Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiv testleri

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Lightbulb Hiv testleri

Öncelikle korunmasız vajinal ilişkide hıv bulaşma ihtimali pratik olarak 1/2000 olarak Almanya'da ölçülmüş.Hıv bulaşları Türkiye verilerinde yüzde 70 oranında erkek erkeğe ilişkilerde,yüzde 14 oranda kadın erkek ilişkilerde görülmüş kalan kısım bilinmeyen sebepler(tahmin edilemeyen yani,Hıv havuzdan,havludan,traş makinesinden bulaşmaz vücut dışında yaşama oranı 1 saniyeden daha az).Yüzde 14'lük normal ilişki kısmı da çogunlukla anal ilişki kaynaklı bulaş çünkü hıv nadiren cinsel sıvılarda görülüyor yaygın bulaş yolu kan teması, anal ilişkilerde de rektum kılcalları çok hassas olduğu için çatlıyor ve siz kanı görmeseniz dahi temas oluyor maalesef.Şüpheli ilişki yaşadınız henüz 24 saat geçmediyse hemen bir doktora gidin enfeksiyon veya urolog size pep antiviral yazmasını isteyin bu ilacı 3 gün boyunca 24.-48.-72. günlerde kullanmanız durumunda virüs bulaştıysa bile ilaç sayesinde baskılanacaktır.Eğer yetişemediyseniz, Hıv 4 evreli bir süreçtir son evresi AİDS dir aids olana kadar tedavi edilebilir ki bu çok uzun bir süre demek.Avrupa da Hıv, diyabet gibi kronik bir hastalık kategorisinde günlük alacağınız tek 1 hap ile 3 ay içinde bulaşıcılığını bile ortadan kaldırabilirsiniz, vücuttan henüz atmak mümkün değil ama ömür boyu 1 hap kullanarak normal sağlıklı hayatınıza devam edebilir, evlenebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hiv testleri

karakter sınırından dolayı buradan devam ediyorum.
    Şüphenizden sonraki 14.günde devlet hastahanelerinde ve özel lablarda bulunan fiyatı 2020 itibariyle 300₺ olan 4.nesil Vıdas duo testini olabilirsiniz ve bu test sonucu negatif gelip sonradan pozitif olan 1 kişi bile olmamış henüz !!!!.Testin erkenden tespit edebilmesini sağlayan özelliği klasik 1-2-3.nesil testlerin sadece antı-HIV antikorunu taramasına karşın, hıv bulaşından sonraki 2.haftadan sonra oluşan ve 1.ay'a kadar tespit edilebilen p24 antijenini çok yüksek hassasiyetle taramasıdır.Şüphenizden 9 gün sonra PCR DNA testini de olabilirsiniz sadece özel lablarda var ve fiyatı 1000 civarlarında ama sonucu 3-4 gün içinde çıkıyor bu testte erken tespit sağlıyor hatta özel lab.lar 9.günde PCR testi ve 14.günde Vidas duo testinden negatif alan kişilere kesin negatif diyor.Eğer pcr olmassanız benim gibi 14.-28.günlerde vidas testini 2 kere olup negatif alırsanız yine aynı şekilde konuyu kapatabilirsiniz(ama ben kapatamadım).Bu test için yeni nesil Hıv konusunda çalışan Dünyadan ve Türkiyeden doktorlarımız 42.günden sonra kesindir diyor çok nadir durumlarıda dikkate alarak ama dediğim gibi 14.günden dönen olmamış henüz.WHO'ya bakacak olursanız 90.gün de test olmanızı öneriyor çünkü antikor oluşma süresi çoğu kişide 1.ayda başlamasına karşın kemoterapi alanlar ve otoimmun rahatsızlıkları olanlar için 90 günü bulabiliyor, Ama bakın bu ANTİKOR süresi yani antijen süresi değişmiyor yani 14-28.günlerde yaptığınız antijen testleriniz negatifse negatifsinizdir.Neden WHO 90 diyor diye düşünürseniz de gelişmemiş ülkelerde malesef hâlâ 1-2.nesil testler kullanılıyor bu yüzden WHO tüm dünyaya hitap ettiği için tüm dünyayı dikkate alıyor.Ülkemizde de 4.nesil testler kullanılıyor bunu test olduğunuz yerde sorup içinizi rahatlatabilirsiniz.E sen neden 95.gün 1 test daha oldun derseniz de haklısınız ama maalesef ki insanın paikoloji kolay kolay kabullenemiyor ben bu yüzden 90.gün gectikten sonra en muhafazakâr düşünceyi de ikna etmek için 1 test daha oldum.Ayrıca hıv'ın belirtisi olmaz testi olur, ağzımda aft-ateşim var-oksuruyorum-çok sivilce çıkmaya başladı gibi şeyler tamamen psikolojiktir.Korunarak yapılan ilişkilerde kondom yırtılmadıysa bulaşma ihtimali KESİNLİKLE YOKTUR.

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hiv testleri

Bana ameliyat öncesi kan testi gibi bi şey yapmışlardı orada Anti Hıv yazan yer negatif diyor, endişelenmemeliyim değil mi? Doktorum bana böyle bi test yapılacağını söylememişti o yüzden şaşırdım.