Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Corona virüsü hakkında

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Corona virüsü hakkında

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili berk biraz olayı yanlış anlamışsın gibime geldi. Hpv'nin kendini soyutlamak ya da dünyanın en ücra köşesinde olmakla alakası yok. Birçok insanın arasında cinsel ilişkiye girmemeyi tercih edersen hayat boyu hpv olmazsın. Ya da tek eşli olursan ve eşin de sadece hayat boyu seninle birlikte olursa hpv olma ihtimalin yine düşük. Öyle bir yerde yaşasan hpv olmamak konusu değil bu bence.

Ayrıca insanları korkutan, galeyana getiren ve geren bir konu hakkında ''hepimize bulaşacak er ya da geç'' diye korkutucu yorumlar yapman ne kadar doğrudur? İtalya'da corona virüs vakası üst düzey tüm italya'daki herkese bulaşmış durumda değil yani er de geç de olsa bu konuda bilinçli insanlar kendilerini önlemler alarak koruyorlar. Bu konuda hassas olmanı rica ediyorum elinde bilim adamlarının yazdığı bir makale ve bu konuda ciddi bilgiler yoksa ''hepimize bulaşacak'' tarzı söylemleri de doğru bulmuyorum, bilgi kirliliğinin lüzumu yok hele bu forumda hiç...

Selam, ya yanlış ifade ettim ya da siz yanlış anladınız. Hpv hakkında çok bir bilgim yok sadece cinsel yolla bulaştığını ve bu şekilde yayıldığını biliyorum. Ücra bir yerde tek eşli olmasam&olmasaydım bile yüksek ihtimal hpv olmazdım sonuçta ücradan kastım kendini soyutlamış, uzak kalmış bir topluluk&ülke veya kasaba.. Yani bir nevi benzetme anlamında böyle bir cümle kurmuştum. Çok ciddiye almışsınız. Tekrar belirtiyorum hpv hakkında çok bilgim yok son 2-3 aydır hpvliyim.

Coronayıda kötü bir niyetle insanları paniğe sürüklemek anlamında yorum yapmadım. Sonuçta yine söylüyorum bu hızda yayılan ve aşısı hala çıkmamış bir virüs yaşadığımız şehirlerde bize bulaşacak. Hepimiz öleceğiz demedim ki ben neden insanlar galeyana gelsin.. Herkes kadar bende endişeliyim ama gidipte makarna konserve depolamadım., Ben hayatımda dünya gündemini 3 aydır meşgul eden, dünya ülkelerinin tek tek sınırlarını kapattığı, kendi ülkende bile başka şehire gidemediğin bir durum görmedim 2020 yılına kadar. Siz sormuşsunuz bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir diye, bende düşüncelerimi yazdım. Keşkede yazmasaymışım
    Saygılar sevgiler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, ya yanlış ifade ettim ya da siz yanlış anladınız. Hpv hakkında çok bir bilgim yok sadece cinsel yolla bulaştığını ve bu şekilde yayıldığını biliyorum. Ücra bir yerde tek eşli olmasam&olmasaydım bile yüksek ihtimal hpv olmazdım sonuçta ücradan kastım kendini soyutlamış, uzak kalmış bir topluluk&ülke veya kasaba.. Yani bir nevi benzetme anlamında böyle bir cümle kurmuştum. Çok ciddiye almışsınız. Tekrar belirtiyorum hpv hakkında çok bilgim yok son 2-3 aydır hpvliyim.

Coronayıda kötü bir niyetle insanları paniğe sürüklemek anlamında yorum yapmadım. Sonuçta yine söylüyorum bu hızda yayılan ve aşısı hala çıkmamış bir virüs yaşadığımız şehirlerde bize bulaşacak. Hepimiz öleceğiz demedim ki ben neden insanlar galeyana gelsin.. Herkes kadar bende endişeliyim ama gidipte makarna konserve depolamadım., Ben hayatımda dünya gündemini 3 aydır meşgul eden, dünya ülkelerinin tek tek sınırlarını kapattığı, kendi ülkende bile başka şehire gidemediğin bir durum görmedim 2020 yılına kadar. Siz sormuşsunuz bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir diye, bende düşüncelerimi yazdım. Keşkede yazmasaymışım
    Saygılar sevgiler
    Berk konu ciddi bir konu olduğu için ciddiye aldım sanırım. Ben ücra bi yerde'yi kasaba sayfiye bi yerde yaşamak olarak düşünmemiştim.
    Küstüm oynamıyorumculuk olmasın, kırdıysam kusura bakma ama ben konuda epey ciddi bakıyorum sanırım bu yüzden.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

