Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biri Yardım Etsin!!!!

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Lightbulb Biri Yardım Etsin!!!!

Meraba, 9aydır Hpvle uğraşan bir erkek olarak kafayı sıyırmak üzereyim...Forumda biraz dolandım insanlar birbirine yardım etmiş, doktorlar yorumlar yapıyorlar güzel bir site olmuş kim kurduysa ellerine sağlık.

Hayatımda 2 kişiyle beraber oldum ilki 4 yıllık eski sevgilim ikincisi de bana HPV bulaştıran bu zat.

Bende sadece siğil var ilk başta çoklardı şimdi tek tük çıkıyorlar...

Bana hpv bulaştıran bu kızla konuştuğumda onda hiç siğil çıkmadığını sadece rahim ağzında yara çıktığını ve operasyonla temizlendiğini söyledi.Doktoru hpv demiş...Ama ne türünü biliyor nede kendine nasıl bir işlem yapıldığını...Zaten kendisi çok umursamamış.Benimde zaten tek gecelik bişeydi....

Siğillerim ilk yakıldığında yaşadığım yerde tam teşekküllü bir yer olmadığı için PCR yöntemiyle Tip 16, 18, 45, 56, 31, 33, 35, 51, 52 ya bakıldı.Sonuç negatif geldi.Yani anlayacağınız hpv türümü bilmiyorum...

Sormak istediğim PCR yöntemi yanılmış bende yüksek riskli tip yada 2 tip bir arada olabilir mi? Sonuşta 1 tane siğil küçücük siğil parçasından bakıldı. Okuduğum kadarıyla düşük riskli tipler kadında rahim ağzında yara yapmıyormuş.

Eğer bende yüksek riskli bir tip varsa bunu nasıl anlarım?

Erkekte %100 kesin sonuç veren bir test varmı ?

Şu saatten sonra bana nasıl bir şey önerirsiniz?

Umarım bilgi sahibi olan biri okur ve cevap verir.Kafayı yiyecem....

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Biri Yardım Etsin!!!!

Bu arada eski 4 yıllık kız arkadaşımla da konuştum.Bütün testlerini yaptırdı ( smear ve Hpv DNA).Hepsi temiz çıktı...

Durum
    cZz
    cZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun kardas, hikayemiz benziyor kaç 4 yıllık birliktelikler yalan oldu bu yolda.. İlk tavsiyem sana bulaştıran zatla daha fazla iletişim kurma psikolojini bozabilirsin. Tip içinde, bulaştıran kişiyle sende oluşan virüsün tipi aynı olmak zorunda değil diye biliyorum. Onda ki düşük riskli benimde öyledir kanısına varma bence. Tam teşekkürlü bi hastanede tekrar muayene olmalısın bende tipimi bilmiyorum şimdilik ama bilmemek ayıpmış öğrenmek lazım.

Kesin sonuç veren testi doktorun önerir zaten. Konu hakkında daha deneyimli arkadaşlar test çeşitleri hakkında bilgi verecektir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı karmasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba, 9aydır Hpvle uğraşan bir erkek olarak kafayı sıyırmak üzereyim...Forumda biraz dolandım insanlar birbirine yardım etmiş, doktorlar yorumlar yapıyorlar güzel bir site olmuş kim kurduysa ellerine sağlık.

Hayatımda 2 kişiyle beraber oldum ilki 4 yıllık eski sevgilim ikincisi de bana HPV bulaştıran bu zat.

Bende sadece siğil var ilk başta çoklardı şimdi tek tük çıkıyorlar...

Bana hpv bulaştıran bu kızla konuştuğumda onda hiç siğil çıkmadığını sadece rahim ağzında yara çıktığını ve operasyonla temizlendiğini söyledi.Doktoru hpv demiş...Ama ne türünü biliyor nede kendine nasıl bir işlem yapıldığını...Zaten kendisi çok umursamamış.Benimde zaten tek gecelik bişeydi....

Siğillerim ilk yakıldığında yaşadığım yerde tam teşekküllü bir yer olmadığı için PCR yöntemiyle Tip 16, 18, 45, 56, 31, 33, 35, 51, 52 ya bakıldı.Sonuç negatif geldi.Yani anlayacağınız hpv türümü bilmiyorum...

Sormak istediğim PCR yöntemi yanılmış bende yüksek riskli tip yada 2 tip bir arada olabilir mi? Sonuşta 1 tane siğil küçücük siğil parçasından bakıldı. Okuduğum kadarıyla düşük riskli tipler kadında rahim ağzında yara yapmıyormuş.

Eğer bende yüksek riskli bir tip varsa bunu nasıl anlarım?

Erkekte %100 kesin sonuç veren bir test varmı ?

Şu saatten sonra bana nasıl bir şey önerirsiniz?

Umarım bilgi sahibi olan biri okur ve cevap verir.Kafayı yiyecem....

Site benim (ÇOK MÜTEVAZİYİMDİR HAHAHA) Şaka bir yana teşekkür ederim, faydalanabilirsen ben de mutlu olurum.

