Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba tip 58

Durum
    Rainyrainy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba tip 58

Öncelikle merhaba bu forumu siğiller farkettiğimden beri yani 2-3 aydır takip ediyorum ancak yeni üye olabildim ve konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum 🙄 yanlış açtıysam affola . Ben 23 yaşındayım ve tek cinsel birlikteliğimi 19 yaşında iken yaşadım .. uzun soluklu bir ilişkimiz vardı ve ben 21 yaşındayken ayrıldık . Karşımdaki insanda bu siğil denen meretten vardı ama bana et beni demişti ve inanmıştım cidden nasıl bir aptallık bilmiyorum.. siğilleri farkettikten sonra hemen bir doktorun özel muayenesine gittim asitle yakıldı siğillerim smear temiz çıktı yani iyi huylu hücresel değişiklikler varmış doktorum önemli bir şey olmadığını söyledi. Derhal ahcc sipariş ettim ve 2 haftadır kullanıyorum düzenli olarak . Arkadaşlar benim anlayamadığım bazı şeyler var o yüzden rahatsız ediyorum sizleri bu hpvyi ben yıllar önce kaptım kesin nasıl bunca zaman belirti vermedi? Veya smear testim yanılmış olabilir mi? Bunca zaman durup nasıl hücresel değişiklik yapmaz ? Ayrıca başka bir doktora daha gittim teyit amaçlı o çok bilinçsiz bir doktordu hpv konusunda fakat mantar olduğunu söyledi bana çok fazla akıntım var süt kesiği renginde .. Çok uzattım biliyorum özür dilerim hepinizden ancak hastalık hastası oldum hivden kansere nelere sahip olduğumu düşünmedim ki 2 genel cerrah 5 kbb gezdim başka yerimde var mı bir şey diye . Ve cidden çıkamıyorum bu psikolojiden . Geçen sırtımda bir döküntü gördüm yine fobim tuttu elisa testim negatif olmasına rağmen ve cidden hiç iyi değilim kendimi toparlayamıyorum . O kadar stresli ve gerginim ki her tarafımda bir şeyler çıkıyor . Size asıl sormak istediğim şey ise şu genital bölgemde bir kızarıklık var ve yanıyor idrar yaparkende yanma hissi oluyor bazen sizce hsv mi cidden kafayı yiyeceğim öyle beyaz falan da değil belki kıl dönmesi mi bilmiyorum ama beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Bastırınca falan da açıma hissi var malum şu corona illetinden doktora da gidemiyoruz. Hepinize sağlık diliyorum şimdiden teşekkür ederim

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Merhaba tip 58

Alıntı Rainyrainy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba bu forumu siğiller farkettiğimden beri yani 2-3 aydır takip ediyorum ancak yeni üye olabildim ve konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum 🙄 yanlış açtıysam affola . Ben 23 yaşındayım ve tek cinsel birlikteliğimi 19 yaşında iken yaşadım .. uzun soluklu bir ilişkimiz vardı ve ben 21 yaşındayken ayrıldık . Karşımdaki insanda bu siğil denen meretten vardı ama bana et beni demişti ve inanmıştım cidden nasıl bir aptallık bilmiyorum.. siğilleri farkettikten sonra hemen bir doktorun özel muayenesine gittim asitle yakıldı siğillerim smear temiz çıktı yani iyi huylu hücresel değişiklikler varmış doktorum önemli bir şey olmadığını söyledi. Derhal ahcc sipariş ettim ve 2 haftadır kullanıyorum düzenli olarak . Arkadaşlar benim anlayamadığım bazı şeyler var o yüzden rahatsız ediyorum sizleri bu hpvyi ben yıllar önce kaptım kesin nasıl bunca zaman belirti vermedi? Veya smear testim yanılmış olabilir mi? Bunca zaman durup nasıl hücresel değişiklik yapmaz ? Ayrıca başka bir doktora daha gittim teyit amaçlı o çok bilinçsiz bir doktordu hpv konusunda fakat mantar olduğunu söyledi bana çok fazla akıntım var süt kesiği renginde .. Çok uzattım biliyorum özür dilerim hepinizden ancak hastalık hastası oldum hivden kansere nelere sahip olduğumu düşünmedim ki 2 genel cerrah 5 kbb gezdim başka yerimde var mı bir şey diye . Ve cidden çıkamıyorum bu psikolojiden . Geçen sırtımda bir döküntü gördüm yine fobim tuttu elisa testim negatif olmasına rağmen ve cidden hiç iyi değilim kendimi toparlayamıyorum . O kadar stresli ve gerginim ki her tarafımda bir şeyler çıkıyor . Size asıl sormak istediğim şey ise şu genital bölgemde bir kızarıklık var ve yanıyor idrar yaparkende yanma hissi oluyor bazen sizce hsv mi cidden kafayı yiyeceğim öyle beyaz falan da değil belki kıl dönmesi mi bilmiyorum ama beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Bastırınca falan da açıma hissi var malum şu corona illetinden doktora da gidemiyoruz. Hepinize sağlık diliyorum şimdiden teşekkür ederim
    Anlattığın belirtiler süt kesiği, idrar yaparken yanma falan mantar enfeksiyonu ile karakterize bi hastalık aynı zamanda mantarın da olabilir. Evet bu virüsün kuluçka süresi var maalesef ilişkiden hemen sonra da çıkabilir yıllar sonra da. Hepimiz diğer cinsel hastalıklardan şüphelenip testlerimizi yaptırdık. Hsv testi kandan bakılıyor çok şüphe ediyorsan özel laboratuvarlara gidebilirsin, için rahatlar en azından.

