Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv, tip 45,51

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Oral hpv, tip 45,51

ben de HPV taşıyorum kimseyi korkutma gibi bir durum olamaz insanlar bilgilerini paylaşıyor. HPV ağrı yapmaz diye konuşan doktor dahi olsa ihtimal vardır genitaldeki HPV konusunda bile yeterince bilgisi olmayan doktorlar ağızdaki HPV için bu kadar emin konuşamaz. insanlar ağızda ya da boğazda farklılık görüyorsa gider sürüntü aldırır testini yaptırır rahat davranmaktansa böyle bir yaklaşım daha doğru. HPV baş ve boyun kanserine sebep olabiliyor bu bir gerçek ve bu hastalıkların semptomlarından biri kulak ağrısı. Elbette kanser olmak yılları alır. Ama kendinde şüpheli durum görüp doktora giden biri kendine iyilik yapmış olur. Asıl ben burda ağrınız varsa hpv değilsiniz dersem yanlış bir yaklaşım olur.
    Panik yapmak doğru değil ama tedbirli olmak daha iyi olacaktır.

Durum
    Kıdemli Üye

cinselliğin tabu olduğu bir ülkede doktorların evlilere test yapalım demesi imkansıza yakın bir durum. genitalde siğil şikayetiyle gittiginiz zaman bile evli misiniz diye soran doktorların olduğu bir memleketteyiz. O nedenle konuyu önemsememek yerine ciddi yaklaşıp testlerimizi yaptırmamız lazım.

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cinselliğin tabu olduğu bir ülkede doktorların evlilere test yapalım demesi imkansıza yakın bir durum. genitalde siğil şikayetiyle gittiginiz zaman bile evli misiniz diye soran doktorların olduğu bir memleketteyiz. O nedenle konuyu önemsememek yerine ciddi yaklaşıp testlerimizi yaptırmamız lazım.
    Yılda bir-iki kere kbb muayanesi ve oral hpv testi yeterli olacaktır zaten. Tedbir elden bırakılsın demiyorum ancak şu korona günlerinde hastaneler çok tehlikeli. Bu salgın eylül ayında bitecek olsa bu insanlar eylül ayına kadar korkudan kendi yer bitirir. O sebeple söyledim. Yutak kanseri atlatmış bir kuzenim var ve özellikle sordum, hpv negatifmiş. Çok sigara kullanıyordu. Bunu da eklemek isterim.

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılda bir-iki kere kbb muayanesi ve oral hpv testi yeterli olacaktır zaten. Tedbir elden bırakılsın demiyorum ancak şu korona günlerinde hastaneler çok tehlikeli. Bu salgın eylül ayında bitecek olsa bu insanlar eylül ayına kadar korkudan kendi yer bitirir. O sebeple söyledim. Yutak kanseri atlatmış bir kuzenim var ve özellikle sordum, hpv negatifmiş. Çok sigara kullanıyordu. Bunu da eklemek isterim.
    Ağızda hpv olsa dahi siğil hariç müdahale edilemez. Ağza leep yapılmıyor. Ama rahim ağzı kanseri gibi de sık görülmüyor zaten. Yapılacak şeyler, sigara içmemek, ahcc kullanmak, iyi beslenmek. Ardından tekrar test yaptırmak. Stres, üzüntü bağışıklık sistemini zayıflatır. Her türlü kansere zemin hazırlar.

Durum
    Kıdemli Üye

elbette stresten uzak durmalıyız. siğil olmadığı sürece zaten tıbben bir uygulama yapılamıyor benim bildiğim. Önemli olan virüsü vücuttan atabilmek zaten zamanla bağışıklık kuvvetlenince yaşadığımız belirtiler de gidecektir.

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı çalıkuşu26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette stresten uzak durmalıyız. siğil olmadığı sürece zaten tıbben bir uygulama yapılamıyor benim bildiğim. Önemli olan virüsü vücuttan atabilmek zaten zamanla bağışıklık kuvvetlenince yaşadığımız belirtiler de gidecektir.
    Demek istediğim bu yani yoksa emin ol ben de çok korktum en başında oral hpvden ancak kendimize iyi bakmaktan başka bir çaremiz yok eğer siğilimiz yoksa müdahale ettiremeyiz. İçinde bulunduğumuz durum gerçekten çok zor bir durum ama inanıyorum en geç 2-3 seneye şu an aktif olan bütün üyeler olarak negatif olacağız.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim bu yani yoksa emin ol ben de çok korktum en başında oral hpvden ancak kendimize iyi bakmaktan başka bir çaremiz yok eğer siğilimiz yoksa müdahale ettiremeyiz. İçinde bulunduğumuz durum gerçekten çok zor bir durum ama inanıyorum en geç 2-3 seneye şu an aktif olan bütün üyeler olarak negatif olacağız.
    inşallah.dilerim tamamen kurtuluruz

Durum
    Ecemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar, yaklaşık 12 gündür boğaz ağrısı çekiyorum. Hala geçmedi. Dışarı çıkamadığımdan doktoru arayıp belirtileri söyledim. Faranjit belirtileri bunlar, siğil olsa beyaz ve belirgin olur ağrı oluşturmaz şu an böyle bir durumda acil test yapmamızı gerektirecek bir durum yok dedi. Kulak ve boğaz ağrısı ilerleyen safhalarda yıllar geçmesi sonucu kalıcı hasarlarda meydana gelir korkmayın 😇 Eğer iç kısımlarda oluşsa bile ilerlemesi zaman alır ve önlem alınır mutlaka. Bu durumdan şüpheli isen önlemini alıp sigara içme, temiz oksijen al ve bağışıklık yüksek tut dedi. Şu an için yapılacaklar bunlarmış. Endişe etmeyin böyle bişi varsa bile bilincindeyiz ve geç olmadan tedavi olma şansımız var 💪🏻

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ilerlemesi zaman alır derken benim herşey yavaş yavaş oldu zaten önce öksürük başladı sonra hırıltı boğaz ağrısı şuanda da yanaklarim şiş dilim yara.. hani bunlar 3 ayda oldu.. Bu gibi belirtiler hpv değil midir daha uzun bir süre mı beklemek gerekir?

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba sanirim bende de oral hpv var son durumunuz nedir