Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: leep sonrası

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

leep sonrası

Arkadaşlar merhaba bende tip 18 var ve cin1 olduğumu öğrenip 1 ay önce leep işlemi yaptırdım. kolposkopiyle birlikte biyopside aldılar aynı zamanda. doktorum o zaman çok korkulcak bir şey olmadığını sorunlu bölgeleri leeple temizlediğini söyledi ve sonuçlarımında 2 haftaya çıkıcak olduğunu söylemişti. ama coronadan dolayı ne kliniğe ne hastaneye ne doktoruma ulaşamadım maalesef izinli ve acil olmadığı sürece bakılmıyor hastalara. sizce 1 ay içinde rahmimdeki temizlenen yerler tekrardan kötü lezyonla dolabilir mi? kendime çok iyi bakıp sağlıklı besleniyorum ve 3 aydır herhangi bir cinsel birlikteliğim olmadı. sonucumu da hala öğrenemedim. bu corona sürecinde acaba tekrar o lezyonlar tekrarlar mı biraz onun stresindeyim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: leep sonrası

Merhaba normalde cin1 de leep olunmaz. Cin2 veya cin3 te leep olunur ama belki doktor bir şeyler görmüştür yara tarzı ve onu almıştır. Smear testinde cin1 cıkmıssa biyopsi de yine cin1 çıkabilir veya cin2 vs de cıkabilir.
    Eğer cerrahi sınırların dışında varsa tekrarlayabilir ama yoksa tamamen temizlenmişse nüks olmaz tabii ki hpv ile tekrar tekrar başka birinden alıp enfekte olmadıgın surece. Bu cıkacak sonuclarda belli olur cerrahi sınırlarda var mı yok mu diye.

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Evet zaten leep yaptırmaya gitmemiştim kolposkopiyle biyopsi alınıcaktı smearimde cin1 gözükmüştü. doktor yaralar görmüş çok az şekilde ve onları da kolposkopi yapıyoken temizledim şuan rahmin temiz bi sıkıntı yok, biyopsi sonucuna göre de karar vericez dedi. işte ben sonuçlarımı alamıyorum corona olaylarından dolayı ya :/ acaba 1 ay gibi bir sürede temiz olan rahmim tekrardan aşırı derece artar mı ilerler mi diye bi korkum oldu.

Durum
    Admin

Anladım evet doktor sınırlara bakacak negatif mi pozitif mi diye.
    hayır durup dururken artmaz ama sınırlar negatif olmalı, degilse tekrar bi operasyon yapabilir temizler ve merak etme rahim konusu artık dert olmaz kurtulursun leepten sonra fakat seçici olman ve her zaman prezervatif kullanımı gerek

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arya sana birsey soracagim simdi benim bir arkadasim var rahim ağzinda yara varmis doktor yakmis koterle yine tazelemis yara yine yakmis smear i negatif gelmis arkadasim bunun hpv ile alakasi yok dedi bu rahim agzi yaralarinin hpv ile alakasi var mi yoksa hpv siz de yara olur mu rahim ağzinda

Durum
    habibe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sevgili Mutsuzum gittiğiniz hastanenin veb sitesinden girip sonuclarınıźı görebilirsiniz.ben o sekilde ögrenmistim

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sana birsey soracagim simdi benim bir arkadasim var rahim ağzinda yara varmis doktor yakmis koterle yine tazelemis yara yine yakmis smear i negatif gelmis arkadasim bunun hpv ile alakasi yok dedi bu rahim agzi yaralarinin hpv ile alakasi var mi yoksa hpv siz de yara olur mu rahim ağzinda
    Rahim ağzında uçuk olabiliyor

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende onu çok araştırdım ama tam kanıtlanmamış rahimde uçuk oluşmayabilirmis genelde sert deride çıkıyormuş ama kesinlik yok

Durum
    Admin

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin ve net bilmiyorum ama yine de sordugun icin söyleyeyim yaraların hpv ile alakası olabilir. Arkadaşınız hpv mi değil mi @Kbr ?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin ve net bilmiyorum ama yine de sordugun icin söyleyeyim yaraların hpv ile alakası olabilir. Arkadaşınız hpv mi değil mi @Kbr ?
    Hpv degilmis sadece yara varmis koter le yakmislar yani hpv olmadan da yara oluyormus