bakış açısı

Ben dogru bulmuyorum, bu tip şeyler bana oldukça komik geliyor. Hpv basit bir hastalık degil ve kendi kendine geçmesini bekleyecek kadar kısa sürede geçen bir hastalık değil

Durum
    Admin

tamam ama kriyoterapi gibi yöntemlerle de kurtulunmuyorki, tekrardan çıkıyor yani o da çözüm değil.
    tekrar çıkması normal, çıktıkça da yaktıracaksın tedavi şekli bu. Hiçbir siğili yaktırmayıp tekrar çıkıyor diye beklemek de tuhaf bir şey olacak ama karar sana ait, forumda zaten birçok üyemizin paylaştığı ve benim paylaştığım bilgi birikim var.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrar çıkması normal, çıktıkça da yaktıracaksın tedavi şekli bu. Hiçbir siğili yaktırmayıp tekrar çıkıyor diye beklemek de tuhaf bir şey olacak ama karar sana ait, forumda zaten birçok üyemizin paylaştığı ve benim paylaştığım bilgi birikim var.
    Peki eczaneden aldara krem alsam, geçer mi? biraz büyük gibi çünkü.

Durum
    Admin

Peki eczaneden aldara krem alsam, geçer mi? biraz büyük gibi çünkü.
    Aldara siğilleri düşürmek üzerine olan bir krem değil ama belki bi ihtimal.. Aldaranın asıl amacı sürüldüğü bölgedeki viral yükü azaltmaya yönelik olması. Elma sirkesi yapabilirsin.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldara siğilleri düşürmek üzerine olan bir krem değil ama belki bi ihtimal.. Aldaranın asıl amacı sürüldüğü bölgedeki viral yükü azaltmaya yönelik olması. Elma sirkesi yapabilirsin.
    Benım arkadas aldara aldı siğili 2 haftada düşürdü ve cok memnun kaldı aldaradan siğilin varsa kesın al dedi
    Ama yan etkı olarak taşşakları pişik yapmış yürüyememiş

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kriyo koter zaten bu virüsü atmanizi saglamiyor ki siğilsiz olmayi sağlıyor dolayisiyla yayilma riskiniz azaliyor ayrica virüs yükü temizlendikce azaliyor. Bu yuzden diyorum asil hedef bagisikligi güçlendirmek olmalı bence. Burada hemen herkesin odak noktasi bağışıklık.