Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tipleme, Ahcc, Siğiller?

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Tipleme, Ahcc, Siğiller?

Kader ortaklarım, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 1,5 aydır hpv ile savaşmaktayım. Vajina girişinde siğillerim var. Smearım ise temiz çıktı. Doktorum 30 yaşın altındaki hastalara tipleme yapmadığını söyledi. Onu tipleme yapmaya ikna edemedim. İki kez kriyoterapi oldum, bugün gittiğimde ise kriyoterapi olmayacak kadar azaldıkları için tca uyguladı. Size birkaç soru sormak istiyorum, biraz uzun olacak ancak vaktinizi ayırırsanız çok sevinirim. Maalesef siğillerimi sürekli kontrol ederken arada bir dayanamayıp dokundum, elime bulaşmasından çok korkuyorum, aranızda böyle bir durum yaşayan oldu mu? Ahcc olarak sadece eczanelerde satılan Amino Up markasını bulabildim, 1 aydır kullanıyorum, internette time health için stok yok, kinokoyu ise temin edebilecek durumda değilim. Markayı değiştirmeli miyim yine de? Tipleme yaptırmalı mıyım? Doktorum gençsin iki yıl içinde muhtemelen atarsın vücudundan dedi ancak ben psikolojik olarak artık çöktüm, okulum çok ağır, babam muhafazakar biri, bu durumu ondan saklamak zorundayım, derdimi soruyor anlatamıyorum, seni çok seviyorum diyor eğer bunları bir bilse beni evlatlıktan reddeder diye yüzüne baka baka acı çekiyorum, öğrenci olduğum için ve babamdan destek alamadığım için hastane masraflarına ahccye zar zor para yetiştiriyorum. Çok üzgünüm, bir gün buraya hpvyi yendiğimi yazmak dileğiyle..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tipleme, Ahcc, Siğiller?

Tipleme yaptırmanı öneririm düşük ya da yüksek riskli oldugunu ögrenmek bi kadın için mantıklı, erkeği çok etkilemiyor ama kadını etkiliyor.
    Özel laboratuvarlar yapıyor yaşa bakmadan. Hpv dna genotipleme testi ismi. mavi lab, gelişim tıp lab yapanlar arasında arayıp sorabilirsin
    Seni anlıyorum kesinlikle ne para yetişiyor ne de psikoloji yetiyor bu hastalığa zor bir süreç evet, genç olman daha hızlı atmanı sağlar 40lı yaşlarında birine göre, ahcc daha da hızlandırır durumu. Ama şöyle söyleyeyim hpv negatif yapan bir ahcc kullanman önemli. Bu konuda en birincisi kinoko ve time health. Henüz forumda amino up ile negatif olunduğuna dair bir yazı yazılmadı mesela o yüzden bende soranlara ya kinoko ya da tr'de olan time health öneriyorum, kendim de time health ile negatif oldum zaten, bu konunun üzerine eğil. Ve time health stoğu 10 martta geliyormuş bilgin olsun @villanette forumdakilerde bekliyor çünkü

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Arya çok teşekkür ederim <3 İlk öğrendiğim gün blogunu bulmuştum öyle bir moral olmuştu ki bana, bir gecede bütün blogunu okumuştum. Bugün doktora yine gittim, şu an siğilim olmadığını söyledi ama biliyorum ki tekrarlama ihtimali var. Time health ahcc için ocak ayının sonundan beri bakıyorum, stok tarihi sürekli erteleniyor Amino up ahcc'yi ise 1 aydır kullanıyorum (hiç yoktan iyidir diye) benim siğillerim hiç yayılmadılar ve 2 kriyoterapi 1 tca uygulaması ile geçtiler, belki bu marka da işe yarıyor olabilir diye düşünüyorum. Ama her gün içtiğim Immunace ve kefirin de etkisi olmuş olabilir. Tiplemeyi de yakında zamanda yaptırmayı düşünüyorum.

Durum
    Admin

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya çok teşekkür ederim <3 İlk öğrendiğim gün blogunu bulmuştum öyle bir moral olmuştu ki bana, bir gecede bütün blogunu okumuştum. Bugün doktora yine gittim, şu an siğilim olmadığını söyledi ama biliyorum ki tekrarlama ihtimali var. Time health ahcc için ocak ayının sonundan beri bakıyorum, stok tarihi sürekli erteleniyor Amino up ahcc'yi ise 1 aydır kullanıyorum (hiç yoktan iyidir diye) benim siğillerim hiç yayılmadılar ve 2 kriyoterapi 1 tca uygulaması ile geçtiler, belki bu marka da işe yarıyor olabilir diye düşünüyorum. Ama her gün içtiğim Immunace ve kefirin de etkisi olmuş olabilir. Tiplemeyi de yakında zamanda yaptırmayı düşünüyorum.
    Yaa çok sevindim umarım blogum sana faydalı olmuştur ben forum açmadan önce blog yazıyordum sonra neden benim gibi hpv olan kişilerle bir platformumuz olmasın zaten yeterince yalnız kalıyoruz bu hastalık sebebiyle kimseye anlatamıyoruz diye düşünüp forum actım. Siğiller nüks edebilir elbette ama önemli olan canını sıkmaman. Burada kendine yön vereceğin bir kural uygula. Mesela 1 yıl boyunca bu hastalıgın sende olacagını kabullen ilk önce ve sigil cıktıgında dert etme kaldı ki ahcc ye baslamıssın ki bu cok iyi cok önemli. Kefir cok etkili bu arada bence, yeşil çay da iç ve kivi de ye. Amino up hakkında çok bilgim yok çünkü negatif olan olmadıgı icin daha dogrusu vardır belki de foruma yazan olmadıgı icin ben de negatif yapan ahcc markalarını genelde öneririm, hem kendim icin böyle bir yol izlediğimden hem de kendimle sizi ayrı tutmayıp bir şeyin en iyisine en faydalısına yönlendirmek istediğimden.

