Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makat kanseri

Durum
    sarperr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Makat kanseri

Arkadaşlar ben hiv+ bir bireyim aynı zamanda anal bölgemde de siğiller var ben bunları yaktırdım ama iç kısmona baktırmadım hiv tedavimi oluyorum ve ahcc kullanıyorum sizce kansere dönüşme riski nedir ? kanser olup olmadığını nasıl öğrenebilirim türünü vs ?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Makat kanseri

Gecmis olsun tiplendirme yapabilirsiniz dusuk riskli ise kansere donme ihtimali cok cok dusuk

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sarperr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben hiv+ bir bireyim aynı zamanda anal bölgemde de siğiller var ben bunları yaktırdım ama iç kısmona baktırmadım hiv tedavimi oluyorum ve ahcc kullanıyorum sizce kansere dönüşme riski nedir ? kanser olup olmadığını nasıl öğrenebilirim türünü vs ?
    Hiv tedavisi var mı kurtulunuluyor mu ondan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv hemen kanser yapmaz zaten kontrol altındaymışsınız ama hiv ile birlikte bir etkisi olur mu ya da etkisi artar mı bilemiyoruz. Bence bunu doktorunuza sorsanız daha iyi olur çünkü üyelerin hiçbiri ben de dahil hiv hakkında çok detaylı bilgiye sahip değil. Bu arada cok geçmiş olsun. Umarım hayat size güzel şeyler getirir.

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiv tedavisi var mı kurtulunuluyor mu ondan

Kullanilan ilaclarla virus saptanamayacak hale geliyor. Yasam kalitesi düşmeden herhangi bir birey olarak hayatlarina devam ediyorlar. Evlenip çocuk sahibi dahi olunuyor ayrica çocukta hiv tespit edilmiyor. Doğru bir yasam tarzıyla hersey mümkün aslında. Duzenli kontrol duzenli ilac kullanimi ve yeterli dogru beslenme gibi. Tip cok ilerledi @mert2036 🤗

Bir de @sarperr bu kanser meselesi o kadar kısa surede gelisen birsey degil. Ogrenince ayni kaygıyı hepimiz yasadik bir an once doktora gidip sormak öğrenmek istedik arastirdik ama cogumuz kolonoskopi bile yaptirmadik. Yine bir cogumuz covid19 un bitmesini bekliyoruz kontrollerimize devam etmek icin. Eger sadece kanser şüphesi icinse baska bir belirti gozlemiyorsan salgının bitmesini bekleyecek zamanımız var bence. Cunku bir taraftan da bagisikligimizi korumak zorundayiz. Cok gecmis olsun arkadasim

Durum
    sarperr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@Umay bir şüphem yok bir belirtimde yok sadece olabilir mi diye sordum korkuttu beni anal bölgemde ki siğilleri aldırdım ama içeriye baktıramadım o yüzden korktum

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@Umay bir şüphem yok bir belirtimde yok sadece olabilir mi diye sordum korkuttu beni anal bölgemde ki siğilleri aldırdım ama içeriye baktıramadım o yüzden korktum
    Cinsel kaçamaktan kacının lütfen

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Daha once burada konuşulmuştu hemoroid ile falan karistirilabiliyor veya ele gelen biseler oluyor belirtiden kastim boyle seylerdi. Makatta hpv olmasi illa iceride de olmasi anlamina gelmez fakat ayni korkuyu biz de taşıyoruz sadece olsa bile kanser yapma olasılıği dusuk ve uzun surede oldugu icin salginin bitmesini bekliyoruz kontrol olmak icin. Eger sorabileceğiniz bi doktorunuz varsa daha dogru bilgi verecektir elbette ki. Konu onemsiz bi konu degildir ama salginla birlikte ekstrem bir durum yasadigimiz icin ve kanserlesmesi zor bir ihtimal oldugu icin bir süre beklenebilir benim kanaatim.

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kesinlikle iç bölgeye de baktırmalısın, tedavisine devam eden b=b durumundaki herhangi bir hiv+ birinin hiv- birinden hpv kaynaklı kanser riski açısından bir farkı olduğunu düşünmüyorum sonucta aids değilsiniz ve virüs tespit edilemeyen düzeydeyken böyle bir etkisi olamaz sanırım, ama tedbiri elden bırakmamak lazım. Hiç anal deneyimim olmamasına rağmen iç bölgeyi kontrol ettirdim ne kaybedersin ki ihtimli sıfırlamış olursun. özellikle anal deneyimin olduysa muhakkak kontrol ettirmelisin.

Ayrıca hivin kesin tedavisini dört gözle beklyorum çünkü o geldiğinde eminimki hpvnin de tedavisi gelecek hatta tüm virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde büyük rok oynayacak(: Sen de ikisinden de kurtulmuş olacaksın(:

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

makat kanseri serviksten daha zor bi ihtimal. tipleme yaptırmak gerekiyor. ayrıca doktorunuz bir kuvvetli şüphe görmüş olsaydı kanala bakardı diye tahmin ediyorum. hiv ve hpv de en önemli faktör bağışıklığı yüksek tutmak, ahcc harici kullandığınız bir takviye var mı?