Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yardım

Durum
    Newguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

yardım

Arkadaşlar merhaba.

40 yaşında bekar bir erkeğim. Yaklaşık bir ay önce anüs çevresinde siğiller oluşmaya başladı. Daha sonra internette yaptığım araştırmalar sonuncunda hpv virüsü kaptığımı anladım ancak emin olamadığım için dün özel bir proktologa gittim ve kondilom teşhisi kondu ve 4 ya da 5 siğili hemen orada yaktı. Her hafta yakma işlemi için kontrole gelmemi söyledi. Test falan istemedi, ilaç yazmadı, herhangi bir krem de vermedi. Hatta özellikle sordum "birşey vermeyeceksiniz" diye. O da gerek yok dedi. Hiç memnun kalmadım yani doktordan.

Dün bu siteyi tesadüfen buldum ve gittiğim doktorun bir bok bilmediğini anladım.

Buradaki mesajlardan şunu anlıyorum arkadaşlar; ilk önce test yaptırmam ve bende ki hpv nin tipini öğrenmem gerekiyor.

Bu sabah Haseki'de bulunan MaviLab'ı aradım ve bana siğilleri yeni yaktırdığım için yapılacak testin yanıltıcı olabileceğini ve testi en erken 14 gün sonra yaptırmamın daha iyi olacağı söylendi. Yalnız bazı sitelerde erkekler için yapılabilecek bir hpv testinin olmadığı yazılı.

Ben tam olarak ne yapmalıyım?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Durum
    Krayon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: yardım

bildiğim kadarıyla.penis içinden ve siğil üzerinden sürüntü alınarak .erkeklerde tipleme yapılabiliyor.tabi ki yaptırmanız iyi olur.15 gün bekleyin.panik yapmayın erkeklerde iyileşme ve hpvyi vücuttan atma daha kolay.bağışıklığınızı tavan yaptırın.normal vitamin destekleri yetersiz kalır.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selam @newguy, hosgeldin forumumuza

Ne güzel okumuşsun bilinçlenmişsin, sigilleri yeni yaktırdığın için bence de test icin uygun zaman değil şu an. Ama siğiller genelde nüks eder, tekrar nüks oldugunda önce hpv tiplendirme yaptır sonra yaktır veya dondur siğillerini. Eğer hiç nüksetmezse bu da güzel olur, yani her iki türlü de telaş yapmanı gerektiren bir şey yok.
    Beslenme düzenine: yesil cay, kivi, kefir, yeşil çarliston biber, brokoli gibi yiyecekler/içecekler ekle ve şekeri çok fazla tüketme.
    Ayrıca maddi durumun müsaitse ahcc'yi de öneririm.

Durum
    Banlı Üye

doğru söylüyorsunuz. iki hafta sonra testi yaptıracağım. ahcc'yi sipariş ettim bu arada.

gelişmeleri buraya yazarım.

çok teşekkürler.

Durum
    Admin

Tamamdır çok geçmiş olsun. Dediğim besinleri düzenli yemeyi ve öğün atlamadan düzenli beslenmeyi unutma

Durum
    Banlı Üye

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Ben normalde geçen pazartesi test için mavilab'a gidecektim ama bu coronovirus yüzünden erteledim ayrıca tekrar siğil de çıkmadı.

Yalnız yaklaşık 2 haftadır ahcc, propolis ve immuneks plus kullanıyordum ve göğsümün tam ortasında ufak bir beze çıktı. Geçenlerde sanki burada bir arkadaş da bununla ilgili bir soru sormuştu ama konuyu aradım bulamadım.

Fazla mı yüklendim ilaçlara? Bu ürünleri nasıl almalıyım.

Ayrıca dediğim gibi sigil çıkmadı. İlk yakma işlemi 3 hafta önce yapılmıştı. Siğil olmadan test yaptırmak mantikli mı?

Durum
    Admin

Alıntı Newguy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba,

Ben normalde geçen pazartesi test için mavilab'a gidecektim ama bu coronovirus yüzünden erteledim ayrıca tekrar siğil de çıkmadı.

Yalnız yaklaşık 2 haftadır ahcc, propolis ve immuneks plus kullanıyordum ve göğsümün tam ortasında ufak bir beze çıktı. Geçenlerde sanki burada bir arkadaş da bununla ilgili bir soru sormuştu ama konuyu aradım bulamadım.

Fazla mı yüklendim ilaçlara? Bu ürünleri nasıl almalıyım.

Ayrıca dediğim gibi sigil çıkmadı. İlk yakma işlemi 3 hafta önce yapılmıştı. Siğil olmadan test yaptırmak mantikli mı?
    Sanırım cok fazla takviye kullanan geçenlerde yazan başka bir üyeyi diyorsun evet ahcc dışında bir şey kullanmana da gerek yok aslında bence bir süre ara verip bak böyle bir durumdaysan. Gögsünün ortasından cıkan bezenin hiç ilgisi olmayabilir ya da olabilir, algıda seçicilik tamamen.
    Kefir iç, yeşil çay iç, c vitaminini kividen muzdan al..