Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC kullanımı ve sahur

Durum
    Salatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

AHCC kullanımı ve sahur

Merhaba arkadaşlar ben siteyi yeni gördüm ve AHCC kullanımı ile bilgilere rastladım ben 1 aydır kullanıyorum günde 6 kapsül fakat aç karnına içilmesi gerekiyormuş AHCC 1 aydır kullanıyorum ama ben bazı günler yemekten sonra bazı günler yemekten önce aldım AHCC yi bu durumda içtiklerim boşa mı gitti ? Bide oruç tutacağım sahurdan önce içtiğim zaman yine kahvaltıdan önce içtiğim ki gibi etkili olur mu ? ona göre oruç tutacağım çünkü cevabını bilen arkadaşlar yönlendirme yapabilirse çok sevinirim.

Herkese sağlıklı günler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: AHCC kullanımı ve sahur

Bununla ilgili dün soru açıldı soru/cevap bölümünde. Orda yazdıgımızı okuyabilirsin

Link veriyorum: http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...6-İftarda-ahcc

@Salatu, bazı gunler yemekten önce bazen sonra kullanman bu takviyenin kullanım şekline aykırı. Boşa mı gitti bilmiyorum ama kesinlikle aç içilmesi gerektiği için bir bilinen vardır ki bu dr. judith smith tarafından söyleniyor diye dusunuyorum. Boşa gitmese bile kesinlikle dogru kullanım bu değildir, aç içilmesi ve yemekten 1 saat önce içilmesi gerek.

Ek olarak karışmak asla haddime değil ama şunu söylemek istiyorum. Oruç tutmak ile bağışıklık yükseltmek taban tabana zıt olan şeyler. Kendini günde 11-12 saat ve üstü aç bırakıp bağışıklığının iyi bir seviyede olmasını beklemek dogru olmaz. Dini inançlara asla karışamam ama bunu belirtmeyi forumda görevim sayarım. Yani yapılan şey, bağışıklığı stabil tutmayı bırak düşüren bir şey. O kadar saat hiç beslenmemek hpv için mantıklı degil. Ve her zaman söylerim; siz kendinize iyi bakacaksınız ahcc yanında görevini yapacak.

Sorunun cevabı: Sahurdan 1 saat önce içilmesi uygun olur cunku ac olmanız önemli.

Durum
    Salatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde zaten tutup tutmamakta çok kararsızım hala bilmiyorum o konuda endişelerim var ama sadece ilk günde tutabilirim hiç emin değilim bu yüzden internette net bir araştırmada yok oruç bağışıklığı düşürür düşürmez diye

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Salatu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde zaten tutup tutmamakta çok kararsızım hala bilmiyorum o konuda endişelerim var ama sadece ilk günde tutabilirim hiç emin değilim bu yüzden internette net bir araştırmada yok oruç bağışıklığı düşürür düşürmez diye
    Açıkçası bunun için araştırma olmasına gerek yok

Dini sebeplerin tamamını bir kenara bırakırsak bir insanın tek bir öğün beslenmesi ve 10 saatten fazla süre aç kalması ve uzun süren açlık durumlarını araştırmanızı öneririm.

Durum
    Sarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılması gerekenleri toparlayıp son kez tekrarlıyorum.

Demir eksikliğine dikkat edin. Demir açısından zengin besinler tüketin.
    C vitamini açısından zengin besinleri tüketin. Eğer tüketemiyorsanız C vitamini takviyesi alın.
    Zencefil, zerdeçal, sarımsak tüketin. Günlük tüketilen bu besinler bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
    Probiyotik besinler tüketin.
    Aç kalın.
    Kahveyi azaltın.
    Toksinlerden uzak kalın. Doğal beslenmeye çalışın.
    D ve B6 vitamini eksikliğine dikkat edin.
    Omega 3, çinko, selenyum ve magnezyum alımı yapın.
    Uyku düzeninize dikkat edin.
    Stresi engelleyin. Azaltmaya çalışın.
    Soğuk duş alın.
    Egzersiz yapın.

Aç kalmak: Açlık sırasıda vücudunuz yeniden yapım sürecine girer. Bu durum açlığı çok uzun süre devam ettirmediğiniz sürece devam edecektir.

Özellikle bağışıklık sistemi yüksek kan şekeri, insülin direnci veya tip 2 diyabet gibi durumlar sebebiyle zarar görmüş kişilerin günde 16-18 saat aç kalması bağışıklık sistemini oldukça etkili bir şekilde ateşler.