Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi sonrası kanama. Yardım edin:(

Durum
    nslhan_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopi sonrası kanama. Yardım edin:(

Merhaba, 11 gün önce Kolposkopi yaptırdım. Doktorum bu işleme bağlı birkaç gün kanaman olur demişti dediği gibi de 2 gün azar azar kanamam oldu. Ama 2 3 gün öncesi tekrardan hafif kanamam oldu fakat bu koyu renkte bir kanamaydı ve çok hafifti. Çok özür dileyerek söylüyorum akıntı ile birlikte gelen koyu kahverengimsi bir sızıntı gibi. Şu an bu koyu akıntım da kesildi fakat bu süre içerisinde kadın doğum doktorunq gidemedim çünkü bildiğiniz üzere Covid-19 mücaledemizden dolayı doktorları da bulabilmek ya da onları bulsak bile evlerden dışarı çıkmak çok doğru değil diye ne yazıkki muayene olamadım. Adet bitiminden 10 gün sonra yumurtlama dönemi olduğu için hep akıntım oluyor normalde ve Kolposkopi işleminden hemen önce adetim bitmişti ben buna bağlamak istiyorum yani o akıntı ile birlikte öyle bir işleme bağlı kahverengimsi akıntı mı gelişti? Ben böyle iyi düsünmek istiyorum tabi ama sizlerden de bilgi almayı cok isterim başına böyle bir şey gelen var mı diye. Hepinize sevgiler <3

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Kolposkopi sonrası kanama. Yardım edin:(

Alıntı nslhan_b Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 11 gün önce Kolposkopi yaptırdım. Doktorum bu işleme bağlı birkaç gün kanaman olur demişti dediği gibi de 2 gün azar azar kanamam oldu. Ama 2 3 gün öncesi tekrardan hafif kanamam oldu fakat bu koyu renkte bir kanamaydı ve çok hafifti. Çok özür dileyerek söylüyorum akıntı ile birlikte gelen koyu kahverengimsi bir sızıntı gibi. Şu an bu koyu akıntım da kesildi fakat bu süre içerisinde kadın doğum doktorunq gidemedim çünkü bildiğiniz üzere Covid-19 mücaledemizden dolayı doktorları da bulabilmek ya da onları bulsak bile evlerden dışarı çıkmak çok doğru değil diye ne yazıkki muayene olamadım. Adet bitiminden 10 gün sonra yumurtlama dönemi olduğu için hep akıntım oluyor normalde ve Kolposkopi işleminden hemen önce adetim bitmişti ben buna bağlamak istiyorum yani o akıntı ile birlikte öyle bir işleme bağlı kahverengimsi akıntı mı gelişti? Ben böyle iyi düsünmek istiyorum tabi ama sizlerden de bilgi almayı cok isterim başına böyle bir şey gelen var mı diye. Hepinize sevgiler <3
    Kahverengi akıntı içeride kalan kanın sonradan atılması sonrası oluşabilir çok tedirgin olmamak gerekli diye düşünüyorum

Durum
    Yeni Üye

Evet bende o şekilde düşündüm acaba içeride kalan şey o şekilde mi atılıyor diye ama yinede benim gibi bir durum yaşayan oldu mu diye bilgi sahibi olmak istedim. Çok teşekkür ederim cevabınız için

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim de kanamam 1 hafta kadar surmustu ama halen yogun bi sekilde devam ediyorsa bence bir doktora gorunun.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kolposkopi sonrası aynı senin gibi olmuştum 2 gün azar azar geldi 3. Gün kesilir gibi oldu sonra öyle şiddetli geldi ki soluğu doktorda aldım muayene etti normal olduğunu söyledi bir hafta yoğun kanamanın ardından kahverengi akıntım geldi ve kanamam bitti. Korkulacak bişey yok bence içini ferah tut

Durum
    Pokemon6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Kolposkopi çok can acıtıyor mu ?

Durum
    Yeni Üye

Yok benim öyle yoğun bir kanamam olmadı işlemden sonra bile aşırı öyle kanamam olmadı. Şu an da yoğun kanamam yok 3-4 gün önce hafif oldu. Yani ülke olarak ağır bir dönemden geçiyoruz çok stres oldum kendimde bir sağlıkçıyım cünkü belki ondan kaynaklı da öyle bir kanamam oldu bilemiyorum ki. Ama şu an iyiyim. Hepinize cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum🙏🏻

Durum
    Pokemon6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Kolposkopi de alınan biyopsi işlemi acıtıyor mu ?

Durum
    Yeni Üye

O biraz sanırım acı eşiğinize bağlı. Hafif can acıtıcı oluyor evet ama hiç dayanılmayacak kadar değil. Benim çok az acıdı. Acısı değilde o an ki psikolojisi daha çok etkiledi beni galiba, hani bir an önce bitse de şuradan kalkıp evime gitsem dedim.

Bu Konu için Etiketler