Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiç bir şey yapmadan negatif olunabilirmi acaba

Durum
    habibe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hiç bir şey yapmadan negatif olunabilirmi acaba

Bende hpv 18 var,bu konuda uzman bir doktora gittim kolposkopi yapti sonucu bekliyorum.ancak doktor bu büyük bir problem değil çok fazla işide var dedi bendeki stresi gereksiz buldu muhtemelen 2-3 yila negatif olursun dedi

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hiç bir şey yapmadan negatif olunabilirmi acaba

Alıntı habibe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hpv 18 var,bu konuda uzman bir doktora gittim kolposkopi yapti sonucu bekliyorum.ancak doktor bu büyük bir problem değil çok fazla işide var dedi bendeki stresi gereksiz buldu muhtemelen 2-3 yila negatif olursun dedi
    Doktorlar cok olumlu dusunuyor pek sallamıyor nedense ama sonucta kanser rıskı var bu gözardı edilemez

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hiç bir şey yapmadan negatif olunabilirmi acaba

Alıntı habibe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir şey yapmamaktan kastınız beslenme şeklini düzeltmeden, cinsel ilişkiye ara vermeden, sigara varsa azaltmadan vs devam etmekse bence zor. Saglıklı beslenmek, bagısıklık yukseltici beslenmek, spor, iyi uyku düzeni, öğün atlamamak, belki imutor takviyesi alarak, cinsellikten kaçınarak evet olabilir 2bucuk-3 yıl genel anlamda negatif olma ihtimali tabii ki var. Tabii ki hangi tipi taşıdığında çok önemli, yüksek kanser riski olan tipler bence yabana atılmamalı.. Ahcc kullanmadan negatif olamazsın gibi bir şey yok ahcc sadece süreyi kısaltıyor kimse 3 yıl hpv'li kalmak istemez..