Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tedavi böyle mümkün mü.çok uzun ama okuyun lütfen

Durum
    adanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Question tedavi böyle mümkün mü.çok uzun ama okuyun lütfen

çok zaman önce böyle bir dertle muzdarip olmuştum… şimdi surf yaparken sirke diye aratınca siteyi gördüm bir bakayımd edim… arkadaşların mesajlarına şöyle kabaca bir göz gezdirince baya bir dertli kişi varmış. kendi kurtuluş yöntemimi yazayım belki işe yarar dedim.
    ilk önce şunu söyleyim ben doktora bile gitmedim. e peki nerden biliyosun hpv olduğunu derseniz kısaca anlatayım hikayenin tamamını…
    penisimde bir siğil çıktı. öyle sağda solda önüne gelenle yatan biri değildim. para ile de hiç yapmamıştım. hatta 30 yaşındaydım ve hiçbir cinsel hastalığım olmamıştı. yani temizdim. hatta çok temizdim bence. bu yüzden siğilin et beni olduğunu düşündüm. penisimde bir et benide hoşuma gitmedi ve kopardım.
    hatırlayamadığım bir süre sonra yeniden çıktı. Allah Allah dedim bu nedir. Siğil, et beni v.s arama yaparken nette hpv ile ilgili bilgilere ulaştım.
    Kimya ve fizim konusunda oldukça meraklı biriyimdir. keyif için oturur makaleleri falan okurum yani. ortalama da bir bilgiye sahibim bu yüzden.
    sonra bir yerde eğer siğil hpv ise üzerine sirke gelince beyazladığı bilgisine ulaştım.
    hemen ufak bir damla ile siğilin üzerine 1 damla damlatıp denedim.. sonuç; kar beyazı..
    aha dedim hoşgeldinnnnnn… ama hakkattende çok üzülmüştüm.. yani tüm arkadaşlarım, neyse tüm demeyim para ile bile bu işi yaprken bi şeyleri yok, banamı denk geldi dedim.. ( belkide vardır söylemiyorlardır yada haberleri yoktur )
    sonra araştırmaya başladım yurt dışından yazılar v.s okudum… neymiş değilmiş diye. bir yerde asetik asitin bu virüse ölümcül olduğunu öğrendim.. nerden demeyin hatırlamıyorum.
    sonra nerde bulunur bu asetik asit diye bakınırken hepinizin kullandığı yada yazılan mesajlarda birçok kişinin kullandıoğını okuduğum elma sirkesi nde olduğunu gördüm…
    ama bu arada nasır ilacında olduğunuda gördüm.
    konuyu uzatmadan kendi denemelerimden çıkardığım son tahlildeki çözümüme geliyorum;
    nasır ilacını aldım ( nasır ilacındaki asetik asit safa yakındır bu yüzden çok serttir ben bir damlalık ile 2 damla nasır ilacı ve 8 damla su ile yani %10 a seyrelterek kullandım )
    kendi kabında oje gibi fırçası var zaten. siğilin üzerine sürdüm aman dikkat sadece siğilin üzerine… çünkü asetik asit deriyi eritir..
    1 dakika sonra hemen su ile yıkadım. aaaaaaa siğilin yarısı koptu düştü… dikkatli olarak tekrar sürdüm 1 dakika sonra yeniden yıkadım ve siğil tamamen yok oldu. yani hayatımı karartan siğilden kurtulmam tam 2 dakika sürmüştü.. süperdi…
    bu durum çok hoşuma gitmişti.. siğilden kurtulmuştum.
    6 ay kadar sonra tekrar çıkmaya çalıştığını farkettim. yine aynı metod ile 2 dakikada siğilden kurtuldum.
    ama bu arada neden tekrar çıktığı ile alakalı kafamda soru işareti oluştu. sonra okudum yine.. hiç gitmeyen bir virus diye yazıyorlardı heryerde..bunun tıbbi açıklamasını bilmiyorum ama bu hastalığın kan bazlı bir hastalık olmadığını biliyorum bu durumda neden kalıcı olarak giderilemiyordu anlayamamıştım. halada tam olarak bilemiyorum..
    ancak şöyle bir yöntem kullandım kendimce ve 7 senedir bir dahada çıkmadı. sebebi bumudur yada bu yöntem sayesindemi bir daha çıkmadı bilemem ama bende böyle bir sonuç oluştu…
    şimdi arkadaşlar hepimiz siğile kitleniyoruz. ki bende öyle yapmıştım.. sonra dedimki etrafa yayılmış olması bence sebep olmalı çünkü dediğim gibi yada öğrendiğim kadarıyla kan hastalığı yada kana bağlı bir virüs değildi. deri hastalığı idi vesselam.
    sonra bir sprey kabı ki benim kullandığım bir camsil alıp içini boşaltıp güzelce temizledikten sonraki kaptı.
    elma sirkesi ile doldurdum ve tüm bölgeye sıktım.. hafif bir yanma ile geçen 10dakika gibi süreden sonra baktımki testislerimin üstü bembeyaz oldu. siğilim yoktu o zaman ama testislerim bembeyaz olmuştu ve ordada hiç siğil yoktu.
    hmmmmm dedim demek buraya yuvalanmış ama penisimin üzerinde kendine yer buldukça çıkıyor…
