Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv56

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv56

garip gerçekten demek siğil yapan veya yapmayan tip demek bile çok doğru olmayabiliyor her zaman. ne illet bişey bu hpv

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hergün baska bisey çıkıyor nasıl çıkacaz bu durumun icinden

Durum
    Başak38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hepinize teşekkür ederim buna sebep olan erkek arkadaşımla 2.ayı doldurmadan ayrıldık yıllarca doğru insanı bekleyip 36yaşında bunu yaşamış olduğum için çok kızgınım dilerim ki sürünerek geberir fakat hala devam ediyor bu hastalığı başkalarına bulaştırmaya. Şuanki ikili ilişkimde bile o kdr zorlanıyorum ki üzüntümü anlatamam. bu arada deflagyn ile ilgili cin1 cin2 için gerekli diyor benim smear ve kültürümde bir sorun yoktu sadece hpv56 pozitif dedi doktorum ama yine de verdi bu ilacı da 6ay günaşırı kullan dedi(bu bile bana dokunuyor bekar biri olarak evde gizli gizli yapıyorum).son konum şuan kendim içinde üzülüyorum fkt erkek arkadaşım bunu haketmeyen biri diye onun için daha çok üzülüyorum.hpv testi erkeklerde oluyor mu negatif çıkarsa aşı mı yaptırmalı yoksa o da ilaçla bağışıklığını desteklese yeterli olur mu?

Durum
    Yeni Üye

arya hanım merhaba siz ne kadar süre önce yaşadınız bunu, tedavi süreciniz bitti mi deflagyn kullandınız mı sizde?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı nslhan_b Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında araştırdığıma ve okuduklarıma göre genitalde siğil olursa çok tehlikeli bir tip olmuyormuş. Eğer siğil yoksa ve buna rağmen pozitif çıkarsa o tipler daha tehlikeli oluyormuş. Benimkide o şekilde oldu siğilim yok ama hpv pozitifim. Erkek arkadaşınız da güvenilir bir hastanede ürolojiye muayene olursa hpv testini yaptırabilir. Erkeklere nazaran kadınlar daha çok risk altındaymış kansere çevirme açısından. Benimde erkek arkadaşımdan bulaştı tabi ama 1 bucuk yıldır görüşmüyoruz çok düşündüm acaba mesaj mı atsam uyarsam mı falan diye ama sonra saçma sapan suçlamalarına maruz kalıp psikolojimi etkilemesin diye önce kendimi kurtarmaya odaklandım. Bende geçen hafta öğrendim hpv pozitif olduğumu benim tip 53 çıktı. Olası yüksek riskli kategorisindeymiş bu tip. Sende erkek arkadaşına yapması gerekenleri, doktora gitmesini vs söyle ama en önce kendine odaklan lütfen en önce kendini iyileştir. Sonrasını sonra düşünürsün. Çok geçmiş olsun hepimize. Umarım geçer gider bu hastalık da hepimiz feraha çıkmış oluruz 🙏🏻
    hepinize teşekkür ederim buna sebep olan erkek arkadaşımla 2.ayı doldurmadan ayrıldık yıllarca doğru insanı bekleyip 36yaşında bunu yaşamış olduğum için çok kızgınım dilerim ki sürünerek geberir fakat hala devam ediyor bu hastalığı başkalarına bulaştırmaya. Şuanki ikili ilişkimde bile o kdr zorlanıyorum ki üzüntümü anlatamam. bu arada deflagyn ile ilgili cin1 cin2 için gerekli diyor benim smear ve kültürümde bir sorun yoktu sadece hpv56 pozitif dedi doktorum ama yine de verdi bu ilacı da 6ay günaşırı kullan dedi(bu bile bana dokunuyor bekar biri olarak evde gizli gizli yapıyorum).son konum şuan kendim içinde üzülüyorum fkt erkek arkadaşım bunu haketmeyen biri diye onun için daha çok üzülüyorum.hpv testi erkeklerde oluyor mu negatif çıkarsa aşı mı yaptırmalı yoksa o da ilaçla bağışıklığını desteklese yeterli olur mu?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Tip 6 Bayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay arayla 2 kez yapılan test sonucunda negatif alınıyorsa enfeksiyon atılmıstır deniliyor.
    çok tşk ederim rahatlatıcı cevabınız için

Durum
    Yeni Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv 56 da siğili ilk kez duydum, siğilsiz bir tip diye biliyorum çünkü 56 ya sahip tanıdığımda hiç siğil çıkmadı . şaşırdım şuan
    siğil çıkmasa ben hiç farketmeyecektim hiç anladığım şeyler değil çünkü ilk smearimi bu şubatta yaptırdım:/

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Başak38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya hanım merhaba siz ne kadar süre önce yaşadınız bunu, tedavi süreciniz bitti mi deflagyn kullandınız mı sizde?
    ben diğer sorunda cevap verdim buna

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben diğer sorunda cevap verdim buna
    o mesajı yazdığımda alıntı ile cevapla aktif değildi sorun vardı sanırım o gün direk mesaj yazdım siz görmediniz diye tekrar etmiştim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Başak38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o mesajı yazdığımda alıntı ile cevapla aktif değildi sorun vardı sanırım o gün direk mesaj yazdım siz görmediniz diye tekrar etmiştim
    Ahah önemli degil