Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV hikayem

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV hikayem

Merhaba Arkadaşlar

34 yasindayim erkegim evliyim ve 1 cocuk sahibiyim.

Benim hpv ile tanismisligim 2017 haziran ayında oldu. Yani yeni evlenmiş hatta balayindan yeni dönmüştüm.

Penis üzerindeki siyah lekeler sadece estetigi bozdugu icin onlardan biran önce kurtulmak icin ürologa gittin ve o kadar masum siyah leke yada ben olmadıklarını o anda ögrendim.... ve ürolog esimin takip hastasi olacagini söyleyerek beni dermatolojiye yönlendirdi.

Hastaligin bende daha önceden varoldugunu cok net hatirladim aslinda 3 asagi 5 yukari kimden aldigiminda farkindayim.

2015 yilinda uzun süreli iliski yasadigim partnerimle birlikteyken dikkati mi cekmisti bu ufak sigiller bi kac kez doktora gitmek istedim hastanelerden hoslanmadigim icin partnerime birlikte gitmeyi teklif ettim* fakat o donemki kiz arkadasim bunlarin önemli birsey olmadigini, kendine rahatsizlik vermedigini hatta cinsellik esnasinda daha fazla zevk aldigini ileri surerek beni hastaneye gitme fikrimden vazgecirdi. Tabi ki benim sorumsuzlugumsa kendi isimi kendim görememis olmamdi. Simdi hastanelerle kanka olduk diyebilirim.

*

2015- 2017 arasi cinselligin zirve noktasi diyebilirim kac kisiye benden bulasti, bilmiyorum ve pişmanim elimden gelen teksey hepsine bir mail atarak uyarmak oldu baskada bisey gelmiyordu zaten. Hala kendimi suclu hissediyorum.

Esime bulastirmis olmam zaten bu sürecin en kötü yanı keske daha önce bir doktora gitseydim demekden kendimi alamiyorum.

*

Esime yaptirdigimiz tiplemede 18-56 vardi

20 gun sonra yeni bir test yaptirdik 16-56 denildi.

Doktora sordugumuzda devlet hastaneleri 18 yuksek riskli tip oldugu icin 16 yazmislardir diyerek gecistirdi.

Tip degisiyormus mesela kimse bize bundan bahsetmedi mesela jinekolog onkolog prof da dahil. Oral riskden kimsede bahsetmedi.

Iyiki bu forum varda okuyup paylasip ögrenebiliyoruz.

Hpv hastasiyken 1 evlat sahibi olduk gayet saglikli cok sukur....

Sonra dogum sonrasi kontrollerde simirlerimiz sürekli temiz cikarken farkli bir kadin dogum doktoruna gittik sans eseri ve bize soyledigi simiri temiz olup kolposkopide cin-2 cin-3 cikan hastalarim var riske atamam diyerek bizi kolposkopiye yonlendirdi. Kolposkopi sonucu cin-1.

Aklimi yitirmek uzereydim yine doktor arayamaya basladik tabi. Medipol median* florance medical park hastane hastane dolastik.

Verilen paranin haddi hesabi yok tabi

Fitil verip gonderdiler 1 yil sonra hpv tipleme pozitifse kolposkopi....

Gecitigimiz gunlerde hpv tipleme yaptirdik 18-56 gitmis...

Yerine 16 59 bide 39 gelmis stres tavan siteye girdim Oral riskde varmis hadi bakalim stres 100 se oldu 1000000.

Basladik kbb kbb dolasmaya bu seferde* oral test filan* cok sukur negatif geldi oral risk nadir olabiliyormus....

Simdi kolposkopi sonucunu bekliyoruz bakalim*

Gecen yil ki kolposkopi kaydinda yogun beyazlama varmis rahimde bu sefer yok dedi doktor ama elimiz kalbimizde bekliyoruz...

*

Cin 1 cikarsa deflagyn ile tedavi ediliyor hpv 90 dedi bizi kolposkopiye ilk yonlendiren doktorumuz. 2. Gebelik icinde cin 2 cikmazsa sorun yok dedi 1 cikarsa deflagyn sonrasi gebelik dusunulebilirmis.AHCC yi sordugumda evet yurt disinda kullaniliyoretkili oldugu soyleniyor ama Türkiyede yeterli calisma yok suanda dedi kullanip kullanmamayi bize birakti.

Muhtemelen kullanacagiz...

Bu surecde asiyi yine yaptirdik esime simdi ben asilaniyorum.

Gardasil ihtiyaci her zaman karsilanmiyor ist de olanlara ezcane adi verebilirim ozelden 2 eczanede buldum.1inde 1 adet digerinde 2 adet...

Ben hpv oldugumu ögrendikden sonra 1 cocuk sahibi oldum ve bu hastalik yasam kalitemizi arttiriyor gibi geldi bana daha duyarli daha bilincli olmaya basladik sanki.

Dunyanin sonu degil psikolojimizi alt ust edip bu virusu guclendirmemeye özen gösterelim.

Herkese* saglikli gunler dilerim....

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV hikayem

Hpvli28, gecmis olsun. Fakat merak ettigim, hpv tiplemesinden sonra korunarak mi birlikte oldunuz yoksa korunmadan mi?

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı sevimli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpvli28, gecmis olsun. Fakat merak ettigim, hpv tiplemesinden sonra korunarak mi birlikte oldunuz yoksa korunmadan mi?
    Korunmadik bize pinpon etkisinden bahsedilmedi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hpvli28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korunmadik bize pinpon etkisinden bahsedilmedi
    Korunmak çok önemlidir. Bilginiz olsun. zaten cinsel yolla bulaşan bir hastalıkla uğraşırken birde korunmamak hiçbir ilerleme kaydettirmez.

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gecmis olsun en azindan erkeklerin de bu konuda bilincli olmasina sevindim zira bana bulastiran sahsiyet zorla birlikte olmadik gecmis olsun diyip isin icinden cikti ve ben de cin 1 im suan.

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ya bana da saçma geliyor ama kaç doktora gittiysem hepsi tek eşlisiniz zaten korunmanıza gerek yok dedi.. erkek arkadaşım da bunlardan yüz bulup korunmaktan kaçınıyor. ki zaten kafasına da hiç takmıyor, doktora bile zar zor götürdüm. tip 6 olduğu halde umru değil valla......

Durum
    Misscat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bana da saçma geliyor ama kaç doktora gittiysem hepsi tek eşlisiniz zaten korunmanıza gerek yok dedi.. erkek arkadaşım da bunlardan yüz bulup korunmaktan kaçınıyor. ki zaten kafasına da hiç takmıyor, doktora bile zar zor götürdüm. tip 6 olduğu halde umru değil valla......
    Zaten bu sürecte en buyuk değer ve önemi senin kendine vermen gerekiyor. Başkası bunu önemsemez malesef