Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajinada şişkinlik ve sulu akıntı

Durum
    Sporcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Vajinada şişkinlik ve sulu akıntı

Herkese merhaba.kiz arkadasimin smear testi ne yazık ki tıp 16 ve 68 pozitif sonucunu verdi geçen hafta.son iki gündür de vajinada şişkinlik ve akintisi var.bayanlarda bunu yaşamış olan birisi var mı acaba? Hpv ile ilgili mi yoksa mantardan dolayı mı yoksa kullandığımız şeylerin yan etkisi mi anlamlandiramadim.bu konuda tecrübesi olan birisinin tavsiyelerine çok ihtiyacım var.simdiden yorum yazan herkese teşekkür ederim

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Vajinada şişkinlik ve sulu akıntı

Alıntı Sporcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.kiz arkadasimin smear testi ne yazık ki tıp 16 ve 68 pozitif sonucunu verdi geçen hafta.son iki gündür de vajinada şişkinlik ve akintisi var.bayanlarda bunu yaşamış olan birisi var mı acaba? Hpv ile ilgili mi yoksa mantardan dolayı mı yoksa kullandığımız şeylerin yan etkisi mi anlamlandiramadim.bu konuda tecrübesi olan birisinin tavsiyelerine çok ihtiyacım var.simdiden yorum yazan herkese teşekkür ederim
    Selamlar bende de hpv 16 var. Hangi ilaclari kullaniyor suan? Smear vermis miydi? Hpv nin vajinada sislik ve akinti yaptigini duymadim. Buyuk ihtimalle vajinit i ya da mantar enfeksiyonu var. Eger fitil kullaniyorsa bunlarin yan etkisine bakin ve doktoruna bildirin.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı sunnyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar bende de hpv 16 var. Hangi ilaclari kullaniyor suan? Smear vermis miydi? Hpv nin vajinada sislik ve akinti yaptigini duymadim. Buyuk ihtimalle vajinit i ya da mantar enfeksiyonu var. Eger fitil kullaniyorsa bunlarin yan etkisine bakin ve doktoruna bildirin.
    Smear testi yaptırdık test sonucunda ASCUS çıktı.hafif düzeyde hücrelerde değişiklik gözlemlenmiş o yüzden pazartesi kolposkopi yaptırıp daha detaylı öğreneceğiz durumu.ama doktor lezyon olduğunu söyledi moraller epey bozuk bizde o yüzden.ilac olarak ahcc,yeşil çay,kefir,beta glutamin kullanıyoruz şimdilik.sanırım bir iki şey daha ilave edeceğiz.size de simdiden cok geçmiş olsun

Durum
    Tecrübeli Üye

bir de propolis kullanıyoruz.

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Sporcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de propolis kullanıyoruz.
    Kasinti var mi bunlarin yaninda? Iserken yanma hissi? Bunlar var ise mantar olabilir doktor zaten ona gore tedavi uygular. ASCUS bazen mantar sebebi ile cikabiliyor, kolposkopide tam sonucu alirsiniz. Bu sikayetlerinizi doktora iletin ama hpv ile ilgili oldugunu dusunmuyorum