Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kimler oruç tutuyor

Durum
    Pokemon6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Kimler oruç tutuyor

Oraya gülen surat koymuşum çok ciddilestirmissiniz. Ben burda bunu yaptın oruç neden tutuyosun yazmadım ya da ima etmedim. Herkes neye inaniyorsa nasıl ibadet ediyorsa eder beni ve hiç kimseyi de ilgilendirmiyo.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Pokemon6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oraya gülen surat koymuşum çok ciddilestirmissiniz. Ben burda bunu yaptın oruç neden tutuyosun yazmadım ya da ima etmedim. Herkes neye inaniyorsa nasıl ibadet ediyorsa eder beni ve hiç kimseyi de ilgilendirmiyo.
    Kızarak soylemedım sana acıklama yaptım sadece cok partnerlı biride degıldım zaten cokta alınmadım yani 😀

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Açılmaması gereken bir başlık.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açılmaması gereken bir başlık.
    Kesinlikle. Forumda bu tip başlıklar tartışma ortamı yaratmaya musait oluyor.
    Lütfen bu konuda tartışmayın başlığı takipte olacağım ve tartışma görürsem silebilirim. Kaos ortamı değil paylaşım ortamı etkin olmasını çok isterim. Din sorgulanabilir bir şey değildir. İsteyen tutar isteyen tutmaz oruç ve ahcc konusunda görüşümü 2 kez yazdım.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kesınlıkle tartısma ortamı yok burda yanlış anlaşılmasın pokemen takıldı bana sadece

Durum
    Sarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aç kalmak bağışıklık sistemini tetikliyormuş günde en az üç litre su içmeye çalışıyorum ahcc yide iftarda yemekten önce içiyorum servis falan yapmakla oyalanıp öyle yemek yiyorum

Durum
    BluePhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Emara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimler oruç tutuyor arkadaşlar allah herkesin kabul etsin tuttuğu oruçlar. Bende bağışıklık için tutmam istemiyorum ama dini tarafım ağır basıyor tutuyorum ama iftar sonrası kefir yeşil çay her şey devam ve AHCC de sahurda içiyorum inş yine bir zarar görmez rabbim bu virüsü atmama yardımcı olur orucumla negatif olma sürem umarım uzamaz
    Merhabalar.. Ac kalmak bagisikligi zayiflatmaz, guclendirir. Iciniz rahat olsun.
    Cunku vucudumuzdaki akyuvarlarin yuzde 70i bagirsaklarin etrafinda ve bagirsaktan kana karisan her zararli proteini ve gercek anlamda zararli organizmalari yok etmeye calisirlar.
    Bos bagirsak akyuvarlarin farkli bolgelerde aktiflesmesini, daha etkili olmasini saglar.

Ayrica Autophagy (Turkcesi otofaj olur sanirim) diye bir olay var vucudumuzda. 18 saatten fazla ac kalinca vucut temizlige basliyor, bagisiklik sistemine cogal emri veriliyor ve yasli hucreler, bakteriler virusler, hatali bolunen hucreler daha etkili sekilde yok ediliyor.

Burada bildigimiz anlamda orucun en buyuk sikintisi su ve minarel almamamiz fakat 24 saate kadar vucut icin sorun teskil edecegini ben dusunmuyorum. (Doktor degilim, sadece 8-10 inglizce makale okudum bu konuda). Youtube kanalinda 2 doktor var, Sten Ekberg ve Eric Berg. Ikisi de saygin doktorlar ve 2 haftada bir 24-48 saatlik su orucunu oneriyorlar. Nisan ayinda Eric Berg muslumanlarin tuttugu oruc hakkinda da video yayinladi ve bunun ne kadar faydali oldugunu anlatti.

Oruc artik dunyada dini bir olay olarak gorulmuyor. Acligin vucuda ciddi faydalari var. Mesela dusuk karbonhidratli beslenen insanlar gunde tek ogun yemeye basladiklarinda Tip 2 Diyabet, ve ona yol acan insulin direnci sorunlari ortadan kalkiyor.

Su HPV bana neleri okuttu, arastirtti. ) Herkese mutlu aksamlar, saglikli gunler.

Durum
    Jeanvaljean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı BluePhoenix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Ac kalmak bagisikligi zayiflatmaz, guclendirir. Iciniz rahat olsun.
    Cunku vucudumuzdaki akyuvarlarin yuzde 70i bagirsaklarin etrafinda ve bagirsaktan kana karisan her zararli proteini ve gercek anlamda zararli organizmalari yok etmeye calisirlar.
    Bos bagirsak akyuvarlarin farkli bolgelerde aktiflesmesini, daha etkili olmasini saglar.

Ayrica Autophagy (Turkcesi otofaj olur sanirim) diye bir olay var vucudumuzda. 18 saatten fazla ac kalinca vucut temizlige basliyor, bagisiklik sistemine cogal emri veriliyor ve yasli hucreler, bakteriler virusler, hatali bolunen hucreler daha etkili sekilde yok ediliyor.

Burada bildigimiz anlamda orucun en buyuk sikintisi su ve minarel almamamiz fakat 24 saate kadar vucut icin sorun teskil edecegini ben dusunmuyorum. (Doktor degilim, sadece 8-10 inglizce makale okudum bu konuda). Youtube kanalinda 2 doktor var, Sten Ekberg ve Eric Berg. Ikisi de saygin doktorlar ve 2 haftada bir 24-48 saatlik su orucunu oneriyorlar. Nisan ayinda Eric Berg muslumanlarin tuttugu oruc hakkinda da video yayinladi ve bunun ne kadar faydali oldugunu anlatti.

Oruc artik dunyada dini bir olay olarak gorulmuyor. Acligin vucuda ciddi faydalari var. Mesela dusuk karbonhidratli beslenen insanlar gunde tek ogun yemeye basladiklarinda Tip 2 Diyabet, ve ona yol acan insulin direnci sorunlari ortadan kalkiyor.

Su HPV bana neleri okuttu, arastirtti. ) Herkese mutlu aksamlar, saglikli gunler.
    Bugün şöyle bir videoya denk geldim. Özetle şunu söylüyor. HPV 56 tip virüsle enfekte olduğunu ve kanser başlangıcı teşhisi konduğunu ve rahmetli Aidin Salihi hanımefendinin kitabında bahsettiği 21 günlük açlık orucuyla tamamen kurtulduğunu anlatıyor. Merak edenler için linki:
    https://youtu.be/loV-c8cHzno

Durum
    BluePhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Jeanvaljean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün şöyle bir videoya denk geldim. Özetle şunu söylüyor. HPV 56 tip virüsle enfekte olduğunu ve kanser başlangıcı teşhisi konduğunu ve rahmetli Aidin Salihi hanımefendinin kitabında bahsettiği 21 günlük açlık orucuyla tamamen kurtulduğunu anlatıyor. Merak edenler için linki:
    https://youtu.be/loV-c8cHzno
    Ben de az once bu konuda ilk defa detayli bilgi iceren Turkce bir videoya denk geldim. Videoyu yapan doktor, sadece bilimsel yorumlarla bir icerik hazirlasa daha guzel olurdu bence. Yine de videodaki dini yorumlari herkes kendi inanc ozgurlugu icerisinde kabul edebilir ya da gormezden gelebilir. Bilimsel kismi yabanci doktorlarin paylasimlari ile celismedigi icin paylasmak istedim. Ne de olsa saglikli vucudun HPVyi yenmek icin en etkili silahimiz oldugu tartisilmaz.
    https://www.youtube.com/watch?v=h8y2pLhhf4M