    ben sizlerinki gibi pamukla yapmadım.. çünkü benim asetik asit konusunda yaptığım incelemelerden çıkardığım sonuç şu idi.. asetik asit etkisini gösterir ve çözülür. yani sabaha kadar kalması çok ta gerekli değil…
    benim yöntemim şuydu..
    eller sabunla yıkanır…
    genital bölge sabunla yıkanır ( böylece sabun yolu ile vücudun kendi asiti uzaklaştırılır)
    sonra sprey ile elma sirkesi testisleri ve testislerin alt bölgesinide kaplayacak şekilde penis dahil piskürtülür. ( uç kısmında dikkat edin çok yakıyor )
    yarım saat kadar beklenir….
    su ile durulanır
    sabun ile yeniden yıkanır ( burdaki amaç %5-7 arası asetik asit içeren elma sirkesinin erittiği deri ki bu gözle görülmeyecek kadar ufak ta olsa bu deri üzerinde meşhur virüsümüz var uzaklaştırmak… )
    aynı işlemi 4-5 kere tekrarladım…
    yalnız her tekrardan önce bölgeyi kurulamayı unutmayın. çünkü asetik asit suda çözülür. orada bırakacağınız su zaten %5-7 arası asetik asit içeren sirkenizi daha da seyreltir ve gücünü azaltır.
    sonra asit ile tahriş ettiğim yüzeyi temizlemek için son kurulamadan sonra kolonya ile temizledim. yalnız burda bir uyarım var. tahribat olduğundan dolayı kolonyayı dökmeden önce mutlaka soğuk suyu açın ve dayanabileceğiniz kadar dayanıp sonra su tutun.. bu arada sakın ola sıcak su tutmayın… denedim acı x10 oluyor…
    ben bu yöntemi 1 gün yapıp 3 gün bekleyerek devam ettim… o 3 günlük bekleme süresi içindede her sabah yada terlersem birde o zamanlarda yeniden sabun ile temizleyerek bölgeyi nispeten temiz tuttum.. pamuklu iç çamaşır giyip bunuda günde 2 kere değiştirdim. bunlar gereklimi bilmiyorum ama ben gerek duydum ve yaptım…
    bunu ne zamana kadar yapıcaz diye bir soru duyar gibi oluyorum..))
    ben bunu tekrar ettiğimde şöyle bir sonuç görmüştüm her 3 günlük ara dan sonra yeniden elma sirkesi püskürttüğümde beyazlaşan alanda ufalma gördüm. ve en sonunda 2 haftalık bir kürden sonra artık sirke püskürtünce beyazlaşma olmadığını gördüm… ve sonrada bıraktım uygulamayı.
    sonuç: 7 senedir temizim….
    burdan benim çıkardığım sonuç şudur bence tekrar eden erkek arkadaşlarımız testislerini ve bacaklarının birleşim noktalarını da sirke ile bir test etsinler… bence hastalığın tekrar sebebi etraftakilerin temizlenmemiş olması. ama ben en nihayetinde bir doktor değilim. benim tecrübemi ve sonucunu yazdım..
    tek bir siğili yokederek etrafa yayılmış olan virüs kolonisinden kurtulmadıktan sonra tekrar etme riski çok yüksek.. çünkü orda duruyorlar.. evet siğil şeklinde değiller ama ordalar.bu benim kanaatimdir. dediğim gibi ben doktor değilim. bu paylaşım benim tecrübemdir..
    birde arkadaşlar bütün gece pamuğa sürdükleri sirkeyi orada tutuyorlar. bu beyazlama varsa onu görmelerine engel oluyor çünkü sabaha kadar renk değişiminden dolayı göremiyorlardır….
    bitirmeden önce yukarıda anlattığım nasır ilacı kısmını kullanacaklara 2 şey söylemek isterim..
    1- her nasır ilacı asetik asit içerirmi bilmiyorum.. ben belkide şansa ilk baktığımda asetik asit vardı ve kullandım.
    2- bu işi banyoda yapmalılar çünkü gerçekten 1 dakika sonra su ile temizlemeleri gerekir. bu yöntemi daha sonra elinde siğil çıkan bir arkadaşımdada denedim toplam 2-3 dakikada siğil tamamen yok oluyor. ama kontrollü ve dikkatli olmalısınız.. vesselam kullandığınız şey ciddi bir asittir.. yüzünüze gözünüze gelmesi ağır sonuçlara sebep olabilir… bütün bu uyarıya rağmen nasır ilacı sonuç olarak reçetesiz satılan ve bu benim yaptığım uyarıların hepsi de kuıtusunda yazan bir üründür.. yani dikkat edin ama o kadarda korkulacak bir şey değil.)
    not: bunlar benim deneyimlerimdir.. kime faydası olur olmaz bilemem. ben doktor değilim. kullanıp kullanmamak sizin seçiminizidr.
    Uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın ama o kadar moralim bozulmuştuki o dönemde ve yazılanlarıda okuyunca kendi kurtuluş şeklimi anlatayımda belki birilerinin derdine derman olur dedim.
    vesselam ben bu dertten 7 senedir doktora bile gitmeden kurtulmuş durumdayım…
    teşekkürler….
    böle bişeyde var biri yazmış

