Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv diğer belirtiler

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv diğer belirtiler

Herkese merhaba. Arkadaslar bu hastaligi ogrendigimden beri boğazımda ve gözümde birseyler var. Göztaşı veya arpacik deriz ya iki gunun biri gozumde cikiyor ve daha once hic boyle seyler olmazdi. Boğazımda yumruk gibi bise var ağrımıyor beni zorlamiyor ama yutkunurken sızı gibi bise hissediyorum. Tonsilit denilen kısım sanki baya büyümüş gibi. Kbb ye gittim kamerali hortum gibi biseyle bakti hpv yi de soyledim. Patolojik hic birsey yok dedi. Fakat ben genital bolge disinda da vucumdaki mukozal alanlara saldiran bise oldugunu biliyorum. Var mi bunlari yasayan? Bu arada ahcc 3.gunumdeyim imuneks şurup demir cinko d vitamini c vitamini takviyeler alıyorum.yesil cay 3 4 fincan iciyorum. Acaba bunlar mi bogazimda boyle bise yapiyor yoksa tamamen ben mi uydurdum? 😊

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv diğer belirtiler

Öncelikle hoşgeldin umay aşırı takviye alıyormuşsun, biraz azaltıp bünyeyi aşırı yormamanı tavsiye ederim. Çünkü ahcc ile birlikte 5 takviye saydın ki bunlar çok fazla. Bu kadar şeyi bir arada olmak bünyeni yorabilir ama gözle veya arpacıkla hpv'nin pek rastlanan bir olayı yoktur doktor da hpv'ye yönelik bir şey görmemiş. Doktora güven çünkü bu hpv psikolojiyi bozuyor sürekli kafada kurup düşünmek çok kötü bir şey hepimiz zamanında yaşadık. Hpv'ye yönelik tedavine bence takviyeleri biraz azaltıp + ahcc kullanmaya devam ederek devam edebilirsin geçmiş olsun

Durum
    Kıdemli Üye

Arya merhaba 😊 belki de geldi mi üst üste geliyor ve bi bağ kurmaya çalışıyoruz. Aslında bu kadar takviyenin fazla olduğunu bende hissediyorum ama henuz genotipleme yaptirmadigim için kaygı seviyem oldukça yuksek. Sanırım garantiye alma çabası gibi birsey. Bu arada demiri kullanmak zorundayim cunku hpv yi ogrendigim günlerde kan testi ferritin 2 çıktı b12 yerlerde. demir yuklemesi yapildi 2 defa suan ferplex flakonla devam ediyoruz ayda 1 de b12 ignesi vuruluyorum. Ama digerlerine devam etmemeyi düşünüyorum. Ayrica destegin icin de cok tesekkur ediyorum 😊

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

İlk kez siğilim çıktığında gözümde arpacık oluşmuştu benim de, hpv bağışıklık sisteminin zayıf düştüğü anlarda ortaya çıkıyor, tıpkı arpacık gibi. Aynı şekilde boğazıma baktırdım, hiçbir şey yok dedi. Okuduklarımdan bildiğim kadarıyla ağız florasındaki savunma sistemi genitalden çok daha güçlüymüş, hpv kolay kolay tutunamıyormuş. Eğer sigara kullanmıyorsan kansere dönüşme riski olduğunu düşünmüyorum, içini ferah tut. Genital hpv gibi oral hpv de vücuttan atılıyordur illa ki.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Arkadaslar bu hastaligi ogrendigimden beri boğazımda ve gözümde birseyler var. Göztaşı veya arpacik deriz ya iki gunun biri gozumde cikiyor ve daha once hic boyle seyler olmazdi. Boğazımda yumruk gibi bise var ağrımıyor beni zorlamiyor ama yutkunurken sızı gibi bise hissediyorum. Tonsilit denilen kısım sanki baya büyümüş gibi. Kbb ye gittim kamerali hortum gibi biseyle bakti hpv yi de soyledim. Patolojik hic birsey yok dedi. Fakat ben genital bolge disinda da vucumdaki mukozal alanlara saldiran bise oldugunu biliyorum. Var mi bunlari yasayan? Bu arada ahcc 3.gunumdeyim imuneks şurup demir cinko d vitamini c vitamini takviyeler alıyorum.yesil cay 3 4 fincan iciyorum. Acaba bunlar mi bogazimda boyle bise yapiyor yoksa tamamen ben mi uydurdum? 😊
    Bende de dilde ve boğazda sorun var, beyazlaşma ve yaralar gibi. Alakası var mı bilmiyorum doktor mide tedavisi uyguluyor ama bakalım ne olacak

