Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 yıl sonraki sonuçlarım

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

1 yıl sonraki sonuçlarım

Selam arkadaşlar, beni bilenler bilir hpv 16lı bir kadındım. Çok korkuyordum falan filan hepinizin yaşadıklarını ben de yaşadım kısacası. Cin1im vardı rahim agzında aynı zamanda.. bugün 1 yıl sonra tekrar hpv tipleme sonucumu aldım (daha smear sonucum çıkmamış) hpv16 hala pozitif bide üstüne 52 var.. bu süreçte kimseyle birlikte olmamiştim. Siğilim yoktu umarım hala da yoktur. Haftaya kolposkopiye çağırdı doktorum, bakalım nasıl bir tedavi önerecek. Sizleri haberdar edeceğim. Buarada moralim bozuk değil, bunu yeneceğimi biliyorum

Durum
    Özel Üye

Cevap: 1 yıl sonraki sonuçlarım

Buarada hpv tip 52ye sahip olanlar beni bilgilendirirse sevinirim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hadi bakalım canım haberdar et çok geçmiş olsun

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

merhaba, bende de tip 52+53+83 var. nisanda benim de 1. yılım dolacak ve test yaptırmam lazım ama şuan gidemiyorum coronadan kaynaklı. ve cin1' dim.
    siğil hiç çıkarmadım ve çok fazla akıntım oluyor. aşı olmuştum ve Hakan Hocaya gittiğim de oral yolla bulaşan bir tip olduğunu söylemişti, 52 için..

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kadındım diye cümleye girdiğinde yendin sanıp sevindim ama yeneceksin eminim ki, belki biraz daha zaman. İyi ki hep birlikteyiz. İnanıyorum geçecek

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

geçmiş olsun peki bu süreçte ahcc filan kullanmış mıydınız?

Durum
    Özel Üye

Evet 5 ay ahcc kullandım ve herseye baya dikkat ettim hala da ediyorum.. ama demekki bazen olmayinca olmuyor. Ben de böyle oldu doye herkeste olcak diye bişe yok.. 52 oral yolla bulaşıyor olabilir çünkü bende de oral yakınmalar var ama doktorlar bişe yapmiyorlar.. kanser olmayayim da başka bişe istemem. Bu sali kolposkopi yapılcak. Artık o cin1 bölgeyi temizlesin doktor başka bişe istemiyorum, ozaman bence herşey yoluna girecek

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam,benimde ilk genotipte sonucun 52 idi.. sonra o gitti 56 geldi ve en son geçen ay baktığımızda 35 pozitiftim. Siğilim hiç yoktu,taaki geçen ay makat içi siğili öğrenene kadar...

Cin1 i temizlemez... şuan tip 52 olduğun için bir de onun getirisi götürüsü olmuş mu o yüzden büyüteçle izleyip lezyon göztecek,varsa aktif lezyonun biopsi alıp ne olduğuna bakacak...

Hiç korkma ya.. geçicek bi gün. Ben saldım artık. Şuan tek sıkıntım siğillerim. O canımı çok sıkıyor

Durum
    Özel Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,benimde ilk genotipte sonucun 52 idi.. sonra o gitti 56 geldi ve en son geçen ay baktığımızda 35 pozitiftim. Siğilim hiç yoktu,taaki geçen ay makat içi siğili öğrenene kadar...

Cin1 i temizlemez... şuan tip 52 olduğun için bir de onun getirisi götürüsü olmuş mu o yüzden büyüteçle izleyip lezyon göztecek,varsa aktif lezyonun biopsi alıp ne olduğuna bakacak...

Hiç korkma ya.. geçicek bi gün. Ben saldım artık. Şuan tek sıkıntım siğillerim. O canımı çok sıkıyor
    Canım valla 2. Kolposkopi olcak oyuzden alir diye umuyorum artik.. aynen atlaticaz bugunleri

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim de ekimde kolposkopide cin1 cikti ben de ahcc kullaniyorum bir de beta glukan filan . Deflagyn jel de kullaniyorum. Asi yaptiriyorum. Maddi olarak bittim doktor muayenesi filan her sey cok pahali. Tek istegim su cin1den kurtulmak. Oral ve anal iliski olmustu bu suphelerle yasamak cok igrenc. Ustune bana bulastiran insan zorla yapmadim herseyi biliyordun dedi ve gitti. Hpv tasidini bilsem tabii ki birlikte olmazdim ustelik ilk iliskimdi. Herkese Allah sifa versin.