Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makat içi siğilden kurtulma yolları nedir?

Durum
    zagor99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Makat içi siğilden kurtulma yolları nedir?

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,

Evde 17. Günüm;
    Ve Makat içi siğiliminde cerrahi işlemle alınmasının üstünden 34 gün geçti. 1 haftadır neredeyse tekrar makat içinde kaşıntım başladı..

Kendim fiziki muayene yapmaya karar verdim ve doktorun kestiğini bildiğim yerde ilkine nazran çok küçük bir pütürcük yine parmağıma takıldı. Ve biraz daha ileriyi kontrol etmek istedim ve oralarda da 2 tane neredeyse benzer şeylerin olduğunu hissettim.

Öncelikle operasyonumu yapan hekimin gördüğü ilk siğili açıp çıktığını düşünüyorum,o konuda doktorla büyük sıkıntılar yaşadım hiç açmak istemiyorum bu konuyu.

Şimdi bu şartlarda hastaneye başka bir doktora gidemem kontrole.. evimdeyim.. huzursuz edici kaşıntım var..

Ve makat içine Aldara’da kullanmam mümkün değil,hem sürmesi imkansızca hem de yanığa sebeb olacağı için..

Siğilleriniz için alternatif bitkisel yollar deneyip sonuç aldığınız oldu mu?
    Ve nelerdir?

İnternette propolis,çay otu yağı gibi bilgilere denk geldim ama bu konuyu deneyimlemiş birilerinden öğrenmem çok daha mantıklı olacaktı..

Sizler neler yaptınız?
    Cinsiyetiniz nedir erkek olarak hiç homo ilişki yaşamadım ama anal bölgede olma ihtimali var mı acaba

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı zagor99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cinsiyetiniz nedir erkek olarak hiç homo ilişki yaşamadım ama anal bölgede olma ihtimali var mı acaba
    Evet ilişki olmadan da anal bölgede olabiliyor. Homoseksüel ilişki yasamayanlarda bildiğim kadarıyla genelde dış kısımlarda oluyor tabi iç kısma bir şekilde bulaşma, ilerleme ihtimali de var.
    Ne derece doğru bilmiyorum ama homoseksüel ilişki yasamayanlarda anal bölgenin dış kısımlarinda siğil olmayanların iç kısımlarinda da siğili olmaz deniliyor. Bunu da bir arkadaş doğrularsa veya yanlışlarsa sevinirim

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Mertt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makat içi siğili koterle yakamıyorlar mı ? Ameliyatsız olarak
    doktor görebilen yerleri yakıyor koterler tabiki biraz zor oluyor lokal anesteziyle yapıyor , özel yerlerde mevcut..yinede danışmanızda yarar var
    .anlamadiğım hastanede neden dikiş atıldığı o bölgeye, acaba size öyle gelmiş olabilir mi? Doktor belki siğilleriniz büyük oldugu icin ameliyatla alınmasinı doğru bulmuş olabilir,tabiki sonrası kotere göre daha sancılı olabilir anestezinin yan etkileri vs olsaydı..

Durum
    gaile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Doktor tiplendirme yapacağım için cerrahi işlem ile çıkarmam lazım dedi. İç kısımda 10 tanesi kesilip geri kalanı koter yapılmış. İç kısımda çok vardı demişti doktorum. Ne kadar yaktığını bilmiyorum.

Durum
    gaile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dün genel anestezi ile makat içine bakıldı. Ameliyatımın üzerinden yaklaşık 3 ay geçti ama yeni bir siğil göremediğini söyledi doktorum. İnanılmaz rahatladım. Eğer olsaydı anında koter yapacaktı. Dış tarafta olan siğillerime 1 ay önce koter yapılmıştı. Elime gelen küçük bir şey var ama dün doktorum bu siğil değil dedi. Umarım değildir ve yayılmaz. Bu hafta içi cildiyeye gideceğim içim rahat etmedi çünkü.

Yaklaşık 3 aydır her gün kefir, yeşilçay, badem, ceviz, akşamları 15 damla propolis ve probiyotik yiyorum.

2 aydır da AHCC içiyorum. AHCC ile Arya sayesinde tanıştım. Eğer burayı okuyorsan sana çok teşekkür ederim Arya. Hastalığı kaptığımı ilk öğrendiğimde hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyordum ve ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyordum. Çünkü doktorum bana hiç olumlu bir şey söylememişti. Defalarca ameliyat olabileceğimi, hastalığı ömür boyu taşıyacağımı hatta bağırsaklara ilerlerse bağırsaklarımın dışarı alınabileceğini bile söyledi. İnanılmaz korkmuştum. Sonra İnternet üzerinden araştırma yaparken senin bloğunu buldum. Yazılarını göz yaşları içinde okudum. Senin yazıların ile sakinleştim.

Bağışıklık sisteminin ilaçlar ile güçlendirilmeyeceğine inanan doktorumu değil AHCC'ye güvenin diyen seni seçtim. Hastalığı vücudundan atacaksınız dediğin her cümleni defalarca okudum. Doktorumu değiştirdim.

Hala hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşamaya devam ediyorum. Ama kendi sağlığımla alakalı artık daha sakin düşünüyorum. Benim hayatımdaki etkinin farkında değilsin belki ama beni özellikle bu dönemle sakinleştirdiğin için sana çok teşekkür ederim.

Her şey güzel olacak inanıyorum. Bu hastalıktan bir gün tamamen kurtulacağız. O zamana kadar savaşmaya devam

Durum
    Mertt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende yarın cildiyeye gidip her yerimi gösterceğim

Durum
    Yylzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle çok geçmiş olsun makat siğili için hangi doktora gittiniz? İstanbul da ise isimlerini paylaşabilir misiniz rica etsem

Durum
    Yylzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle Herkese çok geçmiş olsun makat siğili için hangi doktora gittiniz? İstanbul da ise isimlerini paylaşabilir misiniz rica etsem

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sanırım ayni yerden sikıntı yaşiyoruz sizin için uzüldüm ama umarim bundan sonrasi iyi olur sizin için