Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 53 çıktı

Durum
    nslhan_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 53 çıktı

Herkese merhaba. Bir ay önce iç çamaşırımın genital bölgeme denk gelen kısmında bir acı hissettim ve baktığımda mercimekten daha küçük bir şişlik vardı ve et beni gibi duruyordu. Korktum ve hemen internetten baktım. İlk olarak Google’a “genital bölgede şişlik/et beni” diye yazdığımda direkt karşıma genital siğil ve HPV başlıkları çıktı. Çok endişelenmiştim. Yaklaşık 1 bucuk senedir de hiç kimseyle hiçbir şekilde cinsel ilişki yaşamadım. Ertesi gün direkt kadın doğumdan randevu alıp gittim. Doktor kontrol etti ve bu şişliğin siğil olmadığını ve kıl dönmesinden kaynaklı bir şişlik olduğunu söyledi ve krem yazdı. Cidden kremi kullandım ve o şişlik gitti. Biraz içim rahatlamıştı bunu gördüğümde. Fakat doktorum muayene sırasında yinede senden smear alırsak daha iyi olur bir bakalım dedi. 26 yasındayım ve ilk kez smear aldırdım. Sonuçlarım 1 hafta sonra geldi ve doktorun yanına gittiğimde sonuçlarımda epitel hücre atipisi ve önemi belirsiz atipik skuamöz hücreler (ASCUS) çıktı. Doktorum bana bunların çok önemli şeyler olmadığını ve enfeksiyon kaptığım için bu şekilde bir sonuç çıkabileceğini söyledi ve bunlar vücuttan kendi kendine de temizleniyor dedi. Sonrasında senden biz HPV için bir örnek alalım test yapalım dedi ve testi o an yaptı. Yine endişelenmeye başlamıştım. 3 hafta sonra yani 2 gün önce sonuçlarımı aldım ve sonucumda HPV pozitif tip 53 çıktı. Yani hem o gördüğü siğil olmayıp başka yerlerimde de hiç siğil yokken HPV pozitifliği biraz beni şaşırttı. Çok tuhaf olmuştum. Doktorumla sonuçlarımı görüştükten sonra bana Kolposkopi önerdi. Pazartesi olacağım ve korkuyorum. E tabi pozitif olduğumu öğrenince araştırmalara koyuldum ve bugün bu sayfa çıktı karşıma. Ahcc kapsülü gördüm ve bununla alakalı sonuçları bu sayfadan okuyunca biraz yüreğime su serpildi. Şimdi pazartesi Kolposkopi ile bakıldıktan sonra duruma göre bende bu kapsülden kullanmayı düşünüyorum. Umarım bunu tüm HPV kapmış olanlar olarak atlatabiliriz ve gündelik yaşantımıza geri dönebiliriz. Bu arada eski erkek arkadaşıma yazıp yazmama konusunda çok kararsızım. Onu bu konuda uyarmayı çok istiyorum ama kendisi ruh hastası olduğu için direkt internetten araştırıp cinsel yolla bulaştığını görünce kendisini temize çıkarmak için beni başka erkekler ile birlikte olduğumu iddia edip beni suçlayacak çok eminim. Oysaki onun dışında hiçkimse ile birlikte olmadım. Neyse biraz daha düşüneyim ben bunu. Herkese çok geçmiş olsun.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Tip 53 çıktı

Geçmiş olsun

Kimseye bi şey dememe gerek yok,sal gitsin... hayatına bak ve kendini onarmaya bak. Umarım kolposkopinde iyi gelir...

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

Kimseye bi şey dememe gerek yok,sal gitsin... hayatına bak ve kendini onarmaya bak. Umarım kolposkopinde iyi gelir...
    Haklısınız. Bir de şimdi onun bana karşı suçlamalarını, stresini, üzüntüsünü çekemeyeceğim. Çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi sonuçlar iyi gelir. 🙏🏻

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hiç korkma kolposkopide canını yakan bir durum olmuyor sonrasında biraz kanaman olabilir ama ağrısız ve acısız inşallah sonuçların çok iyi gelir

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ya allahım bende şuan kafayı yiyeceğim, bende tip 52+53+83 var ve hiç siğilim çıkmadı. 53' ün siğil yapmadığını biliyordum. demek bende de olabilir. şuan epey korktum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Almeda2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç korkma kolposkopide canını yakan bir durum olmuyor sonrasında biraz kanaman olabilir ama ağrısız ve acısız inşallah sonuçların çok iyi gelir
    Kolposkopi olacaktım dün aslında adet oldum😞 1 hafta daha beklemem gerekiyor. Acaba kolposkopi için adetten hemen sonra gitmek doğru olur mu bilmiyorum sonucu yanlıs falan etkiler mi bir bilginiz var mı bu konuyla alakalı?
    Ayrıca iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏🏻

Durum
    Yeni Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya allahım bende şuan kafayı yiyeceğim, bende tip 52+53+83 var ve hiç siğilim çıkmadı. 53' ün siğil yapmadığını biliyordum. demek bende de olabilir. şuan epey korktum.
    Bende sadece 53 var ve siğilim yok. Ben siğil vs sanıp kontrole gittiğimde kıl dönmesi olmus deyip krem yazdı o kremi kullanınca da 1 haftada kayboldu sıktım ben orayı cidden kıl dönmüs orada. Sonra baya bir kontrol ettim ama hiçbir yerde siğilim yok. Sizin diğer tipleriniz siğil yapar mı inanın bilmiyorum size yanlıs bilgi vermeyeyim. Çok geçmiş olsun.