Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear LSIL, kolkoskopi temiz?

Durum
    almeda6590 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Smear LSIL, kolkoskopi temiz?

Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum okuduklarımdan bi cevap bulamadım ve benim gibi üyeler de var mı diye çok merak ediyorum.25 yaşındayım, genital siğilim yok bugüne kadar da hiç olmadı.Bugüne kadar görünür olarak siğili olan hiçbir partnerim olmadı, orgazm olamama nedeninden dolayı zaten birkaç aydır aktif bir cinsel hayatım da yok, gecenlerde doktora rutin kontrol için gittim candica mantarı vardı ve temizlendi mi diye gittim ve tamamen temizlenmiş fakat doktorum smear yaptıralım istersen için rahat olsun başka hastalıklarda erken tanı için dedi o gün ilk defa smear yaptırdım ve 3 hafta sonra sonucumu aldım smear testimde LSIL çıkmıştı doktorum kolkoskopi yapılacak ve ne kadar ilerlemiş ona bakılacak dedi eger çok ilerlememişse kendi haline bırakıcaz dedi ve 1 hafta sonra kolkoskopi oldum kolkoskopi olan herkesten biyopsi alıyorlardı benden de alacaklar sandım ama doktor rahim agzın gayet temiz biyopsi yapmaya gerek yok dedi şaşırdım ve aynı zamanda da içim rahatladı. 6ay sonra tekrar smear yaptır ona göre bakarız dedi, bu arada hpv aşısı olabilirsin dedi. Şimdi anlamadım bende hpv var mı yok mu? Doktora sordum hpv testi yaptırmam gerekiyor mu diye 3-4 ay sonra yaptrsan olur dedi. Şuan benim ne yapmam gerek cinsel ilişki yasagı koydum kendime tamamen çünkü hpv var mı yok mu varsa hangi tip var bilmiyorum. Zaten çoğu erkeklerde belirti de vermiyormuş. Benim gibi bir durumla karşılaşan oldu mu kolkoskopi muayenesinde.Acaba smear testi yanlış mı çıktı? Çok merak ediyorum, hepinize saglıklı günler

Durum
    Myea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Smear LSIL, kolkoskopi temiz?

Merhaba son durumunuz ne oldu acaba benimde smear lsil hpv negatif geldi sizde hpv belli mi

Bu Konu için Etiketler