Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tipleme

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv tipleme

Arkadaşlar merhaba. Smear sonucumu bilmiyorum lakin hücre bozukluğum olduğunu biliyorum doktorum direkt HPV olduğumu dile getirdi ve kolposkopi yaptır dedi. Ama ben tipleme yaptırmayı istiyorum en azından hangileri var öğrenmiş olurum. Ankarada yaşıyorum tipleme için nereye gidebilirim ? Çünkü bazı yerlerde sınırlı tipleme oluyormuş öyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv tipleme

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Smear sonucumu bilmiyorum lakin hücre bozukluğum olduğunu biliyorum doktorum direkt HPV olduğumu dile getirdi ve kolposkopi yaptır dedi. Ama ben tipleme yaptırmayı istiyorum en azından hangileri var öğrenmiş olurum. Ankarada yaşıyorum tipleme için nereye gidebilirim ? Çünkü bazı yerlerde sınırlı tipleme oluyormuş öyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.
    @çalıkuşu selam, bazı laboratuvarlar var. düzen lab, mavi lab, gelişim lab, bunlar ankarada var mı diye bakabilirsin. tiplendirme testinin ismi ''hpv dna genotipleme testi'' labları arayıp bunu yapıp yapmadıklarını sorabilirsin, kaç tane tipe bakıyorlarmış onu da sor en az 14 tane tipe bakılsın tavsiyem olabiliyorsa 20lere kadar cıkmasını tavsiye ederim.

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @çalıkuşu selam, bazı laboratuvarlar var. düzen lab, mavi lab, gelişim lab, bunlar ankarada var mı diye bakabilirsin. tiplendirme testinin ismi ''hpv dna genotipleme testi'' labları arayıp bunu yapıp yapmadıklarını sorabilirsin, kaç tane tipe bakıyorlarmış onu da sor en az 14 tane tipe bakılsın tavsiyem olabiliyorsa 20lere kadar cıkmasını tavsiye ederim.
    Çok teşekkür ediyorum. HPV li olduğumu henüz yeni öğrendim konu hakkında fazla bilgim yok. tekrar teşekkürler

Durum
    Nikki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya hanim benim kadina yaptirdigim 12tip yeterli degil anladigim kadariyla ve eksik yapilmis tiplendirme yapilmadi cunku. Vekesinlikle bende hpv yok diyemem ola bilirde dogrumu

Durum
    Blll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben ?ehir hastanesinde yapt?rd???m testin sonucu 20 tane falan bak?yorlar hepsi pozitif geldi b?yle bir?ey olabilir mi yoksa d?zg?n m? bak?lmad? acaba ??nk? bir ay ?nce smear testim negatif geldi ve hpv i?in yeterli ?rnek bulunamad? yaz?yordu bu testte smear da pozitif geldi hpv de t?m tipler pozitif