Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve deflagyn

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv ve deflagyn

Merhaba arkadaslar hikayemi daha önce yazmistim.
    Esim gecen yil kolposkopide cin1 gelmisti.
    Her 6 ay da 1 simir yilda 1 kez hpv tipleme ve 1 kez kolposkopiyle takip ettiriyoruz.
    Gecen yil cikan cin 1 gerilemis ve kolposkopi normal cikti.
    Doktorumuz bize deflagyn onerdi ve hpv pozitif olan 3 hastasinin 2 sinin negatifledigini söyledi 3. Ise hala kullanim durumundaymis o da deflagyn bitince tekrar tiplemem yaptiracakmis.
    Biz deneyecegiz sonuclari yine burdan yazacagim.
    Belki gercekten diger arkadaslara bir faydasi olur diye yazma geregi duydum
    Ve bu hastalikda kendinize dikkat etmeniz gercekten onemli...
    2 farkli doktora takip ettiriyoruz.
    Biri hic birsey yapmaniza gerek yok gerilemis derken digeri deflagyn onerdi....

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv ve deflagyn

Deflagyn hpv negatif yapmaz, sadece cin oluşumunu geriletir veya ''ilerlememesini'' engeller.
    Yani hpv negatif olmanız için bir doktor deflagyn veriyorsa o yanlıştır. Deflagyn rahimde kötü hücre oluşumunu engellemeye ya da geriletmeye yarar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Dedigim gibi deneyip bakacagiz sonuclarida buraya yazarim

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hpvli28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deflagyn hpv negatif yapmaz, sadece cin oluşumunu geriletir veya ilerlemesini engeller.
    Yani hpv negatif olmanız için bir doktor deflagyn veriyorsa o yanlıştır. Deflagyn rahimde kötü hücre oluşumunu engellemeye ya da geriletmeye yarar.
    Sevgili Arya simdi biraz kafam kafam karisti?
    Burda hepimiz doktorlarin verdigi tedavi ve önerileri paylaaiyoruz.
    Bunu da bize oneren doktorumuz.
    Neden deflagyn tedavi alternatifi sayilamaz senin icin cok merak ediyorum.
    Ki dedigim gibi elimizde gecen yila ait cin1 kolposkopi sonucu vardi. Simdi bu sene yaptirilan kolposkopi sonucuna baktigimizda hersey normal cin1 gerilemis bize deflagyn onermesinin sebebi ne olabilir sence?
    Hic birsey yapmadan kullanmadan cin geri dönmüs acaba para tuzagi mi?
    Deflagynle ilgili yaptiginiz veya edindiginiz bir makale varsa bana gonderebilirseniz sevinirim.
    Zira doktorumuz rahimi yeniledigini varolan virusun tip degistirmesini engelleyerek varolanlarida yok ederek negatifleyebildigini söyluyor.
    Ayrica 2 hastasininda negatif oldugunu belirtiyor deflagyn kullanimindan sonra yapilan hpv tiplemeler yanlismi cikiyor acaba? Belkide deflagyn hpv tipleme testlerini yaniltiyordur.
    Ahcc ile negatif kesin olunuyormus saniyorum.
    Sanirim tek tedavi eden sey ahcc ona da herkesin butcesi yetmiyor malum.
    O yuzden ben hpv tedavisinin tek cozumunun ahcc olduguna inanmiyorum belki alternatif tedavi olur deflagyn diye dusunuyorum...
    Eger dusundugum gibi cikarda deflagyn ahcc alternatifi olursa ne guzel birsey olur burdaki insanlar icin 6-8 ay ahcc verecekleri paranin 4 te 1 i fiyatina kurtulmus olacaklar bence denemeye deger.
    Not: kimseye illa kullanin demiyorum, kimseye iletisim bilgiside vermiyorum. Biz kensimiz deneyelim sonra sonuclari burdan paylasacagim...

Durum
    Admin

Deflagyn benim için tedavi alternatifi sayılamaz değil aslında anlatmak istediğim ikisi farklı şeyler.Bunu söyleyen bir doktordur,kafamdan uydurmam Bakın şimdi 2 ayrı nokta bunlar
    Biri hpv negatif olmak.
    Diğeri rahim ağzında hücre değişimi
    İkisi farklı şeyler.
    Hpv negatif olmak için cözüm: ahcc (şu an için) / ahcc temin edilemiyorsa da bağışıklığı doğal yollarla yükseltmeye çalışmak
    Rahim ağzında ilerleme olmaması cin gerilemesi için çözüm (deflagyn)

Bunların ikisi ayrı şeyler. Deflaygn ahcc alternatifi olamaz çünkü deflagyn bağışıklık yükseltici bir takviye değildir. Hpv ancak yüksek bir bağışıklık ile vücuttan gidiyor. Bunu da beslenme şeklimiz, uyku kalitemiz, spor, ahcc gibi şeyler sağlar.

Size dr. nevra topalismailoğlu ile yapılan bir röportajdan kesit paylaşayım (sorunuzun cevabı burada çok açık çünkü bu konu önceden soruldu)

Soru 14) Deflagyn hpv virüsünün vücuttan atılmasına yardımcı olur mu?

Hayır. HPV yi öldüren, tedavi eden , yok eden bir ilaç yoktur. ( Rusya ‘da mevcut olan FDA onayı almamış, bizim de tavsiye etmediğimiz ciddi yan etkileri olan HSV ve HPV de kullanılan antivirütük etkili sistemik bir ilaç hariç). Deflagyn bir HPV ilacı değildir, HPV ye bağlı rahim ağzındaki CİN1 ve CİN 2 durumlarında ( Kolposkopi ve biopsi ile mutlaka CİN1 ve CİN 2 teyid edilmesi gerekir) bu anormal değişimi tedavi edebilen ve hücresel değişikliği geri çevirdiği iddia edilen loak bir ilaçtır. Bizler de smear sonucu ASCUS ,CİN1,CİN 2 çıkan hastalarımızda kolposkopik ve biopsi ile teyid edilmiş hastalarımızda kullandığımız bir tedavi yöntemi olup olumlu geri dönüşler almaktayız.

