Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep olanlara

Durum
    Hülya_xpo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Leep olanlara

Merhaba.Öncelikle bu virüsü taşıyan herkese çok geçmiş olsun.Bende yaklaşık 1 yıldır Hpv nin tıp 16 sı mevcut Çin 3ile Aralık ayında leep oldum leep sonucum Çin 2 cikti ve malignite invazyon yoktur yazıyor.Cerrahi sınır negatif mi pozitif mi onu anlayamadım çünkü doktor böyle bir şey demedi Çin 2 diye bir lezyon çıkmış dedi 6 Ay sonra da kontrol verdi.Leepten sonra ki ilk kontrolü olanlar nasıl geçti sonuçlar?Birde leep olanlarda 1 yıl içinde hpv nin vucütta atıldığını okudum bir makalede.

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Leep olanlara

Alıntı Hülya_xpo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Öncelikle bu virüsü taşıyan herkese çok geçmiş olsun.Bende yaklaşık 1 yıldır Hpv nin tıp 16 sı mevcut Çin 3ile Aralık ayında leep oldum leep sonucum Çin 2 cikti ve malignite invazyon yoktur yazıyor.Cerrahi sınır negatif mi pozitif mi onu anlayamadım çünkü doktor böyle bir şey demedi Çin 2 diye bir lezyon çıkmış dedi 6 Ay sonra da kontrol verdi.Leepten sonra ki ilk kontrolü olanlar nasıl geçti sonuçlar?Birde leep olanlarda 1 yıl içinde hpv nin vucütta atıldığını okudum bir makalede.
    ben de leep oldum aynı sebeplerden dolayı. benim doktorum bana 2 ay sonraya kontrol verdi smear için, hep tetikte olmamız için genelde her şeyi alelaecele yapıyoruz doktorundan patoloji sonucunu isteyebilirsin çünkü asıl önemli olan cerrahi sınır negatifliği veya pozitifliği. bunu öğrenmen senin için çok iyi olur. mailleştiğim bir doktor 1 yıl içinde yüksek oranda vücuttan atıldığını söylemişti bunun sebebi olarak da hpvnin asıl tutunduğu ve hastalık yaptığı bölgenin leep ile ortadan kaldırılıyor olması. ama yine de bağışıklığı güçlü tutmak şart. henüz kontrole gitmedim gittiğim zaman tekrar size bilgi verebilirim.