İngiltere de salmıslar zaten bagısıklık kazanılsın diye takmayanlar varmıs.umarım su durumdan kurtuluruz biran önce ama her yere sıcramıs

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hem hpvli hem sağlıkçı olarak bu corona ile anksiyetem arttı .. her gece kabus görme derecesindeyim.. bağışıklığım düşüyor gibi hissediyorum.. hafiften hastalanıyor gibiyim ..ciddiye alın durumu ..kendinizi , çevrenizi koruyun ..

Durum
    Admin

Vaka sayısı 190'ları bulmuş ve 61 yaşında biri daha vefat etmiş.
    Lütfen sevdiklerimizi düşünüp mümkünse evlerimizden çıkmayalım sevgili arkadaşlar.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Gerekmedikçe evlerimizden çıkmayalım arkadaşlar sevdiklerimiz için yapalım bunu ben ahcc kullandığım için kendimi bir tık daha şanslı hissediyorum ama sevdiklerim açısından çok endişeliyim umarım en kısa zamanda kurtuluruz bu lanet virüsten

Durum
    mia
    mia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpveliyim 2,5 aydır ahcc kullanıyordum corona oldum 25 yaşındayım mutasyonlu corona geçirdim tat koku gitti halsizlik baş ağrısı oldu yani ahcc korur coronadan diye düşünüyordum koruyamadı

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı mia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpveliyim 2,5 aydır ahcc kullanıyordum corona oldum 25 yaşındayım mutasyonlu corona geçirdim tat koku gitti halsizlik baş ağrısı oldu yani ahcc korur coronadan diye düşünüyordum koruyamadı
    Atlattiniz mi nasil oldu

Durum
    Admin

Alıntı mia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mia ilginç birisin sen Diğer corona virüs ve hpv hakkında olan başlığa da ahcc koruyamadı yazmışsın. İstersen tüm forumdaki başlıkları tek tek dolaşıp yaz bunu, rahatlatıcı olur. Ben de sana o başlıkta verdiğim cevabı yazacağım:

''Mia sen olayı yanlış anlamışsın Çalışma zaten ''ahcc kullandığın için corona'ya yakalanmayacaksın'' gibi bir çalışma değil. Corona olduğun takdirde ahcc kullanıyorsan iyilleşme vb faktörler için destekleyici olduğu araştırılmış ve buna yönelik çalışma yapılmış. AHCC'nin sana hiçbir zaman ''seni corona'dan koruyacağım'' vaadi yoktu, olmadı da. Eğer olsaydı zaten şu an herkes ahcc içmişti ve tüm dünya bu virüsten kurtulmuştu

Neyi ne amaçla kullandığınızı, neyden ne beklentiniz olduğunu keşfedin bence. Ben de şimdi bephanten merhemi kafama sürerek baş ağrımın geçmesini bekleyebilirim.. Ama önce bephanten'in baş ağrısı geçirme gibi bir vaadi mi var diye düşünürüm...... ''

Durum
    mia
    mia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni fark ettim Arya mesajı benim her foruma girip ahcc coronadan korumadı diye yazmaya ihtiyacım yok 25 yaşındayım ahcc kullanıyordum coronayı hafif atlatırım diye düşünüyordum ama hiçte hafif atlatmadım ahcc yüzünden hpv 45tip 53 tipi atlattım 3 ayda çok şükür ama coronayı öyle ahcc yüzünden hafif atlatmadım demeye çalışmışım yabancı olduğum için tam anlatamamış olabilirim yinede öyle terslemene gerek yok

Bu Konu için Etiketler