Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'i yendim -> tip 16!!

Durum
    benkazandim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv'i yendim -> tip 16!!

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle sizlerden Turkcem icin ozur diliyorum. Hollanda'da yasadigim icin Turkcem pek iyi degil, ama yinede sizinle mutlulugumu paylasmak ve hikayemi anlatmak istiyorum. Aylardir bu siteye girip neredeyse tum konulari okuyup oncelikle Arya'nin ve sonra sizin sayenizde bir cok bilgi edindim. Ve bir gun HPV'i yenersem bu sitede hikayemi paylasarak baskalarina umut olacagima soz verdim. Sukurler olsun ki bugun sizlere mujdeli haberi verebliyorum.

Ilk bastan baslamak istiyorum. 5 sene beraber oldugum kisiden kaptim HPV'i. Kendisinden ayrilmistim ve bir sure sonra tekrar barisip iliskiye girdik. O iliskiden bir gun sonra benim sari akintim basladi ve bir iki ay kadar surdu. Ayrica vajina girisinde tuhaflik oldugunu fark ettim. Sismis veya et parcaciklari olusmustu. Ayrildigimizda baska biriyle beraber olmustu, buyuk ihtimalle ondan kapti eski sevgilim. Bizde tekrar (bu sefer gercekten) ayrildik. Bunlar 2017 yilinda gerceklesti.

Akintim iki ay sonra gecince bende kendi kendine gecmistir diye unutup devam ettim hayata. Vajina girisindekiler duruyodu ama birsey degildir diye kendimi ikna etmistim. 2018 yilinda vajina girisinde agrilarim olusmaya basladi. Ara ara giriyordu agrilar. Aynadan baktigimda giristeki seylerin buyudugunu fark ettim ve panik oldum. Test yaptirmaya karar verdim ama korktugum icin uzun sure yapamadim. O siralar biriyle tanistim ve ona karsi haksizlik olur diye yinede cesaret edip test yaptirdim. Burdaki testlerde sadece HPV disi hastaliklar test ediliyor. Onlarin hepsi negatifti. Vajina girisindekiler hakkinda doktora birsey dememistim ayri olarak, birsey olsa testte cikar diye dusundum.

2019 temmuzda agrilarim artti ve baktigimda vajina girisindekiler duruyordu (bana gore buyumustu). Tanistigim kisiyle nisanlanmistim ve eger birsey varsa ona bulastirmak istemedigim icin tekrardan doktora gittim. Bu arada nisanlimla veya baska birinle hic iliskim olmadi. Sadece eski sevgilimle olmustu. Ondan zaten bin pisman oldugum icin birdaha kimseyle evlenene kadar iliskiye girmemeye karar aldim. Neyse, tum cesaretimi toplayip tekrardan doktora gittim. Doktor direk vajina girisine bakti ve bunlarin sigil oldugunu soyledi. HPV'li oldugumu ve artik sigille yasamayi ogrenmem gerektigini soyledi. Hayatim o anda basima yikildi burdaki herkes gibi. Nisanlima nasil soylerdim bunu? Tum yolu eve kadar yurudum. Paramparca olmustum ve nisanlimdan ayrilmayi goze almistim. Bunu ona yapamazdim. Kendimi cok kirlenmis hissediyordum.

Internette HPV'i arastirdim. Gunlerce, haftalarca.. Hollanda sitelerinde sadece karamsar seyler okudum. Agladim, agladim.. Gunler sonra dusundum ki, derdi veren Allah dermanida verir. Her hastaligin bir sifasida vardir bu dunyada. O yuzden hic pes etmeden arastirmaya devam ettim. AHCC yazilari ile karsilastim. AHCC bana cok buyuk bir umut vermisti. AHCC'i arastirirken (her dilde) bu sayfayla karsilastim. Tabiki herseyi okumaya basladim ve AHCC ismarlamaya karar verdim. Hollandadan ismarladigim AHCC'i kullanmaya basladim.

AHCC maceram burda basladi. 24-07-2019'da ilk defa AHCC ictim. Her sabah ac karnina 6 tane icip 44/60 dk bekledim. Doktor bana sigil gordugu icin tip 6 veya 11 olacagini ve tehlikeli birsey olmadigini soyledi. Ben internette onca arastirma yaptigim icin icim rahat etmedi yinede HPV tipleme testi yaptirmak istedim ve yaptirdim. 09-08-2019'da telefonla aradi doktor ve Pap 3A1 oldugunu soyledi. Beni jinekologa yonlendirdi. Jinekologa gittim. Cok korkuyordum ama yapmak zorundaydim. Orada kamerayla baktilar ve örnek aldilar vajina icinden. Ordan ciktigimda kendimi yanliz ama bunlari tek basima yasadigim icinde guclu hissediyordum. CIN 1 ve tip 16 oldugunu ogrendim. Bir tip daha varmis ama testte hangisi oldugunu goremiyorlarmis. Bu durumu zaten bekledigim icin fazla korkutmadi beni. Allah'a hergun dua ettim AHCC icerken. AHCC sadece bir sebeb, sifayi veren Allah'tir cunku..

