Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Corona virüsü hakkında

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Corona virüsü hakkında

Eğer dünyanın en ücra yerlerinden birinde yaşamıyorsanız ki hiç sanmıyorum öyle bir yerde yaşasaydık hpv olmazdık, bu virüs her birimize bulaşacak. Er yada geç.. tek endişem 4 yaşındaki oğlum. Yoksa biz gençler,ortayaşlılar başımızın çaresine bir şekilde bakarız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer dünyanın en ücra yerlerinden birinde yaşamıyorsanız ki hiç sanmıyorum öyle bir yerde yaşasaydık hpv olmazdık, bu virüs her birimize bulaşacak. Er yada geç.. tek endişem 4 yaşındaki oğlum. Yoksa biz gençler,ortayaşlılar başımızın çaresine bir şekilde bakarız
    Sevgili berk biraz olayı yanlış anlamışsın gibime geldi. Hpv'nin kendini soyutlamak ya da dünyanın en ücra köşesinde olmakla alakası yok. Birçok insanın arasında cinsel ilişkiye girmemeyi tercih edersen hayat boyu hpv olmazsın. Ya da tek eşli olursan ve eşin de sadece hayat boyu seninle birlikte olursa hpv olma ihtimalin yine düşük. Öyle bir yerde yaşasan hpv olmamak konusu değil bu bence.

Ayrıca insanları korkutan, galeyana getiren ve geren bir konu hakkında ''hepimize bulaşacak er ya da geç'' diye korkutucu yorumlar yapman ne kadar doğrudur? İtalya'da corona virüs vakası üst düzey tüm italya'daki herkese bulaşmış durumda değil yani er de geç de olsa bu konuda bilinçli insanlar kendilerini önlemler alarak koruyorlar. Bu konuda hassas olmanı rica ediyorum elinde bilim adamlarının yazdığı bir makale ve bu konuda ciddi bilgiler yoksa ''hepimize bulaşacak'' tarzı söylemleri de doğru bulmuyorum, bilgi kirliliğinin lüzumu yok hele bu forumda hiç...

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Keşke coronaya karşı geliştirilen/geliştirilecek olan tedavinin hpvyi de iyileştirici özelliği olsa. Bir umut. Belki şer görünen şeydeki hayır bu olur. Kim bilir

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya ya ben de katılıyorum aslında ahcc ile bağışıklığımız top noktada olabilir. Bunu zaman gösterecek çünkü Avrupa ülkeleri kendi nüfuslari icin %70-80 inin bunu yakalanıp atlatacağını hesaplıyor. Ben de kendi ülkemiz icin aynı şeyi öngörüyorum. Eczanelerde bağışıklığı güçlendiren ilaçlar yok satıyor. İmutor kompleks bulmaniza zaten imkan yok. Umutlu olduğum bir konu varsa o da bulunan aşının bağışıklık güçlendirmesi ve bizim virüsude etkisiz hale getirmesi.. Umut dünyası 😊

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Zamaninda ahccden sonra azcik devam edeyim diye alip icmedigim bosverdigim 3 kutu immunex plus vardi. ( evet hala icmedim ben neden boyleym diye bende soruyorum kendime) onu icmenin zamani geldi sanirim.

Okullarin tatil olmasi isabet oldu ama benm düşündügm bu tatil 2 haftayla kalir mi acaba uzar mi siz ne dusunuyosunuz ?

Durum
    Sporcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bence güneşteki ultraviyole ışınları ve sıcaklık ortamdaki virüslerin kalma süresini azaltacaktır ama insandan insana enfekte olmaya devam edeceği için değil iki hafta bu yaz başına kadar hayati askıya alacağımızı düşünüyorum.
    İlacı iğnesi tedavisi yok ve çok çabuk bulaşıyor 2 hafta çok iyi niyetli bir yaklaşım bence

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sporcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence güneşteki ultraviyole ışınları ve sıcaklık ortamdaki virüslerin kalma süresini azaltacaktır ama insandan insana enfekte olmaya devam edeceği için değil iki hafta bu yaz başına kadar hayati askıya alacağımızı düşünüyorum.
    İlacı iğnesi tedavisi yok ve çok çabuk bulaşıyor 2 hafta çok iyi niyetli bir yaklaşım bence
    Bende oyle dusunuyorum

Durum
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamaninda ahccden sonra azcik devam edeyim diye alip icmedigim bosverdigim 3 kutu immunex plus vardi. ( evet hala icmedim ben neden boyleym diye bende soruyorum kendime) onu icmenin zamani geldi sanirim.

Okullarin tatil olmasi isabet oldu ama benm düşündügm bu tatil 2 haftayla kalir mi acaba uzar mi siz ne dusunuyosunuz ?
    Durum ciddileşirse uzayabilir sağlık bakanı koca açıklama yapacak onu bekliyorum tv'de hala yapmadı. Aslında bu bir tatil olmaktan çıktı toplumsal bir olay umarım öğrenciler bunun bilincinde olur

Durum
    Sporcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Açıklama geldi epey vaka artışı oldu.sanirim bizde de geometrik olarak artmaya devam edecek önümüzdeki günlerde

Durum
    Admin

Evet ya 47 olmuş. :/

Bu Konu için Etiketler