Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölgede dondurma işlemi sonrasında düşmeyen siğil

Durum
    lepistes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital bölgede dondurma işlemi sonrasında düşmeyen siğil

Arkadaşlar selam, 30 yaşında bir erkeğim. Genital bölgemde siğiller mevcuttu. Yaklaşık 2 hafta önce cildiyeye gittim.

Penis üzerinde 4 - 5 adet küçük siğilim vardı. 1 - 2 tanesi toplu iğne ucundan biraz büyük, kalan 2 - 3 tanesi onlara nazaran daha küçüktü. Doktor oraya bir sıvı püskürterek dondurdu ve yaktı. Şu anda o bölgede bir problemim yok şükür, hepsi düştü.

Bir tane de testislerimin sol altına doğru kalan bölgede et beni gibi olan ve diğerlerine nazaran daha büyük mercimek tanesi kadar bir tane daha vardı. Onu gösterdiğimde et beni olmadığını siğil olduğunu söyledi ve oraya da aynı sıvıdan püskürttü. 9 - 10 gün içinde tekrar gelmemi ve ücretsiz muayene edeceğini söyledi. İlk seansta düşmediği için 9 gün sonra tekrar gittim, tekrar aynı şekilde sıvı püskürttü. Fakat bu et beni gibi olan diğerleri gibi kurumuyor. Bugün 3. gün fakat hala kabuk tutmadı (diğerleri kabuk tutarak düşmüştü).

Sizce problem tam olarak nedir aynı problemi yaşayan erkek / kadın mevcut mu? Bir 10 gün kadar bekleyip tekrar bir doktora gitmeyi düşünüyorum, eğer düşmezse farklı bir doktora mı gitmem gerekiyor ya da farklı bir tedavi yöntemini mi kullanmam gerekiyor? İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Bu süre zarfında siğillerin yakıldığı bölgelere sabah 1 akşam 1 olmak üzere fucudin krem sürdüm.
    Bağışıklık güçlendirici olarak doktorun verdiği desteği günde 1 adet (Vita Glucan +) alıyorum.
    Bugün propolis aldım sabah 1 akşam 1 de propolis almaya devam edeceğim.

Moralim çok bozuk, lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemesinler, hepinize şifa diliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Genital bölgede dondurma işlemi sonrasında düşmeyen siğil

doktor 1 siğile 2 kere falan sıkması lazım, tek bir kez dondurucu hava sıkmak yeterli olmayabiliyor. Kaç kere sıkıyordu 1 siğile? Benim eski doktorlarım 2 kez sıkardı her siğil için ve bütün siğillerim düştü ama eğer seninkiler kriyoterapi ile düşmüyorsa koterizasyon işlemini deneyebilirsin. Sıkma canını lütfen elbet geçecek, sana daha iyi gelecek tedavi yöntemine yönelmeni tavsiye ederim

Durum
    kaanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Genital bölgede dondurma işlemi sonrasında düşmeyen siğil

Sigilin tabanı derin ve genişse kriyo ile düşmesi uzun sürüyor. Kriyo yerine koter, lazer, domain yaptırmak daha mantıklı. Nuks oranı daha düşük. İstanbulda bu işlemleri yapan onlarca hekim var. Moralini bozma geçiyor biraz sabir lazım. Maddi Durumum iyise bağışıklık güçlenmesi için bunlara ek ahcc kullanabilirsin.