Durum
    Banlı Üye

Cevap: tedavi böyle mümkün mü.çok uzun ama okuyun lütfen

kadın arkadaşlarımız için anatomik farklılık nedeniyle böyle kesin bir çözüm malesef teorikte gerçekleşmiyor.ya biz doktorlar olarak tedavi diye sadece ağacın meyvelerini topluyoruz.tohum halindeki hpv yuvalarını es geçiyoruz.ben denedim mi ? evet denedim az önce.herhangi bir yerim beyazlaşmadı.zaten doktorlar bende görünürde siğil vb enfekte bölge olmadığını söylemişti.ama kimse asetik asit testi yapmamıştı.ben kendim yaptım ve herhangi bir beyazlaşma olmadı.

Durum
    Banlı Üye

ve bu konuyla ilgili sayın Levent hocamızın yorumunu merak ediyorum

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Mantık olarak zaten siğiilere asit uygularsan siğil erir. Ama bu uygulamalarla ilgili asit içen ilaçlar piyasada zaten var.saf asetik asit çok yakıcı bir maddedir. Resmen deriyi yakar.Bir de beyazlaşma olayı hpv de olur evet ama yüzde 50 oranında normal ciltte de beyazlaşma oluyor.O nedenle asetik asit yalancı pozitif sonuç verebiliyor. Yani aslında asetik asit sürüp beyazlaşma oldu bu kesin siğil ya da beyazlaşma olmadı kesin siğil değil diyemiyoruz.Açıkçası birisi uygular ve cildini yakar diye korkmaktayım.

Durum
    buse gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben sigiller için salisilik asitten yanayım asetik asitten daha hafif zannimca. birçok cilt bakim ürününde mevcut bu asit . Bir iki günde sigil düşüyor (boyuta bağlı gün değişiyor) ve ciltte öyle büyük bir tahribat yapmıyor sigil sonrası bıraktığı iz bir haftadan kısa bir sürede iyileşiyor.
    Sirkeyi önden uykulayip kuruduktan sonra salisilik asit uyguluyorm. Siğil kopsa dahi birkaç kez daha o bölgeye kullanıyorm ki köke ulaşabileyim.Sağlıkli günler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar yazı güzelmiş, kendince deneyecek arkadaşlara simdiden basarılar diliyorum

Bence evet mantıklı olabilir bu püskürtme olayı ama biraz cesaret meselesi, ben şu an sadece siğilin üzerine elma sirkesi uygulayarak mutluyum Zaten 1 tanesi koptu ve gitti.

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

kriyo sonrası henüz siğilim çıkmadı. telefonun fenerini tutup incelediğimde kırmızı kırmızı doku zedelenmesi gibi alanlar gördüm. aldaradan mı bilmiyorum. aldara kullanırken bir de sirkeyle cildimi tahrip etmek istemiyorum. ama denemek istiyorum bunu gerçekten. vajinamın phı bu durumdan nasıl etkilenir bilmiyorum. onun dışında acaba birisiyle birlikte olduktan sonra önlem olarak ilişki sonrası bu sirke spreyini yapmak mantıklı mıdır ne düşünüyorsunuz.

Durum
    Admin

Alıntı Taniquetil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kriyo sonrası henüz siğilim çıkmadı. telefonun fenerini tutup incelediğimde kırmızı kırmızı doku zedelenmesi gibi alanlar gördüm. aldaradan mı bilmiyorum. aldara kullanırken bir de sirkeyle cildimi tahrip etmek istemiyorum. ama denemek istiyorum bunu gerçekten. vajinamın phı bu durumdan nasıl etkilenir bilmiyorum. onun dışında acaba birisiyle birlikte olduktan sonra önlem olarak ilişki sonrası bu sirke spreyini yapmak mantıklı mıdır ne düşünüyorsunuz.
    Bence mantıklı abartmamak gerek tabi. Mesela söyle yapabilirsin, birlikte oldun diyelim, hemen banyoya gidip sirkeyi fısfıs ile sprey gibi sıkıp bi 5 dakika bekleyip yıkamak ya da suyla seyreltilmiş sirke ile yıkamak

sirke vajinanın ph dengesini bozmuyor, deneyebilirsin, ben de denemeyi cok dusundum ve sonunda denedim cok mutluyum 1 tane sigil gitti 3.günde, diger ikisi karardı, dun sirke yapmadım ama bu gece yapacagım uyumadan yine.

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

aldara son 3 kullanımdayım. bittikten sonra sirke spreyi uygulayacagim bakalım

Durum
    Admin

Aldara yüzünden kırmızı doku zedelenmelerin baslamıs yalnız ) ee biz ne demiştik, sen birde 3-4 ay kullan

Bu Konu için Etiketler