Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv

Durum
    Saymyname98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral hpv

Umay öncelikle kesinlikle kendi kendimize doktorluk yapmak çok sakıncalı biliyorum çok haklısın. Ama o kadar psikolojimi bozmuştu ki her gün her dakika onlara flaşla bakmak doktora gidememek..dilimin altının önceki halini bildiğim için sonradan oluşan şeyler olduğuna emindim, durdukça yayılmasından da korktum ayriyeten dil altındaki hpv fotoğrafları ile birebir aynı idi tereddütsüz. Eğer bakarsanız göreceksiniz. 2-3 gün sonra düştüler ve dil altım eski görünümüne ulaştı. Şu korona atlatılsın direkt hastaneye gideceğim 👍

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Saymyname98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umay öncelikle kesinlikle kendi kendimize doktorluk yapmak çok sakıncalı biliyorum çok haklısın. Ama o kadar psikolojimi bozmuştu ki her gün her dakika onlara flaşla bakmak doktora gidememek..dilimin altının önceki halini bildiğim için sonradan oluşan şeyler olduğuna emindim, durdukça yayılmasından da korktum ayriyeten dil altındaki hpv fotoğrafları ile birebir aynı idi tereddütsüz. Eğer bakarsanız göreceksiniz. 2-3 gün sonra düştüler ve dil altım eski görünümüne ulaştı. Şu korona atlatılsın direkt hastaneye gideceğim 👍
    Şuan bakacagim da korkumdan bakamıyorum açıkçası. 45gunden fazla oldu evden çıkmıyorum bendekiler gibi bise gorursem cok üzülürüm. Canim sen daha iyi bilirsin tabiki goruyosun inceliyorsun. Az kaldi bundan sonra doktorumuzla kontrol alarak yurutecegiz insallah. Ben de gideceğim gelismeleri burdan konuşalım yine. Umarim agzimizdakiler hpv kaynakli degildir. Baska kötü bise hic degildir. Siradan ve kolay tedavisi olsun diliyorum

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilinin altindakilerin hpvden olduguna emin misin? Cunku dilin kendi yapisinda da var uzantilar. Sert dokunmadan da sivri bi sekilde duruyosa bise diyemem ama tutunca uzayan birkac cikinti var dil altinda birbirine paralel konumda. Bence kendin yapmasan daha iyi olur. Azcik daha direnelim covid biter bitmez gideriz doktora.
    Bu şikayetleriniz için kbb yerine diş hekimliği fakültelerine gitmenizi öneririm. Siğil olmasa bile farklı lezyonlar varsa daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Zaten ağız içi bir problem değilde farklı bi durumdan kaynaklı ağız içinde yanma vs oluyorsa ilgili bölüme yönlendirirler

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı hazann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şikayetleriniz için kbb yerine diş hekimliği fakültelerine gitmenizi öneririm. Siğil olmasa bile farklı lezyonlar varsa daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Zaten ağız içi bir problem değilde farklı bi durumdan kaynaklı ağız içinde yanma vs oluyorsa ilgili bölüme yönlendirirler
    Bunu merak ediyordum cunku mantiken bizim problemlerimizin bir kismi kbb nin uzmanlik alanina girmiyor. Bir de acaba dilde olusanlara dermatoloji de bakiyor mu? Yani bulasici bir hastalik dilde bir etki gosteriyorsa bunu en iyi kim anlar? Bence dermatoloji anlar ama sizce?

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya umarım öyledir dilim gerçekten kötü durumda çünkü. Çatlak çatlak, papiller kendi aralarında birleşmiş ve yuvarlaklar oluşmuş gibi ve belirgin, beyazlık var ve tuhaf oluşumlar var. Ben de çözemedim umarım hpv ile ilişkili değildir.
    benim de benzer durumda normalde küçük olan papillalar büyüdü ve sayıca arttı yanyana daha belirgin şekildeler ve bu büyümenin normal olmadığı aşikar fazlasıyla endişeleniyorum açıkçası ...

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de benzer durumda normalde küçük olan papillalar büyüdü ve sayıca arttı yanyana daha belirgin şekildeler ve bu büyümenin normal olmadığı aşikar fazlasıyla endişeleniyorum açıkçası ...
    Bende de öyle maalesef

Durum
    hasbelkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bendeki de tam olarak böyle

Durum
    Burcudur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben de korktugum icin kbbye gittim 6 ayda bir rutin kontrole gel birsye olmaz o zaman dedi sizede boyle tavsiye ederim

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Peki kontrolde ne yaptı kriyo falan mı sıktı diline ?

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Burcudur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de korktugum icin kbbye gittim 6 ayda bir rutin kontrole gel birsye olmaz o zaman dedi sizede boyle tavsiye ederim
    Sizinkine hpv teşhisi konuldu mu ? Doktor siğil var dedi mi size tam olarak durum nedir