Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 33, 6 + lsil

Durum
    Noname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 33, 6 + lsil

Selam arkadaşlar, 2 sene önce smear sonucum ASCUS'tu ve rahim ağzında yara vardı. Kriyo yapıldı ve bu sorundan kurtuldum sandım. Bu arada HPV bakıldı ve tip 33 ile 6 çıktı. Daha sonraki smear'ler hep temizdi. Ancak 1 ay önceki smear'imde LSIL ve kronik servisit çıktı. Yani yara kronikleşmiş ve hücreler LSIL'ye ilerlemiş. 2 aydır Time Health kullanıyorum çünkü kontrol günüm gelmeden önce içime doğmuş gibi sipariş etmiştim. Kullanmaya devam edeceğim. Bu arada 10 sene önce kaptığımı düşünüyorum çünkü hayatıma çok az kişi girdi ama 10 sene önceki kişiden sonra akıntılarım başlamıştı. Neyse 1 ay önceki sonuçtan sonra, doktorum bana fiziki muayenede rahim ağzın çok temiz gözüküyor, sende kronik enfeksiyon da olabilir diyerek 2 kutu biteral ve fitil verdi yolladı, ilaçlar bitti, regl de bitti. Yarın gidiyorum. Geçmemiş ise beni koloskopi ve biyopsiye yollayacakmış. Kendisi yollamasa dahi ben gideceğim. Yani geçmiş gözükse bile çünkü okuduğum bazı hikayelerde bu doktorların "watch and wait" (izle ve bekle) felsefeleri sayesinde bir çok kişinin hızlı bir şekilde HSIL'ye geçtiğini gördüm. Hatta biyopside belki HSIL ya da direkt kanser çıkar diye korkmaya başladım. Bu arada 36 yaşındayım. Yani virüsü atma şansım da 20'li yaşlar kadar kolay değil. Açıkçası çok korkuyorum, saçmaladıysam kusura bakmayın lütfen

Durum
    ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv 33, 6 + lsil

25 yaşındayım,cin2 tanısı aldım Ağustos ayında. Ve cin2 olmasına rağmen watch and wait metoduyla beklemedeyim. Ocak ayı smear sonucum negatif geldi ancak çok seviniyorum yanilabilecegi icin. Yaşınızda ötürü ne olur bilemiyorum ama kansere cin1'den dönüşmesi çok düşük bir ihtimal. Cin1'de 3 hastadan 2'si iyileşiyor bir şey yapmadan. Cin2'de ise 100 hastadan 90'i iyileşecek. 10'u kanser olacak.

Durum
    Yeni Üye

cevap için çok teşekkürler, umarım sizin de smear'leriniz temiz çıkmaya devam eder.

Durum
    Yeni Üye

Rica ederim, zor bir süreçten geçiyoruz umarım hepimiz atlatırız sorun yaşamadan.

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

10 sene mi nasıl yani bağışıklık 10 senede atamamış mı şaka mı cidden ahcc falan kullanın

Durum
    Yeni Üye

Ben 10 sene olduğunu düşünmeye başladım çünkü diğer ilişkimde hep korundum, gerçi prezervatifin de etkisi bir yere kadarmış. Bi de akıntı o zaman başlamıştı ama o zaman hpv'den hiç haberim yoktu ve smear'ler hep normaldi. AHCC kullanmaya başladım 2 ay oldu ve en az 8 ay kullanmayı düşünüyorum. HPV 33 sanırım bayaaa dirençli. Yeni smear'le birlikte başka bir HPV testi daha istedim.
    ,

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

10 sene içinde siğil yeni çıkmaz illa ki kendini belli ederdi bugüne kadar hiç siğiliniz olmadı mı tip 6 siğil yapar mesela bence sonra kaptınız

Durum
    Yeni Üye

Hayır hiç siğilim olmadı. Sonraki ilişkimden kapmış da olabilirim dediğiniz gibi tabii, kesin olarak bilmemizin imkanı yok. Beni esas 33, LSIL ve kronikleşmiş rahim ağzı yarası endişelendiriyor. Stresli bir süreç. Herkesin iyi haberler almasını dilerim.

Durum
    Yeni Üye

Bende 18 ve 33 beraber var, siz böyle yazınca korkuyorum. En tehlikeli tipler 18 ve 16. Diğer onkojenik tipler de tehlikeli ve dirençli ama bunlar kadar değil. Tip 16-18 gelen kadınlara bazı doktorlar direkt kolposkopi öneriyor hatta.

Durum
    Yeni Üye

Kesinlikle korkutmaya çalışmıyorum, bu forumu kayıtlı olmadan okuyorum uzun zamandır ve en sonunda LSIL tanısından sonra kayıt olup yazmaya karar verdim. Çünkü öyle pek de arkadaş ortamlarında konuşulacak konular değil. Kafam da çok karışık. Benim de sanırım kolposkopi olur, ondan korkmuyorum da sonucunu şu an bilmediğim için geriliyorum Forumda okuduğum hikayeler genel olarak pozitif ve aslında son gidişimde doktorum da bana korkulacak bir durum yok dedi.