Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVİD -19 Hastalık Gruplarının Yönetimi.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

COVİD -19 Hastalık Gruplarının Yönetimi.

Covidle beraber hastalık gruplarının yönetimine dair genelgeler düzenleniyor ve yayınlanıyor hızla.. Twitterdan takip ettiğim jine onko bir hanımefendinin paylaşımlarının linkini bırakıyorum ;

https://twitter.com/drbehiyepinarg1/...748315137?s=21

Der ki ;
    Covid-19 pandemisi nedeniyle bazı hastalık guruplarının yönetiminde değişiklikler oldu. Bunlardan bir tanesi de anormal smear sonuçları,
    Uluslararası kılavuzlara göre pandemi süresince smear sonucu #LSIL ve riskli #hpv gibi düşük derecede bozuklukları olan kadınlar inceleme için 6-12 ay kadar bekleyebilirler.
    Aynı kılavuzlara göre Smear sonucunda yüksek derecede bozukluk varsa #HSIL bu kadınların da değerlendirilmesi 3 ay kadar ertelenebilir.

Durumlar böyle,forumda napsam gitsem mi diyenleri oldukça okuyorum,açıklama sorularınıza cevap olabilir.

Her şey düzelecek.. “ korkma,sadece inan”

( bu arada ben mecbur gidip gardasili tarihinde vurulucam tabii )

Durum
    Ecemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: COVİD -19 Hastalık Gruplarının Yönetimi.

Ağızda siğil görülmesi durumunda inceleme ve tedavi için bekleme süresi ne kadar bu konuda bilginiz var mıdır?

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim de lsil vardi 6.ay kontrolum ve asinin 3.dozunu olmam gerekiyor gidecegim mecburen.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben Oral hpv testi için biraz bekleyeceğim. Siğillerin oluştuğunu görüyorum. Ama ne yazık ki bağışıklığım o kadar düşükken ve ailemin yanındayım onları riske atıp hastaneye gidemem. Çok dikkatli ol lütfen olur mu🙏

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

merhaba Ecem aynı durumdayız benim agzımda da lezyon var fakat hastaneye gidemiyorum çünkü ailemde risk grubu anne ve babam var onları düşünüyorum. HPV oral testi tam olarak nasıl ? yani kbb ci mi yapıyor bunu yoksa ayrıca bir merkeze mi gitmek gerekiyor. yardımcı olursan sevinirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet KBB yapıyor diye biliyorum. Ama bu durumda nasıl gidip yaparız bilmiyorum İnan. Çok stresli günler geçiriyorum. Dayanamayıp bi doktoru aradım faranjit olmuşsunuz söylediğiniz belirtilere göre hpv testi yapmanıza gerek yok şu an dedi ama İnan tatmin olamıyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Sendeki lezyonlar kırmızı mı beyaz mı? Birde tam olarak nerde taraf edebilir misin? Aynı yerde mi acaba

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Ecemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet KBB yapıyor diye biliyorum. Ama bu durumda nasıl gidip yaparız bilmiyorum İnan. Çok stresli günler geçiriyorum. Dayanamayıp bi doktoru aradım faranjit olmuşsunuz söylediğiniz belirtilere göre hpv testi yapmanıza gerek yok şu an dedi ama İnan tatmin olamıyorum.
    ben iki kere KBB ci ye gittim bir şey yok diye yolladı ama inanmıyorum ağzımdan kültür almadan bu kadar emin konuşamaz ki

Durum
    Kıdemli Üye

benim dilimin altında kıl gibi uzun yapılar çıktı ve uçları hafif kırmızı normalde onlar böyle değildi. bi de dilimin arka kısmında kırmızı beyaz pütürler çıktı ve onların olduğu tarafta damarlarım çok belirgin mor mor ağzımın normal yapısından farklı bi halde yani. ayrıca diş etlerimde şişme var

Durum
    Kıdemli Üye

[QUOTE=Ecemmm;23012]Evet KBB yapıyor diye biliyorum. Ama bu durumda nasıl gidip yaparız bilmiyorum İnan. Çok stresli günler geçiriyorum. Dayanamayıp bi doktoru aradım faranjit olmuşsunuz söylediğiniz belirtilere göre hpv testi yapmanıza gerek yok şu an dedi ama İnan tatmin olamıyorum.[/QUOT

ve genelde kulağa vuran ağrı olurmuş bi de boğaz şişliği. sende genital siğil var mı peki