Durum
    Kıdemli Üye

Sanırım direkt belirtisi olmasa da bağışıklığı düşürdüğü için dolayi etkileri oluyor. Benim demir eksikliği de mesela ilk etkisini dilimde göstermişti. Dilimde inanilmaz yaralar şişlik olustu. Benek benek oldu üzeri sonra demir tedavisi oldukça duzeldi tabi ben bunlari hpvden sanip çıldırıyordum 😊 ama boğazdaki bu tonsilit olayi halen benimle. Gözümde de onceden cok büyük çıkıyordu çıkanlar şuan minicik bi iki tane. Ama bunlar hpv değil suan bi bagisiklik sorunu oldugu icin dolaylı etkiler olarak anlıyorum

Durum
    Admin

Arya merhaba 😊 belki de geldi mi üst üste geliyor ve bi bağ kurmaya çalışıyoruz. Aslında bu kadar takviyenin fazla olduğunu bende hissediyorum ama henuz genotipleme yaptirmadigim için kaygı seviyem oldukça yuksek. Sanırım garantiye alma çabası gibi birsey. Bu arada demiri kullanmak zorundayim cunku hpv yi ogrendigim günlerde kan testi ferritin 2 çıktı b12 yerlerde. demir yuklemesi yapildi 2 defa suan ferplex flakonla devam ediyoruz ayda 1 de b12 ignesi vuruluyorum. Ama digerlerine devam etmemeyi düşünüyorum. Ayrica destegin icin de cok tesekkur ediyorum 😊
    Kuzum tamam demir'i kullanmaya devam et ama c vitamini yerine mesela günde bir adet kivi yersen günlük c vitamini ihtiyacını tamamen karşılıyor. D vitamini durumunda çok gerekli değilse bence onu da çıkar ve en fazla ahcc dışında 2 takviye ile ilerlemeni öneririm, gerçekten bünyen yorulabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

Arya dediğini yaptim cok da hakli buldum. Artik sadece sabahlari ahcc ogle yemeginden 1saat once de demiri kullanıyorum. Diger vitaminleri gida ile karsilamaya çalışıyorum.meyveler sebzeler vs.Demir ilacim 5tane kaldi bitince ona da bi sure devam etmicem. Doktorla gorusene kadar hic degilse. Yesil cayi da 2fincan tuketecegim cunku bunlarin fazlasi gercekten karacigeri bobrekleri yorabiliyormuş. Yalnizca ahcc cok daha emniyetli geldi. Bogazimda tarif edemedigim bi şişlik hala var ama geçeceğine inaniyorum

Durum
    Admin

Arya dediğini yaptim cok da hakli buldum. Artik sadece sabahlari ahcc ogle yemeginden 1saat once de demiri kullanıyorum. Diger vitaminleri gida ile karsilamaya çalışıyorum.meyveler sebzeler vs.Demir ilacim 5tane kaldi bitince ona da bi sure devam etmicem. Doktorla gorusene kadar hic degilse. Yesil cayi da 2fincan tuketecegim cunku bunlarin fazlasi gercekten karacigeri bobrekleri yorabiliyormuş. Yalnizca ahcc cok daha emniyetli geldi. Bogazimda tarif edemedigim bi şişlik hala var ama geçeceğine inaniyorum
    Bazı şeyler de psikolojik olabiliyor. Şunu söyleyeyim sana ben, hpv negatif olduktan sonra bazen çay içerken dilimi yakıyordum. Ona rağmen bile dilimdeki minik pütürtüyü ''ya yoksa siğil mi çıkacak?'' diye düşünüyordum halbuki alakası yok, 1-2 gün sonra geçiyor ve şaka gibi çay yanığından hpv'ye kadar ilerlemiş oluyorum Şöyle düşün psikolojimizi gerçekten bozuyor ve her durumdan şüphe ediyoruz belki de boğazındaki şişliğin bunla hiç alakası olmadığı için, sen gözünde bile büyütüyor olabilirsin.

az sayıda takviye kullanmana da cok sevindim böyle devam