HPV nin şu anda ilaçla bir tedavisi yoktur. Tedavisi sizin bağışıklık sisteminizdir. Şu anda HPV ve HSV tedavisi için “immunoterapi” bağlamında tedavi edici bir ilaç ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacağı olasıdır.

doktorla yapılan tüm röportajı buradan okuyabilirsiniz: https://hpvliyiz.wordpress.com/2019/...-ile-roportaj/

Durum
    Tecrübeli Üye

Eee o halde bizim doktorumuz yalanci konu buraya geliyor 🤣

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deflagyn hpv negatif yapmaz, sadece cin oluşumunu geriletir veya ''ilerlememesini'' engeller.
    Nevra hanimda bir doktor benim doktorumda bir doktor nevra hanimin soyledigi ve roportaji %100 dogru olabilirken baska bir doktorun soyledikleri neden %100 yanlis olabilir ki?
    Simdide bunu merak ettim

Durum
    Admin

Sizin doktorunuza yalancı demedim, bakın konuyu çarpıtıyorsunuz hiç hoş değil. İkincisi burada deflagyn ve ahcc arasında bir bağ olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Ahcc bir gıda takviyesidir, hpv'nin vücuttan gitmesini sağlamaya yardımcı olur, doğal şekilde bağışıklığı yükseltir.
    Deflagyn genital bölgeyle alakalıdır ve hpv'nin sebep olduğu rahimde değişikliğe sebep olabilecek cin1-cin2 gibi durumları geriletmekte işe yarar. Genelde doktorlar hastalarının cin durumu daha fazla ilerlemesin diye bunu verirler ''hpv negatif olsunlar'' diye vermezler çünkü deflagyn'in hpv negatif yapmakla işi yoktur, deflagyn rahim içindeki kötü hücre geriletmesinde rol oynar. Deflagyn olayın ufak kısmına yöneliktir ahcc ise; hpv'yi vucuttan attıgınızda zaten cin oluşumunu da otomatik engellemiş olma ile ilgilidir (eğer hpv döneminde çoktan cin2-cin3 olunmamışsa) Anlatmak istediğim tek şey buydu. Konunun ahcc ile alakası da yok aslında ama deflagyn'in hpv negatif yapabilirliğinden konu açılınca söyledim. Hpv'nin rahimde yarattığı tahribatları geriletmeye çalışır yani hasta cin3 olup leep olmadan önce degflagyn kullanmışsa bu iyidir hele hele cin'i gerilediyse çok daha iyidir, zaten cin3 olsaydı leep olmak zorunda kalacaktı ve deflagyn sayesinde bu ihtimalden kurtuldu, ama hala vucudunda hpv var ve bagısıklıgı iyi durumda olmadıkça da olmaya devam edecek, cunku hpv bağışıklığın istikrarlı ve sürekli olmasıyla vucuttan gider ahcc de bu noktada devreye giriyor, bagısıklıgı cok iyi yukselttiği için. Umarım anlatabildim. Doktorunuza da yalancı falan demedim. Sonuç olarak siz neye inanmak isterseniz ona inanırsınız ben bilgilendirmek ve yanlış bilginiz/bilinciniz olmaması açısından aydınlatmayı uygun gördüm.

Durum
    Admin

Nevra hanimda bir doktor benim doktorumda bir doktor nevranimin soyledigi ve roportaji %100 dogru olabilirken baska bir doktorun soyledikleri neden %100 yanlis olabilir ki?
    Simside bunu merak ettim
    @Hpvli28 siz hpv negatif'i deflagyn sayesinde olabileceğinizi söylediğiniz için bu yanlıştır dedim. Çünkü anladığım kadarıyla doktorun deflagyn kullandırdıktan sonra tipleme yapmak istemesinin sebebi hastanın negatif olup olmadıgını anlamak için. Ama deflagyn hpv negatif değil rahim ağzını düzeltmeye yarıyor o sebeple hpv negatif olarak kullanılması yanlıştır dedim. Hpv negatif olmak için ahcc'li ya da ahcc'siz doğal yollarla her türlü bağışıklık yükseltmek gerekiyor. Merakınızı giderdim umarım

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya yanlis anlamazsan sormak istediklerim var.
    Peki cin olusumu olmamasina ragmen neden deflagyn onermis olabilir?
    Hpv olan 2 hastam negatif oldu deme ihtiyacini neden hissetmis olabilir? Acaba hastalari kendi yendide hpv yi tesadufi olarak o donememi geldi tabi buda tartisilir aslinda....
    Ki deflagyn sonrasi hpv tipleme istemesi normal cunku herkes uygulamasindan sonra sonucu merak eder cunku ahcc kullanimindan sonrada bu tiplemeyi hepimiz yaptiriyoruz.

Deflagyn ile ilgili klinik calismalarla kanitlanmistir diyor bu calismalara nereden ulasabilirim.

Bagisiklikla vucuttan atilacagini sokakdaki insanlarda biliyor artik o yuzden bilincsiz bilgisizlik diye birsey bizim acimizdan zaten artik yok ki 3 yildir makale dokuman doktor tavsiyeleri hepimiz okuduk sabahlara kadar bunu sende bilirsin.

Ve her doktorun kafa yapisida farkli kimisi yeniliklere acik kimisi kapali.