Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mavi lab

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

mavi lab

mavi labda test yaptıran erkekler,güvenilirliği hakkında bilgi verebilir mi acaba? bir de pcr için siğil gibi lezyon oluşumu gerekmiyor değil mi asemptomatik bireylerde de hpv dna yapılabiliyor mu pcr ile?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: mavi lab

Alıntı hazann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mavi labda test yaptıran erkekler,güvenilirliği hakkında bilgi verebilir mi acaba? bir de pcr için siğil gibi lezyon oluşumu gerekmiyor değil mi asemptomatik bireylerde de hpv dna yapılabiliyor mu pcr ile?
    Siğil olmasına gerekmıyor ama var ise sonuc daha saglıklı olur hpv konusunda en ıyı testı yapan da mavı lab direk doktor alıyormus sürüntüyü

Durum
    Tecrübeli Üye

teşekkür ederim. bir yerde hpvnin erkeklerden atılımı daha zor oluyor diye bir şey okumuştum. bu doğru mu?

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeklerde %100 guvenilir bir test olmadigina dair bir seyler okumustum. Eski erkek arkadasima aylarca test vermesi icin israr etmistim daha sonra kendisi verdigini ve negatif ciktigimi iddia ediyor ama ben imkan vermiyorum mesela eger bagisiklik sistemi ile yenmedi ise onun da pozitif cikmasi lazim.

Durum
    Özel Üye

Alıntı rhcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkeklerde %100 guvenilir bir test olmadigina dair bir seyler okumustum. Eski erkek arkadasima aylarca test vermesi icin israr etmistim daha sonra kendisi verdigini ve negatif ciktigimi iddia ediyor ama ben imkan vermiyorum mesela eger bagisiklik sistemi ile yenmedi ise onun da pozitif cikmasi lazim.
    Siğil varmıydı test verırken bende hpv ıcın test verdım negetıf geldı ama brn penıd ucundan sürüntü almıştım

Durum
    Tecrübeli Üye

sizde siğil yokmuydu sürüntü alınırken? ve şüpheli bi ilişkiden dolayı mı test yaptırmak istediniz yoksa bağışıklık güclendirici vs. kullandıktan sonra kontrol amaçlı mı?

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğil varmıydı test verırken bende hpv ıcın test verdım negetıf geldı ama brn penıd ucundan sürüntü almıştım
    Hayir onda sigil yoktu, testi verirken gorusmedik nerde ve nasil verdi bilmiyorum ama negatif ciktigini soyluyor ama ben ondan kaptigima eminim , eger bagisikligi ile yenmediyse test yanlis demektir.

Durum
    Özel Üye

Alıntı hazann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde siğil yokmuydu sürüntü alınırken? ve şüpheli bi ilişkiden dolayı mı test yaptırmak istediniz yoksa bağışıklık güclendirici vs. kullandıktan sonra kontrol amaçlı mı?
    Siğil vardı testi verırken verdıgım test guvenılır degıldi penıs ucundan sürüntü ile yapılan testın guvenırlılıgı yok siğil varken yapmak gerek yada penısın derısınden sürüntü alınırsa mavı kab bu konuda ıyı

Durum
    Tecrübeli Üye

Mavi lab deriden sürüntü alıyor yani?

Durum
    Tecrübeli Üye

Yanlış anlaşılmak istemem ama testi yaptırmamış olma ihtimali var mı?