Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear yaptýracak olanlar için bir öneri

Durum
    Villanelle - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Smear yaptýracak olanlar için bir öneri

Burada böyle bir bilgiden daha önce bahsedilmediðini düþünerek eklemek istedim.
    Ocak ayýnýn sonunda hpv teþhisi konulduðunda bir smear aldýrmýþtým, temiz çýkmýþtý, 3 aydýr da siðilim yok ama corona virüsü yüzünden tipleme yaptýramamýþtým, o yüzden hangi tipi ya da kaç tane tipi taþýdýðýmý bilemiyorum. Smearýn yanýlma payýný göz önünde bulundurarak tekrar yaptýrmak istediðimi doktoruma söyledim o da eylüle kadar gerek olmadýðýný bana uyguladýðý yöntemin sývý bazlý sitoloji (thin prep) olduðunu ve yanýlma payýný azalttýðýný söyledi. Smear konusunda benim gibi endiþeli olanlar veya yüksek riskli tip taþýyanlar için faydalý olabileceðini düþündüm. Eylülde tipleme yaptýracaðým. 4 aydýr ahcc kullanýyorum. Eðer negatif olmuþsam yaptýðým ve hatta yapamadýðým her þeyi bir bir sizinle paylaþacaðým. Saðlýklý günler dilerim <3

Durum
    Maðdurella - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Smear yaptýracak olanlar için bir öneri

Çok seviniriz

Durum
    çalýkuþu26 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Benim smear sonucum temiz gelmiþti ama yine de kolposkopi oldum icim tamamen rahat etsin diye. Çünkü çok fazla karþýlaþtýðým örnek vardý smear temiz gelip kolposkopi sonucu Cin olan. Sadece smear sonucu ile yetinmek gerekiyor. Ki belki de en önemlisi tipleme yaptýrmak. Bakalým ben de tipleme sonucumu bekliyorum...
    Dilerim negatif olmuþsunuzdur 🙏

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý çalýkuþu26 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim smear sonucum temiz gelmiþti ama yine de kolposkopi oldum icim tamamen rahat etsin diye. Çünkü çok fazla karþýlaþtýðým örnek vardý smear temiz gelip kolposkopi sonucu Cin olan. Sadece smear sonucu ile yetinmek gerekiyor. Ki belki de en önemlisi tipleme yaptýrmak. Bakalým ben de tipleme sonucumu bekliyorum...
    Dilerim negatif olmuþsunuzdur 🙏
    Çok teþekkür ederim. Evet tipleme yaptýrmak çok önemli keza kolposkopi de öyle tedbiri elden býrakmamak lazým. Yýllardýr ayný doktora gidiyorum hastanede corona vakalarýnýn fazla olduðunu gelmemin daha iyi bir seçenek olacaðýný söyledi ben de doktoruma güvenmek durumunda kaldým Tipleme için parayý denkleþtirememiþtim öðrenciyim ve bu konuda ailemden destek alamýyorum her türlü harcamamý denetliyorlar kenara az az ayýrýp biriktirdiklerim ahcc temin etmeye ve kriyoterapilere ancak yetti Ortalýk biraz sakinleþsin duruma göre karar vereceðim.

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý Villanelle Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok teþekkür ederim. Evet tipleme yaptýrmak çok önemli keza kolposkopi de öyle tedbiri elden býrakmamak lazým. Yýllardýr ayný doktora gidiyorum hastanede corona vakalarýnýn fazla olduðunu gelmemin daha iyi bir seçenek olacaðýný söyledi ben de doktoruma güvenmek durumunda kaldým Tipleme için parayý denkleþtirememiþtim öðrenciyim ve bu konuda ailemden destek alamýyorum her türlü harcamamý denetliyorlar kenara az az ayýrýp biriktirdiklerim ahcc temin etmeye ve kriyoterapilere ancak yetti Ortalýk biraz sakinleþsin duruma göre karar vereceðim.
    Gelmememin* daha iyi bir seçenek olduðunu.
    Dilerim hepimiz bu dertten en kýsa sürede kurtuluruz. <3 Ben yýllardýr insomniadan muzdarip olduðum için uykuya dikkat edemedim mesela uykum düzenim çok kötü, onun dýþýnda her þeye dikkat etmeye çalýþýyorum

Durum
    Kýdemli Üye

Gelmememin* daha iyi bir seçenek olduðunu.
    Dilerim hepimiz bu dertten en kýsa sürede kurtuluruz. <3 Ben yýllardýr insomniadan muzdarip olduðum için uykuya dikkat edemedim mesela uykum düzenim çok kötü, onun dýþýnda her þeye dikkat etmeye çalýþýyorum
    Ahcc içiyorsanýz ona güvenin. inþallah hepimiz en kýsa sürede atlatýrýz. Ben imutor ve propolis ile takviye yapabiliyorum þimdilik bakalým faydasý olur umarým.

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý çalýkuþu26 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ahcc içiyorsanýz ona güvenin. inþallah hepimiz en kýsa sürede atlatýrýz. Ben imutor ve propolis ile takviye yapabiliyorum þimdilik bakalým faydasý olur umarým.
    4 aydýr kullanýyorum, 3 ay bitti bitecek siðilim yok açýkçasý biraz umutluyum negatif olmak konusunda ama kendimi her türlü ihtimale hazýrladým olamasam da pes etmek yok Beslenmeye çok aðýrlýk verdim, ilk bir iki ay takviye kullandým öðrenci evindeyken, aile evine geçtim ve çok iyi besleniyorum, hastaneye ya da lab a gitmekten çekiniyorum çünkü coronadan dolayý evdekileri riske atmak istemiyorum. Babamýn yaþý epey büyük, 60 yaþlarýnda Her gün yumurta yiyorum kimse bana yediremezdi hpv kapmadan önce

Durum
    Kýdemli Üye

4 aydýr kullanýyorum, 3 ay bitti bitecek siðilim yok açýkçasý biraz umutluyum negatif olmak konusunda ama kendimi her türlü ihtimale hazýrladým olamasam da pes etmek yok Beslenmeye çok aðýrlýk verdim, ilk bir iki ay takviye kullandým öðrenci evindeyken, aile evine geçtim ve çok iyi besleniyorum, hastaneye ya da lab a gitmekten çekiniyorum çünkü coronadan dolayý evdekileri riske atmak istemiyorum. Babamýn yaþý epey büyük, 60 yaþlarýnda Her gün yumurta yiyorum kimse bana yediremezdi hpv kapmadan önce
    Ben de aynýyým sarýmsak tuketmezdim mesela þimdi her gün yiyorum saðlýk olunca insan her þeyi yapýyor. Doktorlar bile tamamen atmanýn yýllar aldýðýný söylüyor o yüzden stres yapmadan dikkat ederek hareket edip beslenirsek daha hýzlý olur belki ahhc nin de desteðiyle 🤗

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Sarýmsak soðan bol bol yiyin arkadaþlar, çok iyi gerçekten