Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 6(+) olanlar

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 6(+) olanlar

merhabalar

mavi labta yaptırdığım test sonucunda tip 6(+) olduğumu öğrendim. uzmanın dediğine göre düşük riskli olduğunu, sadece siğil yaptığını atlatılması en kolay tip olduğunu söyledi. herhangi bir ilaç takviye önermedi, sadece gece uykusuna ve beslenme dikkat et dedi. (sigara alkol kullanmıyorum.) aramızda tip 6 taşıyanlar var mı? muayene oldukları hekimlerinin görüşlerini ve fikirlerinipaylaşabilirler mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 6(+) olanlar

Selamlar, tip 6 ve tip 11 zaten sıklıkla görülür evet denildiği gibi düşük riskli gruptadır, kanser yapma ihtimali çok düşük.
    Uykuna, beslenmene dikkat etmen önemli, bir süre cinsel ilişkiye girmemek, giriyorsan da korunmak ve siğilsiz olmak önemli.
    Bunun dışında; yeşil çay - kefir - kivi - yeşil çarliston biber gibi besinleri tüketmeni tavsiye ederim. Sigara alkol zaten yokmuş.
    Siğil tedavini aksatma düzenli kriyoterapi ya da koter ol.
    Maddi durumun müsaitse ahcc'yi de öneririm, araştırabilirsin

Durum
    pelobs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

tip 6 pozitifim. test yaptırmasam haberim olmazdı su an hiç bir belirti yok. ara ara sarımsak atıyor çörekotu çigniyorum. ahcc kullanıyorum.

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de tıp 6 pozitifim mavi lab da oldum genital bölge negatif oral bölge de tıp 6 cıktı

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende 6 ve 11 pozitifim.Vajinal bölgemde beyaz siğiller vardi.Bi kez koter oldum tekrarlamadı henüz 3.5 aydayim.Ahcc kullanıyorum zerecal zencefil corokotu sarımsak.Arya gerekli olanları en iyi şekilde anlatmış zaten.Birde şunu sorucam hazır burda düşük tipli arkadaslar denk gelmişken.6 ve 11 gibi tipler her bölgede ( anal oral ) düşük tıp kanser yapmayan tıp mi yoksa oralarda kansere sebeb olabilir mi siğil çıksa bile ??

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hayır her yerde düşük riskli tiplerdir aksini hiç duymadım

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben oral ve anal bölgemde olmasından korkuyorum.Makat bölgemde yok ama anal bölge içinde varsa yada ağzımda boğazımda kanserlesmesinden korkuyorum.2 farklı doktor ağzımı kontrol etti siğil yok dedi ama test yaptırmadım iki bölgede de.