Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makat içi siğilden kurtulma yolları nedir?

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Makat içi siğilden kurtulma yolları nedir?

Herkese selam,

Evde 17. Günüm;
    Ve Makat içi siğiliminde cerrahi işlemle alınmasının üstünden 34 gün geçti. 1 haftadır neredeyse tekrar makat içinde kaşıntım başladı..

Kendim fiziki muayene yapmaya karar verdim ve doktorun kestiğini bildiğim yerde ilkine nazran çok küçük bir pütürcük yine parmağıma takıldı. Ve biraz daha ileriyi kontrol etmek istedim ve oralarda da 2 tane neredeyse benzer şeylerin olduğunu hissettim.

Öncelikle operasyonumu yapan hekimin gördüğü ilk siğili açıp çıktığını düşünüyorum,o konuda doktorla büyük sıkıntılar yaşadım hiç açmak istemiyorum bu konuyu.

Şimdi bu şartlarda hastaneye başka bir doktora gidemem kontrole.. evimdeyim.. huzursuz edici kaşıntım var..

Ve makat içine Aldara’da kullanmam mümkün değil,hem sürmesi imkansızca hem de yanığa sebeb olacağı için..

Siğilleriniz için alternatif bitkisel yollar deneyip sonuç aldığınız oldu mu?
    Ve nelerdir?

İnternette propolis,çay otu yağı gibi bilgilere denk geldim ama bu konuyu deneyimlemiş birilerinden öğrenmem çok daha mantıklı olacaktı..

Sizler neler yaptınız?

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Cevap: Makat içi siğilden kurtulma yolları nedir?

Belki siğil olmayabilir Bunu en iyi doktor bilebilir. Ayrıca ameliyat yaraları iyileşirken kaşınır 2-3 ameliyat geçirdim (İlk günler kaşınmaz 2 hafta sonra başlar, 3 ay bile sürebiliyor kaşıntısı), lütfen kurcalama elinle. Dikişler de eline geliyor olabilir. Panikleme lütfen hpvnin kansere dönüşmesi yıllar alır. Ben andız pekmezi yiyorum her gün. Kesinlikle faydasını olduğunu düşünüyorum. Yumurta da çok faydalı bir besin, bir canlı oluşturuyor düşün. Siğil olmayabilir onlar stres yapma lütfen.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben direk bea marka propolıs satan hanımla görüştüm propolisi siğile sürebılırsınız demişti bana bu arada anal ilişkıyleni makkatta siğil olustu sizde vajınadada varmı

Durum
    Kıdemli Üye

Panik yaptığımdan değil.. de siğil rahatsız ediyor. Neticede bir gün hpvyi yeneceğim siğilde kalmayacak,kanser de. Vallahi bilmemiyorum,ama dikiş atmadım kesiyi yaktım demişti. Sizde de mi makat içi siğil vardı?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben direk bea marka propolıs satan hanımla görüştüm propolisi siğile sürebılırsınız demişti bana bu arada anal ilişkıyleni makkatta siğil olustu sizde vajınadada varmı
    Mert,benim sürtünmeden dolayı.. şüphen o. Hayır vajende siğilim hiç olmadı. Sadece makatta karşılaştık

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panik yaptığımdan değil.. de siğil rahatsız ediyor. Neticede bir gün hpvyi yeneceğim siğilde kalmayacak,kanser de. Vallahi bilmemiyorum,ama dikiş atmadım kesiyi yaktım demişti. Sizde de mi makat içi siğil vardı?
    Yok hayır. Ben başka ameliyatlar oldum. Makat ve içinde siğilim olmadığı için ben bir an koter değil de kesip dikerek aldığını düşündüm. Yine de yara iyileşmesi oluyor koterde de sonuçta kaşıntı olması normal bir durum diye düşünüyorum. Benim vajinaya tca yaptırdığımda kaşınmıştı ve kanlı gibi kıpkırmızı gözüküyordu o mukoza. Tekrar siğil çıkacak, çok tahriş oldu diye kafayı yemiştim. Çok şükür şu an orası 1 aydır temiz. Yara iyileşmesi olabilir yani o kaşıntı.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hayır. Ben başka ameliyatlar oldum. Makat ve içinde siğilim olmadığı için ben bir an koter değil de kesip dikerek aldığını düşündüm. Yine de yara iyileşmesi oluyor koterde de sonuçta kaşıntı olması normal bir durum diye düşünüyorum. Benim vajinaya tca yaptırdığımda kaşınmıştı ve kanlı gibi kıpkırmızı gözüküyordu o mukoza. Tekrar siğil çıkacak, çok tahriş oldu diye kafayı yemiştim. Çok şükür şu an orası 1 aydır temiz. Yara iyileşmesi olabilir yani o kaşıntı.
    Kanlı mukoza benim de. ve yeniden siğil çıktı maalesef. Mukoza hali nasıl geçti naptınız acaba?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanlı mukoza benim de. ve yeniden siğil çıktı maalesef. Mukoza hali nasıl geçti naptınız acaba?
    Doktorum çinko oksit krem önermişti oraya bana ama kullanmadım. Böyle hafif hafif kanıyordu (lekelenme gibi), tuvalet kağıdında görüyorum, 2,5 hafta bekledim giderek küçülerek normal rengine döndü. Tabiki bol bol c vitamini (yara iyileşmesi için) aldım. Tca kriyoterapiye göre çok daha acılı bir işlem. Sürdükten sonra ilk 5-10 dakika acıdan yerinizde duramıyorsunuz Doktorum 2 kriyoterapiden sonra küçülen siğillerime o kadar küçük siğillere kriyoterapi yapmam diyerek yaptı. Sonuçtan memnunum ama acı eşiği düşük olanlara pek önermem Sizin mukozanız koter sonucu mu? Tca mı yaptırdınız?

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorum çinko oksit krem önermişti oraya bana ama kullanmadım. Böyle hafif hafif kanıyordu (lekelenme gibi), tuvalet kağıdında görüyorum, 2,5 hafta bekledim giderek küçülerek normal rengine döndü. Tabiki bol bol c vitamini (yara iyileşmesi için) aldım. Tca kriyoterapiye göre çok daha acılı bir işlem. Sürdükten sonra ilk 5-10 dakika acıdan yerinizde duramıyorsunuz Doktorum 2 kriyoterapiden sonra küçülen siğillerime o kadar küçük siğillere kriyoterapi yapmam diyerek yaptı. Sonuçtan memnunum ama acı eşiği düşük olanlara pek önermem Sizin mukozanız koter sonucu mu? Tca mı yaptırdınız?
    Lazer yaptırdım, bana silverdin verdi. Biraz kullandım, kullandığım süreç boyunca çok fazla acım oluyordu. Bırakınca biraz toparladı. Ve krem yeniden siğil çıktığında siğilleri yayıyor sanırım bıraktım bu yüzden. Yaraların geçmesi için ne yapmam gerek acaba?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lazer yaptırdım, bana silverdin verdi. Biraz kullandım, kullandığım süreç boyunca çok fazla acım oluyordu. Bırakınca biraz toparladı. Ve krem yeniden siğil çıktığında siğilleri yayıyor sanırım bıraktım bu yüzden. Yaraların geçmesi için ne yapmam gerek acaba?
    Yara iyileşmesi için c vitamini önerilir hep. Lazer tedavisi konusunda hiçbir fikrim yok maalesef. Belki uzun sürüyordur iyileşmesi. Doktorunla ulaşıp sorma şansın var mı? En doğrusunu o bilir diye düşünüyorum.