Ahcc kullanmana sevindim ben de başlayacağım yakında

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar,

Konuyu doğru kısma aktarıyorum ''hpv tipleri'' kategorisinde yer almalı, sen sohbet-muhabbete açmışsın Önemli değil, öğrenirsin yenisin forumumuza hoşgeldin

Sana bir şey anlatayım ama kimseyi yargılamıyorum öncelikle bunu bil. Doktorların insanların evlilikleri yıkılmasın diye söyleyemedikleri ve tabii ki kimsenin nereden bulaştığını bilemediği için dillendirmediğini düşünüyorum. Şöyle ki; sen sevgilinle birlikte olmaya başladıktan sonra senelerce siğil çıkmaması normal (eğer siğil çıkartmayan bir tip taşıyorsan!) ama, eğer siğil çıkartan bir tipse ve bunca senedir siğil çıkmamışsa akıllara şu soru geliyor:

Bu hpv bulaşma yolu ile geçiyorsa, erkek arkadaşın sana bulaştırmışsa ve önceden değil de neden şimdi bulaş oldu?
    Cevabı şu olabilir: Başka birinden hpv kaptı, senle tekrardan birlikte olmaya devam etti, ve virüsü sana taşıdı gibi olabilir. Aklıma en mantıklı seçenek bu geliyor çünkü siğil çıkaran kişiler genelde 2-6 ay arasında siğili çıkartıyor. Yani böyle bi ihtimali göz ardı etmemek gerek, ama elbette nasıl bulaş olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz öyle bir tarih yok. Evli çiftlerde de yıllardan sonra hpv virüsü görülmesi de aldatmaya bağlı yoksa yıllardır tek eşli yaşayan kişilere neden durup dururken virüs bulaşsın.
    Bu virüsün havludan, havuzdan, saunadan, yorgandan vs geçebildiği çok çok nadir ama bu nadir oran %1 falan değil, bayağı nadir. Hatta bazı kaynaklarda böyle bir bulaş olamayacağı bile yazıyor kısaca sürtünme,cinsel ilişkiyle %98 bulaşıyor.

Merak etme hiv vs değilsindir ama girdiğin psikolojiyi hepimiz yaşadık, hepimiz kötü senaryolar ürettik sen yapma üzme kendini.. Hsv konusunda da doktora danışmanı öneririm, ben hsv yaşamadığım için nasıl bir şey oldugunu bilemiyorum bilsem inan ki yardımcı olurum. Ama bu süreçte (corona virüsü) hastanelere çok giriş çıkış yapmamanı öneririm..

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Evet siğil çıkartan tipler 2 ayda kendini belli ediyor bende öyle oldu aryaya katılıyorum siğil çıkartan tip ne seneleri 6 ay bile beklemiyor 2-3 ay yani

Durum
    Rainyrainy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@eyluly cevabın için teşekkür ederim maalesef yaşadığım şehirde özel lab yok il dışına da çıkamıyoruz malum.. aynen başlamanı tavsiye ederim . Ben aynı zamanda propolis de kullanıyorum
    @arya arya uzun uzun açıklamışsın çok teşekkür ederim . Bu durumu atlatmış olmana rağmen bizleri dinlemen ve hala buralarda olman o kadar iyi bir davranış ki .. burada senin gibi biz yenilere yol gösteren başta sen ve diğer kıdemli arkadaşlara da çok teşekkür ederim iyi ki varsınız😌 biliyorum dediklerinin hepsini okudum o kadar araştırdım ki hatta kuzenimin tıp kitaplarını bile kurcaladım bu konuda ama benim siğiller çıkmadan 2 yıl önce yaşadım son birlikteliğimi bilemiyorum belki hijyenik olmayan bir ağdacının yadigarıdır bu siğil yapan tür çünkü ben sadece yüksek tiplililere bakan testten oldum. Aldatmıştır Allah’ın belası her şeyi beklerim ondan işin kötüsü bunu biliyordu yani onların et beni olmadığını resmen kast yani. Bir hukukçu olarak şu utanma belası olsa dava açmayı o kadar isterdim ki . Ama malum Türkiye burası . Cuma günü bir gideyim umarım yoktur ve yanılıyorumdur..