Öncelikle sadece yüksek ya da sadece düşük tip gibi ayırt eden bir yerde degil de hepsine bakan bir yerde tipleme yapmanı onerırım hastaneler degıl de laboratuvarlara sorabılırsın bu konuda, birçok laboratuvar bakıyor zaten.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı cZz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardas, hikayemiz benziyor kaç 4 yıllık birliktelikler yalan oldu bu yolda.. İlk tavsiyem sana bulaştıran zatla daha fazla iletişim kurma psikolojini bozabilirsin. Tip içinde, bulaştıran kişiyle sende oluşan virüsün tipi aynı olmak zorunda değil diye biliyorum. Onda ki düşük riskli benimde öyledir kanısına varma bence. Tam teşekkürlü bi hastanede tekrar muayene olmalısın bende tipimi bilmiyorum şimdilik ama bilmemek ayıpmış öğrenmek lazım.

Kesin sonuç veren testi doktorun önerir zaten. Konu hakkında daha deneyimli arkadaşlar test çeşitleri hakkında bilgi verecektir.
    Teşekkür ederim kardeşim zaten konuşmam bidaha kendide bilmiyor neyin nasıl olduğunu.Bencede insanlar bu kadar cahil olmamalı bu konularda tamam bende HPV kapmadan böyle bir virüs olduğunu bilmiyordum ama şu saaten sonra geçene kadar (eğer öyle bir ihtimal varsa tabi) kimseyle beraber olmayı düşünmüyorum.Kimsenin hayatını karartmak istemiyorum.Özelliklede kadınlar için dahada riskliyken... Anlıyacağın seninde bildiğin gibi berbat bir durum...

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Site benim (ÇOK MÜTEVAZİYİMDİR HAHAHA) Şaka bir yana teşekkür ederim, faydalanabilirsen ben de mutlu olurum.

Öncelikle sadece yüksek ya da sadece düşük tip gibi ayırt eden bir yerde degil de hepsine bakan bir yerde tipleme yapmanı onerırım hastaneler degıl de laboratuvarlara sorabılırsın bu konuda, birçok laboratuvar bakıyor zaten.

Demek sen kurdum iyi fikir iyi düşünmüşsün tebrik ederim...

Hastane konusuna da gelince söyle söyleyeyim.Ankara yaşıyorum gitmediğim devlet hastanesi kalmadı.Hem dermatoloji hem üroloji bölümlerine göründüm.Ama böyle bir testi yapmadıklarını söylediler.Sadece kriyo ve koter yapıyorlar.Ayrıca doktorlarda işin ciddiyetinin farkında değil bence önemsemiyorlar yabancı ülkelerin çoğunda çocuklar aşı programına bile alınmış.Bizim ülkede kimse haberdar değil bu konudan anca başına gelen anlıyor halden......

PCR testini yaptırdığım yer özel bir labaratuardı bildiğim kadarıyla Ankarada HPV testi yapan tek labaratuar yada ben bulamadım...

Durum
    Admin

Alıntı karmasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek sen kurdum iyi fikir iyi düşünmüşsün tebrik ederim...

Hastane konusuna da gelince söyle söyleyeyim.Ankara yaşıyorum gitmediğim devlet hastanesi kalmadı.Hem dermatoloji hem üroloji bölümlerine göründüm.Ama böyle bir testi yapmadıklarını söylediler.Sadece kriyo ve koter yapıyorlar.Ayrıca doktorlarda işin ciddiyetinin farkında değil bence önemsemiyorlar yabancı ülkelerin çoğunda çocuklar aşı programına bile alınmış.Bizim ülkede kimse haberdar değil bu konudan anca başına gelen anlıyor halden......

PCR testini yaptırdığım yer özel bir labaratuardı bildiğim kadarıyla Ankarada HPV testi yapan tek labaratuar yada ben bulamadım...
    Bence o kadar az degildir ya yani mutlaka birkaç laboratuvar daha olması lazım.. Araştırma hastanelerini denedin mi? Bir arkadaşım orada ucretsız genotipleme yapıldıgını soylemıstı ama emın değilim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Birde mesela şuanda siğil yok sonuncusunu 2 hafta önce kriyo yaptırdım testi yaptırmak için illa siğil olması mı gerekiyor ?

Siğil yapan grup %90 tip 6 veya 11 diyorlar.Ama iki gurup bir arada buluna bilir diyorlar.Yada bazı yuksek riskli tipler siğil yapar bazıları yapmaz diyorlar.Yani anlıyacağınız o kadar karmaşık bir durum ki ...Kafayı kırmadan şu işin içinden çıkmam lazım...

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence o kadar az degildir ya yani mutlaka birkaç laboratuvar daha olması lazım.. Araştırma hastanelerini denedin mi? Bir arkadaşım orada ucretsız genotipleme yapıldıgını soylemıstı ama emın değilim.
    Dediğim gibi hepsine gittim..Ama sonuç yapmıyoruz dediler...Eğer Ankarada yaptıran biri varsa buraya yazabilir.Aslında benim için şehir problemi yok...

Erkekde %100 sonuç veren testi nerde yapıyorlarsa oraya gidebilirim...

Durum
    Admin

Bir başlık acmanı tavsıye ederım hpv tipleri kategorisinde, mutlaka biri yazar, su an yoksa bıle yenı uyeler geldıgınde yazar.

Bu Konu için Etiketler