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Arya çok teşekkür ederim <3 Hala siğilim çıkmadı, beslenmeme dikkat ediyorum. Haftaya doktor kontrolüm var. Ahcc olarak hala Amino Up kullanıyorum ancak time health stokları yenilenmiş bittikten sonra ona geçiş yapacağım. Tiplemeyi henüz yaptırmadım. Doktorum tekrar siğil çıkarsa veya smearda anormallik çıkarsa (temizdi) yapalım dedi, kabul ettim. Yakında aşı yaptıracağım, aşı konusunda tereddütlüydüm ancak prof doktor tanıdıklarımdan güvenli olduğunu öğrendim. Tereddütleri olanlar yaptırsınlar.

Durum
    Admin

Tipleme kadınlar için önemli canım aslında ama iyi bakalım doktorun öyle demişse vardır bir bildiği.
    Sadece şunu unutma: Pap smear testlerinde %25 yanılma payı var. Ancak rahimde ciddi bir şeyler varsa bazen rahim icinde vajian girişinde vs yara oluyor ve doktor farkediyor bunu o zaman biyopsi yapılıp cin var mı yok mu anlaşılıyor ya da kolposkopi..
    Hpv tipini öğrenmek bir kadın için önemli çünkü yüksek riskli tip grubunda mı yoksa düşük riskli de mi yer aldığını bilmelisin yüksek risklilerin bir kısmı dikkat edilmezse cin1-cin2-cin3 yapabiliyor ve bu konuda komple bilinçsiz doktor yolu görmemiş hpv sigili cıkmamış kişiler yıllar yıllaaaar sonra bir anda rahim agzı kanseri oldugunu ögreniyor farketmedikleri için. Ama sen ve burdaki herkes bilinçli tayfayız.
    Sadece smear testleri konusunda çok emin olunmaması gerektiğini düsünüyorum ama doktor vajinal muayanede bir sorun görmemişse muhtemelen yoktur bir şey.. Ben hpv iken smear yaptırdığımda ''ascus'' çıkmıştı, doktor yara görüp yarayı almak istediginde ve aldıgında biyopsiye göndermişti ve cin3 oldugumu ögrenmiştim. ascus ile cin3 arasındaki ucuruma bakar mısın? Hayal kırıklıgımı ve o zamanlar negatif olmadan önce nasıl üzüldüğümü ordan tahmin edebiliyorsundur sanırım Yani demek istediğim pap smear süper güvenilir değil bir ara tipine baktırmanı öneririm

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Haklısın Arya hiç bu yönden düşünmemiştim, çok teşekkür ederim, hemen gidip baktırıyorum ilk fırsatta. Sen gelişimde baktırmıştın değil mi? Maviyi mi yoksa orayı mı önerirsin?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

Bir de bazılarının vajina içine kamerayla bakılmış, benim doktorum bana siğil yok dedi içeride ama kamerayla bakmadı. Bununla ilgili kuşkularım da var. Doktorumu değiştirmeli miyim? Aslında adı epey duyulmuş bir özel hastanede kendisi. Yıllardır ona gittiğim için güveniyorum ama şüphelerim var bu şekilde.

Durum
    Admin

Haklısın Arya hiç bu yönden düşünmemiştim, çok teşekkür ederim, hemen gidip baktırıyorum ilk fırsatta. Sen gelişimde baktırmıştın değil mi? Maviyi mi yoksa orayı mı önerirsin?
    Farketmez canım ikisi de iyi, ben hep tipimi ögrenmek için hem de negatif haberimi almak için gelişim tıp labda yaptırdım çok da memnun kaldım o süreçte duygusal bağ kurdum sanırım hahaha seviyorum yani orayı tavsiye ederim, sürüntü alan kişi de oldukça nazik ve kibar seni rahat ettiren biriydi.

Durum
    Admin

Bir de bazılarının vajina içine kamerayla bakılmış, benim doktorum bana siğil yok dedi içeride ama kamerayla bakmadı. Bununla ilgili kuşkularım da var. Doktorumu değiştirmeli miyim? Aslında adı epey duyulmuş bir özel hastanede kendisi. Yıllardır ona gittiğim için güveniyorum ama şüphelerim var bu şekilde.
    İçerde siğil görmemişse yok olma ihtimali yüksek canım kamerayla bakılması sureklı olan ve sık rastlanan bir sey degil bu arada. Doktoruna güven bence bir sey gorseydi söylerdi nasıl ki benim doktorum da yarayı gördüyse ve her şey bu şekilde başladıysa..