Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu akıntı cinsel hastalık belirtisi mı?

Durum
    minikhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu akıntı cinsel hastalık belirtisi mı?

Merhabalar.
    Hastanelerin hali malum olduğu için ciddi bir durum olduğuna emin olmadan gitmek istemiyorum.

Hpv nin yani sıra 1bucuk yıldır süren akıntı kaşıntı koku gibi mantar şikâyetlerim vardı. Üst üste ara vermeden fitil kullandım geçti şikayetler ilk defa. Fakat şuanda aynı sümük gibi bir akintim var. Parça parça ve yemyeşil. Sulu değil. Internetten baktım biraz yeşil akıntı cinsel yolla bulaşan bir şeylermiş mantar dışında bir belirti mı bu bilgisi olan var mı?

Doktora gitmeden ne yapabilirim? Yoksa doktora gitmeli miyim?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bu akıntı cinsel hastalık belirtisi mı?

Alıntı minikhpvli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Hastanelerin hali malum olduğu için ciddi bir durum olduğuna emin olmadan gitmek istemiyorum.

Hpv nin yani sıra 1bucuk yıldır süren akıntı kaşıntı koku gibi mantar şikâyetlerim vardı. Üst üste ara vermeden fitil kullandım geçti şikayetler ilk defa. Fakat şuanda aynı sümük gibi bir akintim var. Parça parça ve yemyeşil. Sulu değil. Internetten baktım biraz yeşil akıntı cinsel yolla bulaşan bir şeylermiş mantar dışında bir belirti mı bu bilgisi olan var mı?

Doktora gitmeden ne yapabilirim? Yoksa doktora gitmeli miyim?
    Akıntının yeşil olması akla cinsel yolla bulaşan hastalıkları akla getırıyor yani bel soğukluğu tedavı almasanız eger kronıkleşir agrı yanma sık idrar şikeyetleri kalıcı olarak kalır erkeklerde bu durum daha zor bence ortalık su an biraz sakınken doktora gitmelisin kültür yaptırmalısın akıntı her zaman gelıyorsa eger o akıntıdan kultur ve pcr yaptırmanı önerırım bu konularda ihtısaslaşmış bırıyım maddı durumun ıyıyse eger gelişim lab pcr yaptır akıntıdan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yeşil ve sarı akıntı iyi değildir ama her akıntıların sebepleri sadece cybh (cinsel yolla bulaşan hastalık) kaynaklı değildir canım. Mutlaka doktora görün tabii ki ama corona'nın bu denli arttığı her gün 1000-2000 vakanın çıktığı şu anda mantıklı bir adım olmaz diye düşünüyorum hastaneye gitmek. Biraz sabret bakalım. Sirkeli suya oturabilirsin.

Bir leğene veya o tarz bir şeye sıcak su koy. İçine de biraz sirke ekle. Duş almadan önce haftada 1-2 bunu yapabilirsin, eski doktorum önermişti ama bende akıntı böyle şiddetli ve renk değişimi yoktu.

Durum
    Tecrübeli Üye

Eğer klamidya ya da bel soğukluğu gibi bir şey ise diye korkuyorum.
    Hastaneye gitmek daha korkunç geliyor acaba kendi kendime teşhis koyamaz miyim 😅

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hastaneye gitmek daha korkunç geliyor acaba kendi kendime teşhis koyamaz miyim 😅
    Sence?..

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer klamidya ya da bel soğukluğu gibi bir şey ise diye korkuyorum.
    Bunu anlamak basıt hastaneye gitmene gerek özel lab gidip akıntıdan kultur yaptırmanız gerek bir tane normal kültür diğer kultur ise clamidya ve üroplazma kültürü olmalı bu kulturler bıraz pahallı ben olsam direk gelişim labda androflor testı yaptırırım kesın sonuc verıyor aklınızda hıc bir sekılde şüphe kalmaz

Durum
    istanbullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Dostum sen cinsel yolla bulaşan bir hastalık kapmissin.

15 sene önce aynı durum benim başıma da geldi, aynı belirtiler bende de vardı, doktora gittim.

Doktor, cinsel yolla bulaşan hastalık kapmissin dedi, tahlil ya da test istemedi. Zitromax 500 mg ilaç yazdı. 2 hafta içersinde bir düzelme olmazsa tekrar gel dedi. Bu ilaç cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi eden etkili bir antibiyotik ve kutuda sadece 3 tane hap var.

İlacı 3 gün aldım ve durumum düzeldi.

Şimdi birçok arkadaş doktor tavsiye etmeden ilaç kullanma diye yazacaktır, evet normalde bir doktora gorunmen daha iyi olur ancak böyle bir ortamda hastaneye gitmek çok daha riskli olur.

İlacı 3 gün kullan, öyle çok yan etkisi olan bir ilaç değil zaten. Evden ayrılmazsin. 2 hafta içersinde düzelme olmazsa o zaman doktora gidersin.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı istanbullu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sen cinsel yolla bulaşan bir hastalık kapmissin.

15 sene önce aynı durum benim başıma da geldi, aynı belirtiler bende de vardı, doktora gittim.

Doktor, cinsel yolla bulaşan hastalık kapmissin dedi, tahlil ya da test istemedi. Zitromax 500 mg ilaç yazdı. 2 hafta içersinde bir düzelme olmazsa tekrar gel dedi. Bu ilaç cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi eden etkili bir antibiyotik ve kutuda sadece 3 tane hap var.

İlacı 3 gün aldım ve durumum düzeldi.

Şimdi birçok arkadaş doktor tavsiye etmeden ilaç kullanma diye yazacaktır, evet normalde bir doktora gorunmen daha iyi olur ancak böyle bir ortamda hastaneye gitmek çok daha riskli olur.

İlacı 3 gün kullan, öyle çok yan etkisi olan bir ilaç değil zaten. Evden ayrılmazsin. 2 hafta içersinde düzelme olmazsa o zaman doktora gidersin.
    Antibiyotiği reçetesiz alamaz

Durum
    Tecrübeli Üye

Malesef mümkün değil maddi olarak karşılayamam bunu masrafsız ve hastanesiz bir çözüm arıyorum. İşin açıkçası durum ne kadar ciddi onu da bilmiyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu anlamak basıt hastaneye gitmene gerek özel lab gidip akıntıdan kultur yaptırmanız gerek bir tane normal kültür diğer kultur ise clamidya ve üroplazma kültürü olmalı bu kulturler bıraz pahallı ben olsam direk gelişim labda androflor testı yaptırırım kesın sonuc verıyor aklınızda hıc bir sekılde şüphe kalmaz
    Malesef mümkün değil maddi olarak karşılayamam bunu masrafsız ve hastanesiz bir çözüm arıyorum. İşin açıkçası durum ne kadar ciddi onu da bilmiyorum