Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: destekleriniz benim için önemli :(

Durum
    mutsuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

destekleriniz benim için önemli :(

Merhaba foruma bugün üye oldum. 21 yaşında bir kadınım ve hpv olduğumu öğrendim yaklaşık 3 ay önce belirti vermeye başlamıştı siğil şeklinde. Jinekologa gittim smear, hpv dna testlerim yapıldı ve tip18,cin1 mevcut çıktı. Erkek arkadaşım sağolsun bana çok destek oluyor fakat ben kendimi çok bitik hissediyorum. Çarşamba günü kolposkopi işlemini yaptırıcam ve onun sonucuna göre rahmime leep işlemi yapılıp yapılmayacağına karar verilicek, siğillerimde leep işlemi yapılırken yakılıcak. Bir yandan ailemden gizli bu hastane işlerimi halletmeye çalışıyorum, sosyal hayatımı. ve psikolojimi fazlasıyla etkilemeye başladı. Çok uzun bir süre cinsellik yaşama taraftarı değilim sigarayı inanılmaz bir şekilde azalttım, alkol zaten nadir. Erkek arkadaşımda hiç siğil görünmedi ilişkimiz boyunca, o da aynı şekilde sağlığına dikkat etmeye başladı. Hpvyi vücudundan tamamen atan üyelerin yazılarını okuduğumda umut doluyorum ama bir o kadar da karamsarım korkuyorum. Kanser olursa, ilerde anne olamazsam diye bi sürü düşünce beynimi kemiriyo. Hpvyi vücudumdan atabilmem için bana neler önerirsiniz tedavilerim bu 1 ay içinde bitmiş olur ama onun dışında takviye,besin,yaşam konusunda tavsiyelerinze çok ihtiyacım var kendimi hiç iyi hissetmiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: destekleriniz benim için önemli :(

Merak etme leep olursan ve kendine dikkat edersen kanser olma riskin yok cin2 veya cin3 çıkarsa leep yapar muhtemelen, cin1 çıkarsa da izlemeye alırlar rutin kontrollere devam edersin. Sana tavsiyem düzenli beslenmen şu ürünleri yemen/içmen:

- yeşil çay
    - kefir
    - kivi
    - yeşil çarliston biber
    - şekerli şeyleri azalt
    - sigara azalt/bırak
    - alkol azalt/bırak

+ olarak ahcc kullanırsan 1 sene sonra negatif olmuş olabilirsin. (Tabi kendine iyi bakıp- bu süreçte senin durumunu tehlikeye atacak cinsel aktivitelere girmezsen korunmadan vs.)