Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dertleşme

Durum
    Pokemon6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Dertleşme

Herkese merhaba. Bu hastalıktan sonra tüm cinsel ve duygusal hayatımın olmayacağını düşünüyorum. Cinsel birşey yaşamasan da duysal olarak yaklaşacağım insanın bu hastalıktan dolayı kabul edeceğini zannetmiyorum. Çoğu kadın benim gibi mi düşünüyo? Yanlış mı düşünüyorum?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Dertleşme

Pokemon senin cinsiyetin ne? Çoğu kadın benim gibi mi düşünüyo diyince senin kadın veya erkek olup olmadıgını anlayamadım.

Ama emin ol bu hastalık geçince her şey çok normale dönecek. Şimdilik hpv olduğunu bilen kişilerin cinsel olarak yakınlaşmak istememeleri çok normal değil mi? sen kendini onların yerine koy, sen de istemeyebilirsin çünkü bu ''nolcak ya'' denilecek bir şey değil.

Eğer biri seni seviyorsa ve senden hoşlanıyorsa bu hastalık için seni silip atmaz, belki bekler geçmesini ama mutlaka duygusal olarak devam eder... Ama unu herkesten bekleme çok az kişi böyledir bu arada.

Durum
    Banlı Üye

çoğu kadın benim gibi mi demek cinsiyetim kadın demek oluyor

Durum
    Admin

Alıntı Pokemon6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çoğu kadın benim gibi mi demek cinsiyetim kadın demek oluyor
    Hayır. Tam olarak öyle olmuyor ne yöne çekersen o yönde anlaşılıyor Bir erkek olarak kadınların da fikrini almış olmak isteyebilirsin diye düşündüm. Yoksa buradaki ''benim gibi'' vurgusu senin kadın oldugunu anlatmaz.

Bir örnek verelim;

- Çoğu kadın benim gibi mi düşünüyor?
    - Çoğu kadın benim (erkeğim) gibi mi düşünüyor? Her ikisi de oldu. Cümlenin yapısında senin kadın ya da erkek olduğunu ele veren bir şey yok kısaca.

Bu arada; üniversite sınavlarında türkçeden full çekmiştim sevgiler saygılar hahahaha.

Durum
    Banlı Üye

Tebrik ederim bu hastalığı taşıyan ve başkasına bulastirabilcek insanlar kesinlikle seks yapmasın. ondan bahsetmiyorum yani tedavimi oldum bi süreç geçti iyileştin ki üzerinden diyelim sanki evlilik çoluk çocuk bitti gibi düşünüyorum.
    Ki ben bunun vücuttan atıldığına inanmıyorum sadece bağışıklık sistemi baskiliyo yokmuş gibi duruyo. Eskiden bunu yaşamış ve şuan 50 yaşa yakın olan defne samyeli var umut olarak onu görüyorum.

Durum
    Admin

Pokemon, hayır tabii ki her sey yeniden baslayacak sakın böyle üzücü seyler düşünme. Ben evlendim?

Ayrıca sadece daha fazla seçici olman gerekecek ve mutlaka prezervatif kullanımı gerekecek. Vucuttan atıldıgını dusunmuyorsan o baska tabi.. ama negatif olmuş biri olarak 3 yıldır tek siğilim veya bir seyim yok pap smear sonuclarım da iyi

Durum
    Banlı Üye

Senin adına sevindim. Çok fazla korkum var. Yanlış tercih sonucumu kendim cekiyorum karşı tarafın umdu değil o kadar zor geliyorki

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ben de senin gibi düşünüyordum hatta hpv olduğumu öğrendiğimde bir ilişkim vardı çok uzun süreli olmayan, ona bunu açık açık anlattığımda beni terk etti. ben de artık kimseyle görüşmeme konuşmama kararı almıştım. sonra başka biri girdi hayatıma kaçıyordum ondan resmen çünkü hpv olduğumu öğrenirse her şey yine mahvolur diye düşünüyodum. ısrarla yanımda oldu ve ciddi düşünüyordu benimle. ben de anlattığım her şeyi. şuan güzel giden bi ilişkimiz var ve tedavi sürecinde yanımda oluyor bu sürede de cinsellik yaşayamayışımızı dert etmiyor. psikolojik destek de çok önemli bence umudunu kesip insanları hayatından itme.. tabii ki korkularını anlıyorum ama sen hpvyi yenmeye bak. yendikten sonra da önlemlerini alıp birliktelik yaşarsan hiçbir sıkıntın olacağını sanmıyorum

Durum
    pelobs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Erkek olarak söyleyeyim negatif olduktan sonra sorun etmeyeceklerdir. ama pozitifken gerçekten yapılmaması lazım.

olmazsa olmaz bir durum değil. alternatifleri var.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bazen ben de vücuttan atılamadığını ve baskılandığını düşünüyorum ve çok üzülüyorum