Tip 16 oldugunu bildigim icin 6 ay gectikten sonra test yaptirmadim. Arya'nin yazilarini okudugum icin en az 8 ay dolmasini bekledim. Bu arada bazi gunler AHCC icemedim. Ama cogu zaman ictim. Saglikli beslenmeye caba gosterdim ama kotu aliskanlikarimdan cokta vazgecemedim. (sigara alkol degil, cikolata dondurma ). Bir kac ay sonra evleniyorum ve nisanlimin bu durumdan haberi yok. Soyleyecektim ama soyleyemedim utandigim icin.

Iki hafta once test yaptirmaya karar verdim 8 ay doldugu icin. Bir sene gecmedigi icin zorluk cikardilar ama israr ettigim icin yinede test yapildi tekrardan. Bugun cok guzel bir haber aldim. Hic birinizi tanimiyorum belki ama benimle birlikte sizinde sevinip umutlanacaginizi umuyorum. Ben 2,5 sene kadar HPV ile yasamisim haberim olmadan. Cok sukur ki AHCC icerek ve cok dua ederek Allah'im bana sifa verdi. Umuyorum ki bu yaziyi okuyan herkes en kisa zamanda benim bugun yasadigim sevinci yasayabilir. Hepiniz bir gun HPV'i yeneceksiniz. Umudunuzu kaybetmeyin. AHCC kullanin ve cok dua edin. Bir gun herkes buraya HPV'e karsi savasini kazandigini yazacak buna inaniyorum!

Iyiki varsiniz, sizin sayenizde bir cok sey ogrendim ve umudumu kaybetmedim. Hepinize cok tesekkur ederim!

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Hpv'i yendim -> tip 16!!

Bu arada yazmayi unuttugum birseyi eklemek istiyorum: jinekologa gore vajina etrafindaki seyler sigil degildi ve vajinaya ait normal olan cikintilardi. Su anda hala var bunlar. Galiba sigilim hic olmadi tip 16 oldugu icin ama emin degilim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yaa gözlerim doldu ve duygulandım. Ben seni yerim ya benim yazdığım yazılar nasıl etkili oluyormuş sizde... Yüksek riskli tiplerde 8 aya kadar uzatmanız mantıklı olur dediğimi bile dikkate almışsın! Bunu bildiğin için buna göre hareket etmişsin bu kadarcık ayrıntı bile nasıl güvendiğini, o küçücük umuda nasıl tutunduğunu gösteriyor. O kadar çok sevindim ki kendi negatif olma zamanımı hatırladım hatta. Çok ama çok geçmiş olsun, umut olsun buradaki tüm insanlara Sadece yazılarımızı, konuşmalarızı okuyup takip ederek bile üye olmayan bir okuyucuya faydalı olabildiysem kendi adıma ne mutlu bana ve buradaki tüm arkadaşlara.

Durum
    Yeni Üye

Cok tesekkur ederim Arya. Gercekten senin ve burdakilerin yazilari umut oldu bana. Umarim benim yazimda bir baskasina umut olur.

Durum
    Admin

Alıntı benkazandim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim Arya. Gercekten senin ve burdakilerin yazilari umut oldu bana. Umarim benim yazimda bir baskasina umut olur.
    Emin ol olacaktır canım, önce ben, sonra bir başka üye, sonra başkaları derken bak ne güzel bir topluluk olduk. Bu sitede sadece ben değil, ahcc kullanan insanlarda negatif olduğunu yazmasaydı belki de ahcc'nin bu büyük etkisini farketmemiz zor olurdu. Çünkü okuyucular okuyamazdı.. Bilemezdi ve kullanamazdı dolayısıyla negatif olma süreçleri uzardı ve bir umut olduğunu bilmek herkese güç veriyor.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba doktor onlara siğil dememis miydi onlari yakti mi doktor

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Türkçe yazmanızda bir sıkıntı göremedim özellikle belirttiğiniz için özellikle hata aradığım halde

Virüsü yenmenize çok sevindim umarım hayat boyu birdaha karşılaşmazsınız. Bu tarz konuları daha çok görmek isterim insanlara umut aşılıyor. Sağlıcakla kalın

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı benkazandim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazın için tesekkür ederiz bundan sonra seni daha iyi günler bekliyor inşallah sevindirici bi haber oldu bizede

Durum
    Admin

Alıntı Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkçe yazmanızda bir sıkıntı göremedim özellikle belirttiğiniz için özellikle hata aradığım halde

Virüsü yenmenize çok sevindim umarım hayat boyu birdaha karşılaşmazsınız. Bu tarz konuları daha çok görmek isterim insanlara umut aşılıyor. Sağlıcakla kalın
    Aynen Öyle diyince bende hata aradım ama muhteşem yazmış haha )

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tebrikler ne şanslısınız, çok sevindim adınıza. Tek başınıza mücadele vermeniz beni çok etkiledi. Tebrik ederim bizlere de umut oluyorsunuz, bizi de unutmayıp yazdığınız için teşekkürler. Adınıza çok ama çok sevindim.

Bu Konu için Etiketler