İnsanlar hpv negatif olabiliyorlar tabii ki deflagyn rahim için iyi bir şey bu arada bir şey güderek söylememiştir ama hpv negatifi deflagyn sagladı demek istediyse bunun yanlış olduğunu düşünüyorum kimseyi suçlamıyorum toplamda 5 yıldır hpv ile ilgileniyorum ve forum sahibi olarak birçok kişiye yardımcı oldum tüm bu bilgi birikimimden ötürü mantıken de dr nevra hanımı hariç tutarsam hpv ve deflagyn ilişkisi sadece rahim ağzı düzeltmeye yarıyor yani deflagyn bir besin değil bağışıklık yükseltici..

Deflagyn klinik çalışmaları bende yok ama iyi olduğunu duydum ve forumda kullanan da çok oldu. Ben çoktan negatif olduğu için özel olarak klinik çalışmasını almadım ama başarılı bir ürün biliyorum.

Deflagyn sonrası pap smear istemesi normal genelde çünkü cin oluşumu ile hpv tipi değil pap smear testi ilgilidir. Tabii ki hpv negatifse rahimdeki cin oluşumu da gerilemiştir ancak rahimdeki cin oluşumu var mı yok mu diye bakılınan ilk test pap smear, sonra kolposkopi sonra da biyopsi yapmak ki genelde sonuncusunu rahimde yara vs varsa yapmazlar 1 ve 2 yi yaparlar.

Her doktorun farklı olduğunu, iyi doktorlar olduğu kadar kötü doktorlarda olduğunu forumda biraz zaman geçirdikten sonra anlayacaksın. Çünkü herkes deneyimlerini aktardığı için biz de okuyoruz vs. Hepimiz ilk başta şaşırdık ama kabullendik eski konuşulan konularda bile vardır bunlar karıştır biraz algın açılacaktır eminim.